Microsoft Dynamics NAV 2013 już dostępny w Polsce!
17 czerwca br. w restauracji Villa Foksal w Warszawie odbyła się uroczysta premiera nowej wersji rozwiązania Microsoft Dynamics NAV
Microsoft wraz z firmą IT.integro ogłosiły dostępność nowej wersji rozwiązania klasy ERP - Microsoft Dynamics NAV 2013 na rynku polskim. System zawiera wiele innowacji technicznych i funkcjonalnych. Nowością jest także zmiana modelu jego lokalizacji, która po raz pierwszy została przeprowadzona przez certyfikowanego partnera Microsoft - firmę IT.integro - wiodącego partnera, specjalizującego się we wdrożeniach systemu Microsoft Dynamics NAV.
Nowy model lokalizacji rozwiązań Microsoft Dynamics NAV wynika z faktu, że Polska znalazła się na liście krajów należących do programu PLLP (Partner Localization and Translation Licencing Program), który umożliwia przeprowadzenie lokalizacji tego rozwiązania przez partnerów Microsoft. Przystąpienie Polski do tego modelu umożliwia firmie Microsoft skrócenie czasu, w jakim dostępne będą dla klientów w Polsce najnowsze kolejne wersje rozwiązań, spełniające lokalne wymagania.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przystąpienia polskiego oddziału Microsoft do programu PLLP. Poza skróceniem czasu pomiędzy premierą światową nowych wersji Microsoft Dynamics NAV a wersją polską, dużą zaletą nowego modelu lokalizacji będzie możliwość lepszego i sprawniejszego dopasowania lokalnych funkcjonalności do szybko zmieniających się przepisów prawnych. Jesteśmy przekonani, że spotka się to z zadowoleniem klientów oraz innych partnerów w Polsce - komentuje Piotr Śledź, prezes IT. integro.
Microsoft Dynamics NAV2013 to zintegrowane rozwiązanie biznesowe dla małych i średnich przedsiębiorstw z branży handlowej, logistycznej, produkcyjnej i usługowej. Zgodnie z długoletnią strategią firmy Microsoft dotyczącą inwestycji w nowe wersje systemów klasy ERP, opracowanie Microsoft Dynamics NAV 2013 miało na celu zwiększenie elastyczności rozwiązania, podniesienie produktywności, a także uproszczenie obsługi i poprawę współpracy wewnątrz organizacji.
- Microsoft Dynamics NAV jest jednym z najpopularniejszych systemów klasy ERP na świecie, z którego codziennie korzysta prawie 2 miliony pracowników w prawie 100 tysiącach firm. Wprowadzenie nowej wersji Dynamics NAV 2013 to kolejny krok w stronę doskonalenia naszych aplikacji biznesowych, będący odpowiedzią na oczekiwania tak wielkiej liczby klientów oraz zmieniające się trendy i potrzeby rynkowe. Na bieżąco prosimy klientów o opinie dotyczące działania i obsługi naszych rozwiązań, aby na ich podstawie dokonywać aktualizacji, a także tworzyć nowe narzędzia i funkcjonalności, które w jeszcze większym stopniu będą odpowiadały na indywidualne potrzeby naszych klientów - mówi Adam Komorowski, dyrektor działu aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft. - Cieszymy się, że firma IT.integro podjęła się lokalizacji nowej wersji Dynamics NAV. Jesteśmy przekonani, że profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie konsultantów IT.integro w zakresie wdrożeń Microsoft Dynamics NAV przyczynią się do sukcesu kolejnej wersji systemu ERP, a nasi klienci szybko odkryją jego nowe możliwości - dodaje.
Rozwiązanie stanowi otwartą platformę systemową - łatwą do modyfikacji, szybką we wdrożeniu oraz dopasowującą się do potrzeb danej firmy. Dynamics NAV 2013 jest przy tym przyjazny w obsłudze i integruje się z innymi produktami firmy Microsoft, zapewniając sprawną komunikację wewnątrz organizacji. Do najważniejszych nowości technicznych i funkcjonalnych rozwiązania zaliczyć można:
- Dostęp do danych w dowolnym miejscu i czasie. Nowa wersja Microsoft Dynamics NAV 2013 umożliwia użytkownikom dostęp do danych za pośrednictwem Internetu, co jest szczególnie przydatne w przypadku wielooddziałowych, rozproszonych instalacji oraz wykorzystania modelu cloud computing instalacji w chmurze. Co ważne, uruchomienie opcji klienta internetowego nie wymaga dodatkowych instalacji czy konfiguracji - wystarczy zainstalować klienta Microsoft Dynamics NAV na serwerze internetowym i nadać prawa dostępu użytkownikom. Dzięki temu mogą oni wyświetlać i edytować dane z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej i różnych urządzeń mobilnych.
- Udoskonalone analizy i raportowanie. W nowej wersji rozwiązania firma Microsoft udoskonaliła ponad 700 raportów, zaś 200 raportów rozszerzyła do najnowszego standardu Microsoft Dynamics NAV 2013 Report UX. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do nowych możliwości w zakresie sortowania, grupowania czy wklejania analiz graficznych. Z kolei rozbudowane narzędzia do graficznych analiz biznesowych zwiększyły możliwości użytkowników w zakresie prezentacji danych.
- Sprawne zarządzanie magazynem i logistyką. Microsoft Dynamics NAV 2013 oferuje także nowe funkcjonalności optymalizujące zarządzanie stanami magazynowymi, planowaniem zapotrzebowania (MRP) i logistyki. Rozbudowane wsparcie graficznej analizy dostępności zapasów na magazynie pozwala jeszcze lepiej zarządzać stanami magazynowymi, zaś zaawansowane mechanizmy sugerowania i optymalizacji zamówień usprawniają zarządzanie planowaniem zapotrzebowania i logistyki.
- Przepływy pieniężne i rachunek kosztów. W nowej wersji systemu ERP wprowadzono także narzędzia ułatwiające analizę przepływu środków pieniężnych, która jest kluczem do pomyślnego prognozowania płynności finansowej w firmie. Dzięki analizom przewidywanych przychodów i kosztów firma może podejmować właściwe decyzje finansowe z uwzględnieniem nadwyżek lub deficytów środków pieniężnych. Co ważne, w prognozy można włączyć wartości pochodzące z wielu źródeł systemu, np. księgi głównej, sprzedaży i marketingu czy obsługi zakupu. Nowością funkcjonalną Microsoft Dynamics NAV 2013 jest też moduł rachunku kosztów, który umożliwia alokowanie budżetowanych i rzeczywistych kosztów działów, produktów i projektów do analizy rentowności firmy. Dzięki temu firma może analizować koszty i ich pochodzenie, a także przenosić konta księgi głównej rachunku wyników lub utworzyć własny wykres typów kosztów.
- Zarządzanie kompletacją. Microsoft Dynamics NAV 2013 został również wyposażony w zestaw narzędzi do zarządzania kompletacją, zintegrowany z funkcjonalnością sprzedaży, planowania i zakupów. Dzięki temu firmy, które dostarczają do swoich klientów poprzez łączenie składników w prostych procesach (kompletacja) mogą to robić bez potrzeby zarządzania pełną produkcją.
Nowa odsłona Microsoft Dynamics NAV 2013 to nie tylko nowości funkcjonalne i techniczne. Rozwiązanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mogło w pełni współpracować z Microsoft SQL 2012, umożliwiając sprawniejsze działanie i szybsze obliczenia w systemie. Z kolei integracja z pakietem Microsoft Office, Office 365 i możliwy wygląd Metro, zgodny z systemem Windows 8, pozwalają na łatwiejszy dostęp do bogatych funkcji systemu. Co więcej, dzięki integracji z Microsoft OneNote firma zyskuje łatwy dostęp do dowolnej treści, zaś Microsoft Dynamics NAV PortalFramework dla Microsoft SharePoint 2010 umożliwia łatwiejszy dostęp do danych.
Rozwiązanie udostępnia również zwiększone możliwości w zakresie zarządzania prawami użytkowników oraz dopasowania interfejsu do użytkownika (ulepszony klient RoleTailored). Z kolei obsługa Unicode zwiększa otwartość systemu na instalacje międzynarodowe, a rozwój środowiska programistycznego daje większe możliwości dopasowania systemu do potrzeb klienta. Co więcej, system posiada mechanizmy ułatwiające zarządzanie międzynarodowymi organizacjami - wielojęzyczność i wielowalutowość - oraz jest zgodny z globalnymi zasadami rachunkowości MSR oraz US GAAP, jednocześnie zapewniając zgodności z polskimi zasadami rachunkowości.
***
Informacje o firmie:
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań cloud computing, aplikacji serwerowych i innych technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i administracji.
Sztandarowe produkty oferowane przez Microsoft to system operacyjny Windows z najnowszą wersją - Windows 8 oraz oprogramowanie biurowe Microsoft Office - którego najnowsza wersja Microsoft Office 2010 zadebiutowała na rynku w lipcu 2010. Poza tym w ofercie spółki znajdują się m.in.: konsola Xbox 360, Windows Live Essentials wraz z pocztą Hotmail, komunikatorem Windows Messenger oraz wirtualnym dyskiem SkyDrive, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System, platforma Windows Azure oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft jest również liderem w zakresie rozwiązań Cloud Computing, dostarczając zarówno aplikacje, infrastrukturę jak i platformę programistyczną w formie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej.
Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft.
Polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. W ramach realizacji swojej strategii odpowiedzialności, polski oddział Microsoft koncentruje działania na zwalczaniu zjawiska „wykluczenia informacyjnego" poprzez upowszechnianie wiedzy i umiejętności informatycznych. W tym celu współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i wspólnie z nimi wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii. W ramach programu „Microsoft dla non-profit", Microsoft przekazuje również bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji o charakterze społecznym. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy", przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma jest zaangażowana w działania w obszarze edukacji również poprzez projekt „Partnerstwo dla Przyszłości", który w 2007 roku został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski, otrzymując tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007". Od maja 2009 roku Microsoft we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz Fundacją „Kierowca Bezpieczny" Krzysztofa Hołowczyca, prowadzi także inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa internetowego dzieci „3...2..1...Internet!". W ramach kampanii ponad 100 tysięcy dzieci w całej Polsce dowiedziało się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W lipcu 2010 roku w Polsce odbyły się światowe finały największego konkursu technologicznego na świecie Imagine Cup, który jest organizowany przez Microsoft od 9 lat. Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce".
Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 802 000 (opłata według stawek Twojego operatora).
Dodatkowych informacji udzielą:
Agnieszka Dziedzic
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax 22 594 10 02
e-mail: adziedzi@microsoft.com
Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax 22 594 10 02
e-mail: joannafr@microsoft.com
Anna Klimczuk
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax 22 594 10 02
e-mail: v-anszte@microsoft.com
Marek Zaleski
Microsoft Sp. z o.o.
tel. 22 594 15 43
fax 22 594 10 02
kom. +48 505 191 543
e-mail: b-mazale@microsoft.com
Monika Burdach
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax 22 594 10 02
e-mail: v-monib@microsoft.com
Nadesłał:
EW
|