Kratki ściekowe do obiektów użyteczności publicznej


Kratki ściekowe do obiektów użyteczności publicznej
2012-05-22
Do obiektów użyteczności publicznej wybierane są kratki wytrzymałe i estetyczne. Idealnie także, jeśli poprzez swoją szczególną budowę zwiększają bezpieczeństwo w budynku i zabezpieczają przed rozprzestrzenieniem się pożaru.

W szpitalach, szkołach i domach spokojnej starości stosuje się często tańsze odwodnienia liniowe wykonane z plastiku. Oczywiście, jeśli tylko dany obiekt dysponuje odpowiednim nakładem finansowym, to warto także rozważyć wariant zakupu odwodnienia wykonanego ze stali nierdzewnej. Jednak trzeba przyznać, że pod względem cenowym i użytkowym wybór wpustów plastikowych jest sensowny.

Koszt zakupu nie jest tak duży jak w przypadku wpustów wykonanych ze stali nierdzewnej. Odwodnienie punktowe wykonane z tworzywa sztucznego nie koroduje w kontakcie z wodą, a także nie odkształca się w wyniku nacisku ciała człowieka. Jednak, jeśli w obiektach użyteczności publicznej znajdują się odpływy liniowe Kesmet wykonane z tworzywa sztucznego, to powinny one być tak dobrane, aby spełniać wymogi przeciwpożarowe. Okazuje się, że tradycyjna kratka ściekowa bardzo szybko ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, co sprawia, że pożar łatwo może rozprzestrzenić się między piętrami.

Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie kratek z elementem ochronnym, który pęcznieje w kontakcie z ekstremalną temperaturą wytwarzającą się podczas pożaru i w ten sposób uniemożliwia przedostawanie się ognia i dymu na inne kondygnacje budynku. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie znacznie podnosi bezpieczeństwo w obrębie budynku użyteczności publicznej.

Nadesłał:

daro44

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl