Który model sprawdzi się w łóżku jesienią i zimą?
Z nadejściem chłodnych dni zamienia się na cieplejszą nie tylko garderobę, ale także kołdrę. Przed zakupem warto przeczytać kilka rad ekspertów firmy Wendre, producenta kołder i poduszek, którzy doradzą, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu kołdry na okres jesienno-zimowy.
Szukając idealnej kołdry często zastanawiamy się tylko nad jej rozmiarem, a nie zwracamy uwagi na takie cechy jak rodzaj wypełnienia i jego gramatura, poszycie, czy posiadane atesty zdrowotne. Jednak tak naprawdę to właśnie te czynniki wpływają na to, czy kołdra będzie spełniać nasze oczekiwania.
Wypełnienie
Rodzaj wypełnienia decyduje o tym, czy kołdra jest ciepła. Obecnie najczęściej stosowanym i najnowszym technologicznie wypełnieniem są włókna HCS, które są sprężyste, lekkie, gładkie oraz odporne na zbijanie. Doskonale utrzymują optymalne parametry termoizolacyjne. Często wypełnienie jest także z domieszką z silikonu, tak jak w przypadku kołdry firmy Wendre - Lulea Seersucker, co dodatkowo zapewnia lepszą elastyczność i puszystość. Tego rodzaju wypełnienie jest odporne na rozwój bakterii i roztoczy kurzu. Kołdry z wypełnieniem syntetycznym nie wywołują reakcji alergicznych, dlatego są rekomendowane zarówno dla alergików jak i dzieci, które mają bardzo wrażliwą i delikatną skórę. Przed zakupem warto sprawdzić również gramaturę wypełnienia. Im większa gramatura, tym grubsza będzie kołdra, a co za tym idzie – cieplejsza. Model Lulea Seersucker jest odpowiedni zarówno na jesień jak i zimę, ale dla zmarzluchów ta kołdra będzie odpowiednia również wiosną czy latem.
Poszycie
Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie kołdry jest jej poszycie, które w znacznym stopniu wpływa na komfort użytkowania. Jedną z najważniejszych jego cech jest wytrzymałość. Do tych najbardziej trwałych zalicza się bawełniane, bawełniano-politestrowe oraz wykonane z mikrowłókien. Poszycia z wykorzystaniem mikrowłókien to najnowocześniejszy rodzaj tkaniny używanej do produkcji poszyć kołder. Marka Wendre udoskonaliła tę technologię i w ten sposób powstało poszycie Seersucker wykorzystane m.in. w modelu Lulea Seersucker (od określenia tkaniny nazwano kołdrę). Jego główną cechą jest wyjątkowa wytrzymałość oraz niezwykła miękkość. Materiał jest karbowany i prążkowany, co sprawia, że jest delikatny i przyjemny w dotyku. Splot Seersucker wykorzystywany był już wcześniej do szycia garniturów czy koszul z bawełny, ale to Wendre zainicjowało używanie go w kołdrach. Poszycie na kołdry Seersucker jest stworzone z milionów połączonych ze sobą mikrowłókien, z których każde jest 10 do 15 razy cieńsze niż włókno jedwabiu. Istotną zaletą tego rodzaju poszyć jest również fakt, że bardzo szybko schną. Dzięki temu kołdrę można rano uprać samodzielnie w pralce automatycznej (najlepiej w temperaturze 55-60oC), a już wieczorem znów pod nią spać.
Rozmiar też ma znaczenie
Rozmiar kołdry z pozoru wydaje się najłatwiejszy do ustalenia. Jednak zdarza się, że mniejsza okazuje się niewystarczająca dla dwóch osób, a z kolei za duża będzie się zsuwać z niewielkiego łóżka, co również nie będzie komfortowe podczas snu. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto określić rozmiar łóżka i to, ile osób będzie spać pod kołdrą. Model Lulea Seersucker można nabyć w dwóch wariantach: 155x200cm oraz 220x200cm, dlatego będzie odpowiedni zarówno dla tych, którzy śpią na pojedynczych łóżkach czy tapczanach oraz dla dzieci, jak i dla par posiadających duże, sypialniane łóżka.
Atest
Ostatnią cechą, o której kupujący często zapominają, są atesty zdrowotne. Jednym z najważniejszych jest certyfikat „Tekstylia godne zaufania” wydawany przez międzynarodowe stowarzyszenie OEKO TEX zajmujące się badaniami i rozwojem ekologii w branży wyrobów tekstylnych. Potwierdza, że produkt został przebadany pod kątem zawartości substancji szkodliwych i uzyskał w badaniu pozytywny wynik. Certyfikat „Tekstylia godne zaufania” to jeden z tych, które posiada kołdra Lulea Seersucker. Ten model jest nie tylko w pełni bezpieczny dla skóry, ale także został zarejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Surowce wykorzystane do wyprodukowania kołdry posiadają wszelkie niezbędne atesty, które są kolejnym potwierdzeniem na to, że jest to produkt przyjazny dla zdrowia, który nie wywołuje reakcji alergicznych. Lulea Seersucker to kołdra idealna dla osób chorych na astmę czy borykających się z problemami górnych i dolnych dróg oddechowych.
Zakup kołdry powinien być przemyślany, ponieważ jest to produkt codziennego użytku. Wybór odpowiedniego modelu nie powinien być problemem, gdy już wiemy, na które elementy i cechy należy zwrócić uwagę.
Kołdra Wendre
– Lulea Seersucker
Sugerowane ceny detaliczne:
155x200 – 69,90zł
220x200 – 89,90zł
Nadesłał:
konkretpr
|