Magnetoterapia i elektrostymulacja bez tajemnic


Magnetoterapia i elektrostymulacja bez tajemnic
2010-10-18
Magnetoterapia, coraz częściej stosowana w urządzeniach rehabilitacyjnych, takich jak na przykład PLATIUMED KORAL, może wkrótce zrewolucjonizować fizjoterapię.

Magnetoterapia wykorzystuje w celach terapeutycznych pola magnetyczne o częstotliwości poniżej 100 Hz. Odróżnia ją to od elektromagnetoterapii, która stosuje dużo wyższe częstotliwości, liczone już w megahercach (czyli milion razy większe). Co to oznacza w praktyce?

Efektem magnetoterapii nie będą działania przeciwbólowe, ale raczej stymulujące. Wskazana jest w przypadkach, kiedy niezbędne jest pobudzenie do regeneracji uszkodzonych tkanek. Ma zastosowanie w przypadków złamania kości, a także leczenia ciężko gojących się ran.

Każda komórka ludzkiego organizmu zawiera ładunek elektryczny. Kiedy spadnie on poniżej określonej wartości oznacza to martwicę, czyli obumarcie komórki. Dzieje się tak najczęściej pod wpływem infekcji, lub urazu. Celem magnetoterapii jest odzyskiwanie i regeneracja komórek. Przykładem urządzenia stosującego techniki magnetoterapii może być KORAL firmy Platiumed. Wykorzystuje on dodatkowo stymulację elektryczną. Pomaga w ten sposób przy okazji w podniesieniu aktywności mięśni.

Elektrostymulacja jest wykorzystywana przede wszystkim w celu zwiększenia predyspozycji sportowych - zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Jaka jest jej przewaga nad tradycyjnymi ćwiczeniami na sali gimnastycznej? W tym drugim przypadku dużo łatwiej o przeciążenia i nadwyrężenia układu kostnego (kości, dysków czy kręgosłupa). Dzieje się tak, ponieważ w klasyczny trening opiera się na wykorzystaniu siły grawitacji. Elektrostymulacja z niej nie korzysta, toteż chroni elementy aparatu ruchowego. Kolejnym plusem jest fakt, że za pomocą urządzeń takich, jak KORAL, można precyzyjnie wyselekcjonować mięśnie, które chcemy poddać treningowi.

Poza wymienionymi elektrostymulacją i magnetoterapią, w rehabilitacji i fizjoterapii jest jeszcze miejsce na takie techniki, jak refleksologia. Polega ona na masowaniu punktów na stopach, które odpowiadają określonym narządom wewnętrznym. Stosując odpowiedni połączenie tych trzech metod, osiągamy efekt w postaci dobrej formy fizycznej, świeżych i zregenerowanych komórek, a także sprawniejszych narządów wewnętrznych.

Nadesłał:

Juicy Marketing

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl