Mieszkania dwupoziomowe – alternatywa dla domu w mieście
Mieszkania dwupoziomowe kojarzą się z prestiżem i są postrzegane jako oferta głównie dla ludzi zamożnych. Warto jednak bliżej przyjrzeć się ich zaletom, ponieważ może się okazać, że będzie to dla nas idealne rozwiązanie.
Dwie kondygnacje to świetny wybór dla rodzin ze starszymi dziećmi, dusz towarzystwa, które często przyjmują gości, a także osób, które marzą o domu jednorodzinnym, ale nie chcą brać na siebie licznych obowiązków związanych z jego utrzymaniem. Z tego względu takie mieszkania można dziś znaleźć u wielu deweloperów. Jednym z nich jest YIT, fińska firma, która oferuje mieszkania z antresolami na osiedlu Nordic Mokotów w Warszawie.
„Mieszkania dwukondygnacyjne stanowią obecnie zaledwie kilka procent rynku w Polsce, jednak spodziewamy się, że ich popularność będzie rosła. Analizując sprzedaż mieszkań w Nordic Mokotów widzimy, że wybierają je przede wszystkim rodziny i młode pary, ale nie brakuje też zainteresowania ze strony singli. Z reguły są to osoby poszukujące większej, nietuzinkowej przestrzeni, którą będą mogli łatwo dopasować do swoich potrzeb” – mówi Dorota Śledyńska, dyrektor sprzedaży YIT w Polsce. „Mieszkania z antresolami w Nordic Mokotów znajdują się na 6. piętrze i są wyposażone w przestronne balkony, z których rozciągają się piękne widoki na panoramę miasta oraz pobliskie tereny zielone, zwłaszcza od strony zachodniej” – dodaje Śledyńska.
Namiastka domu
Mieszkania dwupoziomowe zapewniają przestrzeń i wygodę domku jednorodzinnego, ale nie wymagają przy tym tak dużego nakładu sił – nie trzeba się martwić o wszystkie sprawy związane z administrowaniem nieruchomością, w tym o zaopatrzenie w media, utrzymanie czystości czy zapewnienie bezpieczeństwa na terenie oraz przed posesją. Oczywiście, jeśli budujemy dom, mamy znacznie większe możliwości aranżacji przestrzeni, stosownie do indywidualnych potrzeb, jednak w przypadku mieszkania dwupoziomowego nie jesteśmy całkowicie ograniczeni wizją dewelopera.
„Mając do dyspozycji dwukondygnacyjną powierzchnię, mamy też większe możliwości dokonania zmian lokatorskich, które pozwolą nam zrealizować wizję wymarzonego mieszkania. Warto przy tym zasięgnąć porady architekta - nasi klienci mogą się z nim umówić na bezpłatną konsultację. W ramach usługi architekt może też przygotować propozycję zmian lokatorskich” – mówi Dorota Śledyńska.
Dla kogo mieszkanie dwupoziomowe?
Jedną z bardzo dużych zalet mieszkania dwupoziomowego jest to, że może ono spełniać kilka funkcji jednocześnie, odpowiadając na różne potrzeby domowników. Kondygnacje w naturalny sposób tworzą dwie oddzielone od siebie części, co stanowi świetne rozwiązanie dla rodzin, zwłaszcza ze starszymi dziećmi, które cenią sobie prywatność, a także osób często przyjmujących u siebie gości – krewnych, znajomych czy couchsurferów. Przykładowo, odwiedzający mogą mieć do dyspozycji oddzielną sypialnię i łazienkę na dolnym piętrze, podczas gdy właściciele mają swoją osobistą przestrzeń na poddaszu. Jedną z kondygnacji można nawet wynająć. W mieszkaniu dwupoziomowym można też łatwo zaaranżować oddzielne miejsce do pracy czy realizacji swoich pasji, dlatego z pewnością docenią je freelancerzy oraz osoby, które potrzebują przestrzeni do rozwoju indywidualnych zainteresowań.
Nadesłał:
MultiComm
|