Montaż siatki plecionej i zgrzewanej na nierównościach


Montaż siatki plecionej i zgrzewanej na nierównościach
2016-05-17
Zgrzewana czy pleciona - jeśli zadajesz sobie pytanie, którą z nich wybrać do montażu na nierównym terenie, w tym tekście znajdziesz odpowiedź.

Na pewno wiesz, że instalacja ogrodzenia na nierównościach może przysporzyć nieco więcej trudności, niż w przypadku równego terenu. Jednak za sprawą wysokiej elastyczności, siatki ogrodzeniowe spełnią swoje zadanie nawet w takich warunkach. I to niezależnie, czy zostały wykonane metodą plecenia czy zgrzewania.

Kluczem jest odpowiedni dobór naciągnięcia siatki. Dzięki regulacji bez problemów uda Ci się ją ułożyć w taki sposób, by wypełniła wszystkie zagłębienia terenu. Zanim dojdziesz do tego etapu, przeczytaj jak powinien przebiegać wzorcowy montaż.

Instalacja siatki plecionej

Pierwszym krokiem będzie wyznaczenie linii przebiegu siatki, a następnie osadzenie słupów. Odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić ok. 2,5-3 m. Pamiętaj o odpowiedniej głębokości, na której należy je osadzić. Zależy ona przede wszystkim od głębokości przemarzania gruntu - w Polsce średnia wynosi 80 cm. Średnica dołu, w którym zostanie zabetonowany słup powinna mieć ok. 30 cm. Uwaga: słupy naciągowe powinny zostać wzmocnione słupami podporowymi!

Kolejny etap to przymocowanie napinaczy drutu u dołu, na środku oraz na górze słupa, a następnie przeciągnięcie przez nie drutu naciągowego. Montaż siatki rozpocznij od zaplecenia jej końcówek na górnym drucie, a później rozciągnij ją na pozostałe druty. Na tym etapie dostosowujesz naciągnięcie siatki. Gdy jest optymalne, przymocuj siatkę do słupów końcowych.

Instalacja siatki zgrzewanej

Siatki zgrzewane także nadają się do użycia na nierównym terenie. Polecamy szczególnie rodzinę modeli Pantanet (Essential, Family i Protect), która wyróżnia się znakomitą elastycznością. Duże, prostokątne oczka ułatwiają naciąganie i dopasowanie siatki do kształtu podłoża.

Montaż słupów końcowych, pośrednich i naciągowych jest praktycznie identyczny, jak w przypadku siatki plecionej. Różnica polega na zakładaniu siatki - mocuje się ją do słupów przy pomocy stalowych klipsów. Z kolei dopasowanie do terenu polega na naprężeniu siatki, a następnie podciągnięciu w górę lub opuszczeniu w dół, w zależności od potrzeb. Teraz wystarczy tylko przymocować ją do słupków i ewentualnie skorygować naprężenie za pomocą szczypiec.

Proces nie jest więc trudny i na pewno sobie z nim poradzisz. Powodzenia!

Nadesłał:

Betafence

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl