Microsoft Dynamics AX na studiach podyplomowych
Syntea SA i Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych uruchamiają studia podyplomowe „Programowanie systemów ERP”
Nowy kierunek studiów podyplomowych „Programowanie systemów ERP" powstał dzięki współpracy firm Syntea SA, partnera edukacyjnego firmy Microsoft, oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. Jego celem jest edukacja studentów w zakresie systemów ERP, a w szczególności ich oprogramowywania i wdrażania w przedsiębiorstwach.
Program studiów obejmuje zagadnienia związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem, projektami i procesami biznesowymi, które są kluczowe do zrozumienia roli systemów ERP w organizacji. Ponadto zajęcia będą obejmowały kwestie dotyczące sposobu wdrażania rozwiązań ERP oraz ich instalacji, administracji i oprogramowywania na przykładzie systemu Microsoft Dynamics AX.
- Przygotowując programy studiów dbamy o to, by studenci otrzymali zarówno solidne podstawy teoretyczne, jak i praktyczną wiedzę, możliwą do bezpośredniego zastosowania w pracy. W ramach studiów podyplomowych „Programowanie systemów ERP" studenci nie tylko zdobywają wiedzę pozwalającą im lepiej zrozumieć miejsce systemu ERP w przedsiębiorstwie oraz mogą wziąć udział w projekcie wdrożenia takiego systemu, ale również przygotowują się do zdobycia certyfikatów z programowania w systemie Microsoft Dynamics AX - mówi dr inż. Tomasz Pieciukiewicz, Kierownik studiów podyplomowych „Programowanie systemów ERP", Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych.
Studia przeznaczone są dla absolwentów uczelni wyższych, którzy chcą podnieść swoje dotychczasowe kwalifikacje w zakresie systemów ERP. Idealni kandydaci to osoby zajmujące stanowiska techniczne, które pracują obecnie z rozwiązaniami tej klasy i będą je nadal wykorzystywać w najbliższej przyszłości, jak również osoby, które planują ubiegać się o zatrudnienie na stanowiskach technicznych. Ukończenie studiów wiąże się z napisaniem i obroną pracy dyplomowej polegającej na wykonaniu indywidulanego lub grupowego projektu, i w następstwie uzyskaniem specjalizacji „Programista systemów ERP". Po odbyciu studiów absolwenci będą mieli możliwość odbycia praktyk w przedsiębiorstwach wdrażających systemy ERP, co z pewnością zwiększy szanse na zdobycie atrakcyjnego zatrudnienia.
- Systemy ERP należą do najczęściej wdrażanych technologii w średnich i dużych firmach. Absolwentom uczelni wyższych studiującym na kierunkach informatycznych wciąż brakuje wiedzy i praktycznych umiejętności na temat możliwości wykorzystania tych aplikacji w celu usprawnienia działalności przedsiębiorstwa. Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi wykładowcami, pracującymi na co dzień z systemami ERP stwarzamy studentom szansę nabycia specjalistycznych umiejętności, cenionych na rynku pracy. Najlepszym z nich oferujemy także program praktyk w wiodących firmach wdrażających systemy Microsoft Dynamics - komentuje Kamil Fałek, Dyrektor Działu Szkolnictwa Wyższego, Syntea SA.
Program studiów weekendowych obejmujących dwa semestry przewiduje 184 godziny zajęć w formie wykładów, ćwiczeń oraz zajęć laboratoryjnych oraz 6 godzin seminarium dyplomowego. Wykładowcami są pracownicy naukowo-dydaktyczni PJWSTK oraz certyfikowani przez Microsoft trenerzy Microsoft Dynamics AX.
Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie zajmuje czołowe pozycje w prestiżowych rankingach i jest ceniona zarówno wśród studentów, jak i pracodawców. Partner uczelni - Syntea SA - od ponad 10 lat specjalizuje się w realizacji szkoleń i audytów wdrożeń systemów klasy ERP. Firma współpracuje z uczelniami wyższymi w zakresie wprowadzania nowych kierunków w kształceniu podyplomowym, prowadzeniu wyspecjalizowanych warsztatów na studiach, realizacji staży i praktyk dla studentów i absolwentów. Studenci mogą więc być pewni, że program zajęć na studiach podyplomowych „Programowanie systemów ERP" został przygotowany przez najlepszych ekspertów i wprowadzi ich w tajniki zaawansowanych możliwości systemów klasy ERP.
Rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2013/2014 prowadzona będzie od 7 stycznia do końca lutego 2014 roku (lub do wyczerpania miejsc).
Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.pjwstk.edu.pl/?kat=268.
Dodatkowych informacji udzielą:
Agnieszka Dziedzic
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax 22 594 10 02
e-mail: adziedzi@microsoft.com
Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax 22 594 10 02
e-mail: joannafr@microsoft.com
Anna Klimczuk
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax 22 594 10 02
e-mail: v-anszte@microsoft.com
Marek Zaleski
Microsoft Sp. z o.o.
tel. 22 594 15 43
fax 22 594 10 02
kom. +48 505 191 543
e-mail: b-mazale@microsoft.com
Monika Burdach
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax 22 594 10 02
e-mail: a-monib@microsoft.com
Nadesłał:
EW
|