Maksymalny zasięg – minimum formalności
Według GUS w 2015 roku w transporcie międzynarodowym przewieziono 337,5 mln ton ładunków, z czego 61% samochodami[1]. Tak znaczący wolumen oznacza, że firmy prowadzące międzynarodowe operacje potrzebują rozwiązań, które pozwolą im pokonać długie trasy, przy małym zaangażowaniu kierowcy i managera.
Gdy kierowcy przemierzają długie dystanse i dostarczają towary na terenie całej Europy, szczególnie istotne jest zapewnienie łatwego dostępu do stacji paliw, myjni czy parkingów oraz możliwość sprawnego regulowania opłat za wszystkie wydatki, które pojawiają się na trasie – od opłat drogowych, przez przejazdy tunelami i mostami po pomoc drogową. Z kolei dla menedżera zarządzającego flotą ważne są bezpieczeństwo i pełna kontrola nad płatnościami oraz prostota rozliczeń.
Dlatego firmy transportowe coraz chętniej sięgają po karty flotowe, które nie tylko integrują wszystkie wydatki związane z transportem i zapewniają maksymalny dostępu do wszelkiego rodzaju usług niezbędnych w trasie, ale również ułatwiają i ograniczają formalności do niezbędnego minimum.
Europa na jednej karcie
Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest karta flotowa euroShell, która umożliwia bezgotówkowe płatności za paliwo, opłaty drogowe (m.in. w Polsce za viaTOLL oraz autostrady A1, A2, A4), myjnie, zakupy na stacjach czy pomoc drogową obejmującą naprawy mechaniczne
i holowanie świadczone w 40 krajach w Europie. Karta euroShell jest akceptowana na 22 000 stacji paliw w 35 krajach w całej Europie, z których łącznie prawie 2 500 są przeznaczone dla transportu ciężarowego (wysokie zadaszenie, przestronne parkingi, zaplecze sanitarne). W Polsce karta euroShell jest akceptowana na 900 strategiczne zlokalizowanych stacjach.
Formalności w jednym miejscu
Precyzyjną kontrolę i analizę wydatków ułatwia platforma internetowa Shell Card Online, gdzie menedżer ma dostęp do wszystkich zrealizowanych transakcji i w ten sposób może łatwo zweryfikować czy dany pojazd nie generuje zbyt dużej ilości paliwa lub czy nie doszło
do ewentualnych nadużyć. Nie bez znaczenia jest także odroczony termin płatności oraz zwrot VAT
za paliwo z transakcji zagranicznych z 24 krajów europejskich i opłaty drogowe. To wygodne rozwiązanie, ponieważ klienci otrzymują z każdego kraju tylko jedną fakturę, co usprawnia zarządzanie kosztami i przyspiesza zwrot podatku VAT. Ponadto z kartą euroShell możliwy jest także zwrot akcyzy z zakupionego oleju napędowego w jednym z 6 państw europejskich: Belgii, Francji, Słowenii, Włoch, Hiszpanii oraz Węgier.
Odzyskiwanie VAT-u to czasochłonny i skomplikowany proces – dlatego wszelkie formalności z tym związane załatwiamy, często w różnych językach, w imieniu naszych Klientów. Dzięki temu oszczędzają nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas, który mogą poświęcić na zdobywanie nowych kontraktów i rozwój swojego biznesu – powiedział Robert Karolczak, Marketing Manager Poland, Baltics & Ukraine Commercial Fleet.
Karta euroShell to rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, która realizuje przewozy międzynarodowe. Dzięki karcie flotowej euroShell firmy zyskają kontrolę, bezpieczeństwo oszczędności oraz wygodę w zarządzaniu flotą pojazdów.