Na kogo wypadnie – na tego bęc!


Na kogo wypadnie – na tego bęc!
2014-12-23
Zabawy domowe wymagają kreatywności, cierpliwości i mnóstwa energii. Każdy rodzic wie, jak trudno jest zainteresować malca na dłużej. Wraz z rozwojem dziecka jest to coraz większe wyzwanie– zaczyna ono bowiem więcej dostrzegać, jest bardziej ruchliwe i wymaga nowych bodźców.

Pamiętaj, że zabawa w domu ma za zadanie nie tylko rozwinąć talent dziecka i edukować, ale też jest dobrym momentem na umacnianie rodzinnych więzi. Poznaj przykładowe aktywności, które możesz zaproponować swojemu maluchowi.

 

Plastyka i dykcja

Zabawa w domowy teatrzyk z własnoręcznie wykonanymi laleczkami z pewnością zainteresuje Twoją pociechę! Materiały możecie wykonać ze znoszonych, kolorowych skarpetek i rękawiczek. Dodatkowo przydadzą się tasiemki, włóczki i koraliki. Po skończonej pracy manualnej, wystawcie „sztukę” wspólnie - nie tylko rozwiniecie wyobraźnię, ale też poćwiczycie dykcję!

 

Poczucie rytmu

Poczucie rytmu u dziecka rozwija się już od najmłodszych lat. Nie musisz inwestować w drogie zabawki, aby wspomóc rozwój tego talentu. Do gry na instrumentach w domu wystarczą garnki, metalowe pokrywki i drewniane łyżki! Na dobry początek warto odtwarzać linię melodyczną ze znanych dziecku bajek.

 

Wyobraźnia i pamięć

Kalambury to rozrywka dla całej rodziny! Nie tylko kształci umiejętność skojarzeń, rozszerza wyobraźnię, ale też zachęca dziecko do wystąpień przed publicznością. Ważne jest, aby dopasować tematykę haseł przedstawianych do poziomu postrzegania malucha – gdy odwołujesz się do zdarzeń np. z zeszłego tygodnia, ćwiczysz pamięć dziecka.

 

 

 

 Zabawy w domu wymagają mnóstwa energii nie tylko ze strony rodzica, ale też strony dziecka. Jeśli czujesz, że malec podczas zabawy staje się marudny, traci wigor i boli go gardło, to znak, że zaczyna się choroba. Dzieje się tak najczęściej za sprawą wirusów – im „pacjent” jest młodszy, tym mniejsza odporność organizmu, a tym samym większa podatność na zachorowanie. Jedną z najczęstszych zimowych infekcji u dzieci jest angina. Gdy tylko pojawią się pierwsze objawy w obrębie górnych dróg oddechowych („drapanie” i ból gardła, miejscowe zmiany zapalne na migdałkach, obrzęknięty języczek podniebienny, trudności z przełykaniem) należy działać szybko. Wizyta u lekarza jest niezbędna, ale równie szybko należy złagodzić uciążliwe dla dziecka objawy takie jak ból i obrzęk gardła czy stan zapalny migdałków. Jeśli zastanawiasz się, co można podać bezpiecznie maluchowi, wiedz, że aerozol marki Tantum Verde polecany jest nawet dla najmłodszych - 1 dawka leku już na 4kg masy ciała! Dodatkowo opatentowany, wysokiej jakości aplikator zapewnia szybkie i bezpieczne podanie leku bezpośrednio do źródła bólu – miejsca zapalenia.

 

Tantum Verde to lek o udowodnionej skuteczności w leczeniu objawów towarzyszących stanom zapalnym jamy ustnej i gardła. Szybko łagodzi ból, zmniejsza zaczerwienie i obrzęk wywołane infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi. Zawiera benzydaminę, która wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, miejscowo znieczulające i antyseptyczne.

cena detal za op. 30ml: ok. 24 zł

Dystrybutor -  Angelini Pharma Polska

Nadesłał:

NataliaBI

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl