Koncern Chesapeake zmienia właściciela
Globalny koncern poligraficzny Chesapeake, w skład którego wchodzi również zatrudniająca ponad 300 osób drukarnia w Białymstoku, został kupiony przez międzynarodowy fundusz inwestycyjny Carlyle, jedną z największych i najważniejszych na świecie spółek notowanych na giełdzie (NASDAQ).
Zdaniem przedstawiciela białostockiej firmy, decyzja o zmianie właścicielskiej pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie całej grupy oraz relacje z wszystkimi dotychczasowymi partnerami i klientami:
- Potencjał finansowy Carlyle i doświadczenie jej zarządu gwarantuje stałe wsparcie procesu systematycznej rozbudowy Grupy, pozostając przy tym w zgodzie z naszym dotychczasowym kierunkiem wzrostu i rozwoju – uważa Andrzej Sosna, dyrektor generalny Chesapeake Białystok.
Rozpoczęcie współpracy pozwoli na konsolidację pozycji rynkowej firmy i dalszą poprawę jakości oferowanych przez koncern usług. Zaplanowane inwestycje umożliwią zaś lepsze dopasowanie prowadzonej działalności do stale rosnących wymagań międzynarodowych klientów.
Z kolei u podstaw decyzji o przejęciu koncernu Chesapeake przez Carlyle stała polityka dywersyfikacji portfela inwestycyjnego Grupy, obejmująca podejmowanie współpracy z przedsiębiorstwami oferującymi wiodące w swojej branży produkty i usługi.
- Chesapeake to grupa działająca na atrakcyjnych, stale rosnących rynkach. Wierzymy, że kombinacja naszej globalnej obecności i sieci powiązań z potencjałem i siłą relacji koncernu z ich klientami, przyniesie w ciągu kilku najbliższych lat znaczące możliwości rozwoju – zauważa Eric Kump, dyrektor zarządzający Carlyle Europe Partners.
Pojawienie się nowego właściciela nie pociągnie za sobą żadnych zmian w obrębie kadry zarządzającej Chesapeake czy w zakresie funkcjonowania poszczególnych zakładów, które pracować będą na dotychczasowych zasadach, stale realizując bieżące zamówienia.
Nadesłał:
publicum
|