Kod Sukcesu dla Sądu Arbitrażowego


Kod Sukcesu dla Sądu Arbitrażowego
2013-02-26
Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej został wyróżniony biznesową nagrodą Kod Sukcesu przyznawaną za niekonwencjonalne działania na polskim rynku oraz za odwagę funkcjonowania i umiejętność podejmowania trudnych wyzwań. Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej (SA KIG) jest najbardziej uznanym stałym sądem polubownym w Polsce, cieszącym się wysoką renomą w środowisku międzynarodowym. Tygodnik Wprost, który po raz pierwszy przyznał nagrody Kod Sukcesu docenił promocję idei arbitrażu - prostszego i szybszego sposobu rozwiązywania sporów - realizowaną przez SA KIG w środowiskach akademickich i gospodarczych.

„Jednym z istotnych kierunków naszej działalności jest aktywne promowanie arbitrażu i mediacji, korzystnych dla biznesu. Cieszy nas fakt, że nasze wysiłki nie tylko przynoszą odpowiednie efekty, ale zostały dostrzeżone przez tak szacowny tygodnik" - powiedział Marek Furtek, prezes Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Uroczystość wręczania nagród była poprzedzona debatą, której przewodnim tematem było „Jak osiągnąć sukces w biznesie?". W debacie, której moderatorem był Sylwester Latkowski, redaktor naczelny tygodnika Wprost udział wzięli: Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Tomasz Bogus, prezes Banku Pocztowego, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, a także Michał Karzel, członek zarządu Call Center Poland.

Nagrody Kod Sukcesu 2013 wręczane były podczas uroczystej gali w piątek 22 lutego 2013 roku.

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie powołany został 1 stycznia 1950 roku i funkcjonował pod nazwą Kolegium Arbitrów przy Polskiej Izbie Handlu Zagranicznego, jako niezależna jednostka powołana do rozstrzygania sporów wynikających z międzynarodowych stosunków handlowych. Od 1990 roku Sąd Arbitrażowy kontynuuje swoją działalność w ramach Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. SA KIG jest członkiem i jednym z założycieli Międzynarodowej Federacji Instytucji Arbitrażu Handlowego, członkiem Międzynarodowej Rady do Spraw Arbitrażu Handlowego, członkiem Europejskiej Grupy Arbitrażowej, Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC) w Paryżu oraz Komitetu Specjalnego przy Europejskiej Komisji Gospodarczej w Genewie.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl