Komfortowe połączenia w technologii DECT
Technologia DECT na dobre zagościła w polskich domach i biurach.
Bezprzewodowe telefony i zestawy słuchawkowe gwarantują szeroki zasięg radiowy i wysoką wydajność energetyczną, zaś zakodowana transmisja radiowa zapewnia najwyższe bezpieczeństwo podczas komunikacji. Zalety bezprzewodowych połączeń doceniła firma Sennheiser Communications, producent zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych – system znalazł zastosowanie w zestawie słuchawkowym DW Office.
Stacjonarna telefonia bezprzewodowa (ang. DECT - Digital Enhanced Cordless Telecommunication) jest stosowana zarówno w biurach, jak i w domach. W polskich sklepach klienci coraz rzadziej pytają o telefony przewodowe, które ograniczają ruchy rozmówców i z których wystają nieestetyczne kable. Trudno się więc dziwić, że użytkownicy chętniej wybierają urządzenia bezprzewodowe, dzięki którym mogą swobodnie przemieszczać się w obrębie mieszkania czy biura, a nawet zabrać słuchawkę do ogrodu.
Dzięki temu zawsze pozostają w telekomunikacyjnym centrum, telefon zawsze znajduje się pod ręką w awaryjnych sytuacjach, a żadna kluczowa informacja nie umknie uwadze. Zasięg systemów DECT nie jest wprawdzie tak duży, jak to jest w przypadku telefonów komórkowych, jest jednak wystarczający w domu i w przestrzeni biurowej. Dodatkowo korzystanie z bezprzewodowych telefonów stacjonarnych gwarantuje korzyści, o których nie możemy mówić w przypadku telefonów GSM, na przykład dobrą jakość dźwięku.
- Firma Sennheiser Communications z powodzeniem stosuje technologię DECT w bezprzewodowych zestawach słuchawkowych. Użytkownicy zestawu słuchawkowego DW Office mogą cieszyć się wygodą, bezpieczeństwem oraz znakomitą jakością dźwięku zarówno w trybie wąskopasmowym, jak i szerokopasmowym. Urządzenie firmy Sennheiser Communications gwarantuje zasięg do 180 metrów w wolnej przestrzeni i do 55 metrów w obrębie budynków, co zapewnia mobilność pracownikom biur i punktów call center – mówi Tomasz Sieńczyk, współwłaściciel i dyrektor ds. rozwoju firmy Garets. – DW Office idealnie wykorzystuje zalety nowej wersji technologii radiowej DECT (CAT-iq - Cordless Advanced Technology – internet and quality), gwarantując większy zasięg niż na przykład słuchawki bluetooth – dodaje.
Podstawowy zestaw DECT składa się ze stacji bazowej oraz aparatu, który często nazywany po prostu słuchawką. Elementy te mogą być ze sobą łączone w różny sposób, w zależności od potrzeb i ilości użytkowników. Osoby korzystające z DW Office w biurach mają możliwość organizacji konferencji telefonicznej za pomocą nawet 4 zestawów słuchawkowych.
Urządzenia stosowane w biznesie muszą gwarantować bezpieczeństwo. Rozmowy telefoniczne bardzo często dotyczą strategii firmy, rozmówcy niejednokrotnie operują kluczowymi dla przedsiębiorstwa danymi. Takie informacje nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Jedną z głównych zalet stosowania technologii radiowej DECT jest właśnie bezpieczeństwo. Obsługa wielu pracowników firmy, duża liczba stacji bazowych i zestawów słuchawkowych na zamkniętym obszarze wymaga spełnienia standardów bezpieczeństwa. Dzięki procedurze kodowania transmisji radiowej, system DECT uniemożliwia podpięcie się niepowołanych osób do linii użytkownika lub przechwycenie transmitowanych danych.
O firmie Garets
Firma Garets jest autoryzowanym importerem i dystrybutorem Sennheiser Communications w Polsce. Garets oferuje szeroką gamę produktów, które umożliwiają zastosowanie słuchawek nagłownych do profesjonalnej telekomunikacji oraz aplikacji multimedialnych. Firma Garets Sp z o.o. powstała w kwietniu 2004 roku. Spółkę założyły i trzon firmy tworzą osoby, które wcześniej zdobywały wiedzę współpracując z przedstawicielami największych producentów słuchawek nagłownych w Europie oraz na świecie. Więcej informacji o firmie Garets na www.garets.pl.
O Sennheiser Communications
Sennheiser to najsłynniejszy producent słuchawek nagłownych, mikrofonów oraz systemów konferencyjnych. Firma zdobyła uznanie wśród odbiorców sprzętów elektronicznych powszechnego użytku, profesjonalnych systemów transmisyjnych oraz w przemyśle muzycznym. W styczniu 2003 roku Sennheiser Electronic i William Demant Holding połączyły swe dążenia do telekomunikacji „wolnych rąk” we wspólne przedsięwzięcie Sennheiser Communications. Gama produktów firmy Sennheiser Communications zawiera zintegrowane rozwiązania do profesjonalnej telefonii, włączając w to „Call Center” i środowiska biurowe, jak również komputer i aplikacje multimedialne. W rozwijaniu produktów priorytetem jest zapewnienie pierwszej klasy jakości dźwięku, wyszukanego wzoru oraz optymalnego komfortu noszenia.
Nadesłał:
Mondaypr
|