Mieszkanie z rynku wtórnego


Mieszkanie z rynku wtórnego
2013-04-11
Wciąż pojawiające się nowe oferty kupna mieszkań wymuszają obniżenie cen, co może dodatkowo skusić osoby planujące zakup własnego lokum. Daje to także więcej możliwości na dobranie odpowiedniego dla siebie mieszkania.
Zakup nowego mieszkania wiąże się z czasochłonnym przeglądaniem mnóstwa ofert oraz bardzo precyzyjnym przygotowaniem się do samego zakupu. Aby znaleźć to odpowiednie, należy na początku dokładnie określić jaką kwotę możemy wyłożyć na wymarzone cztery kąty.


Atuty używanego mieszkania

Ze względu na niewielki zasób portfela, wybierane są często przez Polaków używane mieszkania. Warszawa, Lublin, bądź Wrocław są miastami, w których ceny za metr kwadratowy są zdecydowanie wyższe niż w mniejszych miejscowościach. Dlatego należy dokładnie przemyśleć swoją decyzję co do lokalizacji mieszkania. Mimo wszystko powyższe rozwiązanie jest dużo bardziej korzystne od zakupu nowego lokum. Przemawiają za nim znacznie niższe koszty oraz krótki czas oczekiwania na wprowadzenie się. Wnętrza są już w znacznej części, lub w całości  wykończone więc wystarczy dokładnie sprawdzić wszystkie pomieszczenia pod względem technicznym.


Wynajem lokum

Ostatni kryzys odbił się także negatywnie na cenach mieszkań, a co za tym idzie, wynajem zakwaterowania również wzrosła. Otwiera to przed wieloma ludźmi nowe możliwości, które mogą przynieść znaczny zysk. Nabycie mieszkania w dogodnej lokalizacji (np. centrum miasta, bądź ośrodki akademickie) sprawi spore zainteresowanie wśród młodych ludzi, którzy często szukają nowego dachu nad głową na czas edukacji.
Decydując się na wynajem mieszkania, które jest położone na obrzeżach miast możemy liczyć na niższe koszty kupna, lecz jednocześnie maleje zainteresowanie ze strony najemcy.

Z nabyciem lokum nie można się spieszyć. Jest sporo kwestii, które należy dokładnie sprawdzić pod okiem specjalisty, aby po zakupie nie wyszły na jaw żadne usterki. Dodatkowo należy zbadać okoliczne otoczenie, aby najlepiej trafić w aktualne potrzeby rynku.

Nadesłał:

katmir

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl