Laserem w cellulit


Laserem w cellulit
2012-03-08
Statystki są nieubłagane, jeśli chodzi o cellulit. Uważa się, że nawet 90% kobiet na całym świecie dotkniętych jest tą nieestetyczną przypadłością związaną z osłabieniem tkanki łącznej. Grudki i nierówności atakujące skórę ud, brzucha i ramion wyglądają mało estetycznie.

Nie dziwi więc fakt, że każda kobieta poszukuje sposobów, które pozbędą się tej przypadłości. Metod na uporanie się z tym defektem jest wiele, warto jednak zwrócić na szczególnie skuteczną. Okazuje się, że laser na cellulit to doskonała broń przeciwko skórce pomarańczowej. Trzeba jednak mieć świadomość, że by walka z defektem była skuteczna, trzeba wiedzieć, w jaki sposób ją przeprowadzić. Tutaj niezbędna może okazać się znajomość przyczyn cellulitu.

Skąd się bierze cellulit?

Powszechnie uważa się, że skórka pomarańczowa powstaje na skutek nadaktywności estrogenów. To zaś wyjaśniałoby, dlaczego cellulit jest charakterystyczny przede wszystkim dla kobiet, a u mężczyzn pojawia się stosunkowo rzadko. Zawirowania hormonalne prowadzą do zwiększenia przepuszczalności i zmniejszenia szczelności naczyń krwionośnych. W ten sposób powstawanie cellulitu zostaje zapoczątkowane. Trzeba jednak mieć świadomość, że to nie jedyny czynnik sprzyjający skórce pomarańczowej. Na skutek zaburzenia krążenia dochodzi do pogorszenia odżywienia i dotlenienia komórek. W ten sposób nie są usuwane zbędne produkty przemiany materii, w efekcie czego dochodzi do powstawania obrzęków i powiększania się objętości komórek tłuszczowych. To skutkuje pojawieniem się grudek i nierówności, czyli cellulitu.

Warto więc pamiętać, że nie tylko estrogeny, ale również brak aktywności fizycznej oraz niewłaściwa dieta (szczególnie ta sprzyjająca zaparciom) to czynniki sprzyjające powstawaniu skórki pomarańczowej.

Lasery nadzieją na likwidację cellulitu?

Laserowe usuwanie cellulitu niejako można uznać za przełom, jeśli chodzi o likwidację tego nieestetycznego defektu. Jest to związane z tym, że specjalnie skonstruowane urządzenia oddziałują na komórki tłuszczowe, stymulując ich metabolizm i przyspieszając go. Dzięki promieniowaniu laserowemu (niekiedy jest to światło podczerwone) dochodzi do rozbijania grudek tłuszczu (trójglicerydów) na wolne kwasy tłuszczowe, które potem mogą zostać wykorzystane do produkcji energii.

Taki zabieg laserowy składa się z kilku etapów. Jednym z nich jest właśnie laserowa stymulacja. Po kilkunastominutowym seansie, kosmetyczka nakłada odpowiedni specyfik, którego celem jest pogłębienie skuteczności zabiegu. W ten sposób walka z cellulitem znacznie się skraca, a więc efekty pojawiają się znacznie szybciej.

Warto mieć świadomość, że laserowe usuwanie cellulitu można przeprowadzić również w domowym zaciszu. Na rynku pojawiły się pierwsze urządzenia - lasery na cellulit, dzięki którym można skutecznie pozbyć się niechcianej skorki pomarańczowej. Trzeba jednak wiedzieć, że takie domowe urządzenia mają nieco mniejszą moc. W praktyce oznaczać to będzie, że musimy poświęcić na likwidację cellulitu znacznie więcej czasu, by osiągnąć porównywalne efekty. Jednak z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że takie urządzenia są skuteczne. Kobiety, które zdecydowały się na zakup urządzenia są zdania, że wystarczą zaledwie 10-minutowe seanse, by już po kilku tygodniach zauważyć znaczną różnicę i poprawę w kondycji skóry. Do takiego urządzenia dołączane jest serum kofeinowe oraz specjalny krem. Dzięki tym specyfikom efekty działania lasera można jeszcze bardziej wzmocnić.

Ile kosztuje laserowe usuwanie cellulitu?

Cena takiego zabiegu uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, gdzie chcemy przeprowadzić zabieg. Nie da się ukryć, że kuracje przeprowadzane w zabiegach kosmetycznych są dużo droższe niż zabiegi przeprowadzane w domu. Domowy laser na cellulit kosztuje niewiele ponad 400 zł, natomiast tyle zwykle kosztuje 1 seans w gabinecie. Warto przy tym mieć świadomość, że laserowe urządzenie można wykorzystać do usuwania cellulitu nie tylko na udach, ale również w innych partiach ciała. Wówczas koszt zakupu urządzenia jest faktycznie dużo niższy.

Laserowe usuwanie cellulitu w dużej mierze zależy też od stopnia zaawansowania skórki pomarańczowej. Trzeba jednak pamiętać, że te koszty są różne w przypadku, gdy decydujemy się na zabiegi laserowe w gabinecie. Im bardziej zaawansowany cellulit, tym więcej zabiegów potrzeba, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jak wspomóc działanie lasera?

Jeśli chcemy pokonać cellulit znacznie szybciej, a jednocześnie uporać się z nim raz na zawsze, nie można ograniczać się wyłącznie do urządzenia laserowego. Warto wziąć pod uwagę również zmianę dotychczasowego jadłospisu oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Trzeba bowiem dążyć do zlikwidowania dwóch czynników, które wpływają na powstawanie defektu.

Antycellulitowa dieta powinna być pozbawiona słodyczy, fast-foodów, tłustych i kalorycznych posiłków. Warto również ograniczyć ilość wypijanej kawy, alkoholu. Palenie papierosów także niejest wskazane. Aktywność  fizyczną trzeba uprawiać co drugi dzień. 

Fot: http://rioanticellulite.pl/ 

Nadesłał:

iza_bela

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl