Miejsce, dokładność, szybkość – jak działają powszechnie dostępne termometry


Miejsce, dokładność, szybkość – jak działają powszechnie dostępne termometry
2016-12-22
1. Termometr elektroniczny na podczerwień Oto najbardziej precyzyjna, a zarazem najwygodniejsza w użyciu grupa termometrów. W zależności od modelu, termometr elektroniczny na podczerwień może mierzyć temperaturę na czole, w uchu, za uchem bądź może być całkowicie bezdotykowy.
Urządzenie te bez wątpienia ma więcej zalet niż wad. Oprócz tego, że jest maksymalnie dokładny, jest też wyjątkowo szybki – wynik pomiaru pokazuje nam się już po 2-3 sekundach na elektronicznym wyświetlaczu LCD. Aby zmierzyć temperaturę wystarczy przyłożyć końcówkę do ciała. Urządzenie te zasilane jest na baterie bądź akumulator. Nie da się ukryć, że termometr na podczerwień są nieocenione, jeśli chodzi o pomiar temperatury u dzieci.
 
Blog medyczny - http://www.medyczneinformacje.pl/ 
 

2. Termometr – smoczek

Niezwykle komfortowe dla mam i niemowląt rozwiązanie do mierzenia temperatury. Termometr – smoczek to doskonałe udogodnienie dla każdego rodzica. Należy wyraźnie podkreślić, że model ten zda nam egzamin wyłącznie wtedy, gdy nasze dziecko akceptuje tradycyjne smoczki. Jeżeli nie, pomiar tym urządzeniem będzie niemożliwy, a wszelkie próby zmierzenia temperatury zakończą się co najmniej płaczem malucha. 
Elektroniczne termometry w formie smoczka przeznaczone są dla wszystkich dzieci, które jeszcze nie odzwyczaiły się od ssania tradycyjnego smoczka. Urządzenie jest wyjątkowo proste w obsłudze. Wynik pomiaru wyświetla się na wyświetlaczu LCD. Sam pomiar zajmuje kilka minut – nie więcej niż trzy. Warto zauważyć, że pomiar temperatury w przypadku skrajnie chorego niemowlęcia może być znacząco utrudniony. Niektóre dzieci w czasie choroby nie są w stanie utrzymać smoczka w buzi przez tak długi czas.

3. Termometr owulacyjny

Finalnie warto wspomnieć o termometrze do zadań specjalnych, a więc tzn. termometrze owulacyjnym. Urządzenie te jest świetnym dodatkiem dla tych, którzy planują zajść w ciąże. Modele owulacyjne posiadają różnorodne kształty. Niektóre produkty ułatwiają nam mierzenie temperatury w miejscach intymnych, inne natomiast możemy wykorzystywać do pomiaru pod językiem. Zaawansowane techniczne urządzenia posiadają szereg dodatkowych, niekoniecznie przydatnych funkcji jak określanie dni płodnych czy zapamiętywanie wyników pomiaru. 
Jako że omówiliśmy już wszystkie główne rodzaje termometrów, jakie możemy spotkać na rynku, warto teraz przeanalizować, który sprawdzi się w naszym domu najlepiej. Przyjrzyjmy się trzem najważniejszym cechom termometru: miejscem pomiaru, dokładnością pomiaru oraz czasem pomiaru. 

Nadesłał:

Polski Sklep Medyczny
http://medyczny-rzeszow.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl