Konkluzje BAT - wymogi techniczne i problematyczne aspekty wdrożenia
Podczas warsztatów dowiedzą się Państwo jak prawidłowo funkcjonować w nowej rzeczywistości prawno–technicznej, w tym przede wszystkim jakie kroki podjąć w celu pozyskania lub zweryfikowania pozwolenia zintegrowanego.
KONKLUZJE BAT –
WYMOGI TECHNICZNE I PROBLEMATYCZNE ASPEKTY WDROŻENIA
Konkluzje BAT są dokumentami stworzonymi na podstawie BREF-BAT, przyjmowanymi w drodze decyzji Komisji Europejskiej, zgodnie z przepisami dotyczącymi emisji przemysłowych. Formułują one wnioski dotyczące najbardziej efektywnego i zaawansowanego poziomu rozwoju technologii i metod prowadzenia danej działalności energetycznej lub przemysłowej – w tym opis i informacje służące ocenie ich przydatności. Dotychczasowe wartości wielkości emisji określone w pozwoleniach zintegrowanych często nie odpowiadają rzeczywistej emisji z instalacji. Nowe regulacje zmuszą marszałków i starostów do prawidłowego określania parametrów udzielania tych pozwoleń. Dostosowanie instalacji do wymagań określonych w konkluzjach BAT powinno nastąpić w terminie maksymalnie czterech lat od dnia ich publikacji w Dzienniku Urzędowym UE. Tym samym nakłada to na zakłady wiele nowych obowiązków związanych z podejmowaniem trudnych decyzji modernizacyjnych oraz inwestycyjnych. Podczas organizowanych przez nas w dniach 17-18 czerwca 2015 roku w Hotelu Westin warsztatów dowiedzą się Państwo jak prawidłowo funkcjonować w tej nowej rzeczywistości prawno–technicznej, w tym przede wszystkim jakie kroki podjąć w celu pozyskania lub zweryfikowania pozwolenia zintegrowanego. Uzyskają Państwo praktyczną wiedzę w kwestii efektywnego użytkowania instalacji, przeciwdziałania ryzykom związanym z niedostosowaniem się do nowych wytycznych oraz efektywnego zarządzania produktami ubocznymi w procesie spalania. Prelegenci dzieląc się swoim doświadczeniem zawodowym, pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości oraz rozwikłać pojawiające się sytuacje ryzykowne lub sporne w zakresie dostosowania instalacji do nowych standardów.
Główne zagadnienia:
Konkluzje BAT – ich wymogi i status prawny w świetle Dyrektywy IPPC
Wpływ wymagań BAT na kształt pozwolenia zintegrowanego
Efektywna eksploatacja instalacji energetycznego spalania
BAT-AEPL – określenie najlepszych dostępnych technik w ujęciu wskaźnika efektywności środowiskowej
Zarządzanie produktami ubocznymi w procesie spalania
Modernizacja instalacji odazotowania spalin
Modernizacja instalacji odsiarczania spalin
Niedostosowanie się do nowych wytycznych – przepisy a rzeczywistość
Podczas warsztatów swoje prelekcje zaprezentują:
Agnieszka Skorupińska, kancelaria Dentons, Mgr inż. Małgorzata Bednarska-Puente, Multiconsult Polska, Maciej Krzyczkowski, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Konrad Nowak, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie, Dr hab. inż. Grzegorz Wielgosiński, Politechnika Łódzka, Mgr inż. Robert Żmuda, SBB ENERGY S.A.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://mmcpolska.pl/event/konkluzje-bat-wymogi-techniczne-i-problematyczne-aspekty-wdrozenia
Kontakt:
Paulina Kaczmarek,
Kierownik Projektu
T: 22 379 29 31
E-mail: p.kaczmarek@mmcpolska.pl
Nadesłał:
MMC
|