Najlepsze na rynku rozwiązania audiowizualne, technologia 4K i projekcja laserowa Sony
Amsterdam (stanowisko 1-H120), 10 lutego 2015 r. — Na rozpoczynających się w Amsterdamie targach ISE 2015 firma Sony rozwija filozofię „Beyond Definition” i przedstawia najnowsze produkty oraz rozwiązania audiowizualne
Zwiedzający ekspozycję mogą między innymi zobaczyć, jak innowacyjne projektory laserowe i technologia 4K ułatwiają nawiązywanie kontaktu z publicznością oraz stają się źródłem niezapomnianych wrażeń, które motywują do dalszego działania.
Wśród prezentowanych urządzeń i rozwiązań znajdują się między innymi pierwszy na świecie projektor laserowy 4K przeznaczony do wyświetlania z bardzo małej odległości, nowy projektor laserowy 3LCD o jasności 7000 lumenów oraz udoskonalony system prezentacyjny Vision Presenter.
Zaawansowana technologia projekcji laserowej firmy Sony
Po raz pierwszy w Europie prezentowana jest światowa nowość firmy Sony: projektor laserowy 4K VPL-GTZ1 przeznaczony do wyświetlania z bardzo małej odległości (0-170mm od ekranu). Zaprojektowano go do użytku w muzealnictwie, symulacjach konstrukcyjnych, systemach oznakowania, przemyśle naftowym i gazowym, symulatorach, na szkoleniach, w rozwiązaniach dla firm, ścianach wideo oraz innych zastosowaniach B2B i komercyjnych, w których podstawowe znaczenie ma wyrazisty, imponujący obraz. To niezwykle nowoczesne urządzenie łączy najnowszą technologię 4K SXRD i laserowe źródło światła z możliwością projekcji z bardzo małej odległości, dzięki czemu zapewnia widzom niespotykane dotąd wrażenia i doskonały obraz. Dla nabywców dodatkowym walorem będzie niski całkowity koszt eksploatacji: oczekiwany czas pracy projektora bez jakiejkolwiek konserwacji, w tym wymiany lampy, wynosi bowiem 20 000 godzin.
Projektor ma jasność 2000 lumenów (w kolorze) i zapewnia znakomity poziom kontrastu. Można go umieścić tuż obok dowolnej białej powierzchni i wyświetlać obraz o przekątnej od 1,7 m (66") do 3,7 m (147") przy projekcji z odległości 0-170 mm. Stylowa obudowa dyskretnie wtapia się w niemal każde otoczenie, a cichy wentylator nie rozprasza uwagi słuchaczy. Dzięki minimalnej odległości projekcji prowadzący może stanąć bliżej ekranu i z bliska kontrolować szczegółowy obraz 4K, nie zasłaniając go. Projektor jest ponadto przystosowany do pracy w wysokiej klasy rozwiązaniach prezentacyjnych, w których wyświetlany obraz pochodzi z kilku urządzeń.
Specjalna strona w sieci prezentująca Sony na targach ISE 2015
Sony prezentuje także model VPL-FHZ700L — najjaśniejszy na świecie projektor laserowy 3LCD* o jasności 7000 lumenów (w kolorze) — oraz pierwszy na świecie projektor laserowy 3LCD VPL-FHZ55. Ich oczekiwany czas pracy bez konserwacji wynosi 20 000 godzin: tyle samo, co w modelu VPL-GTZ1 i innych projektorach laserowych Sony. W praktyce oznacza to znacznie niższy całkowity koszt użytkowania. Dzięki pełnej jasności, wyeliminowanej separacji barw i niepogorszonej jakości obrazu technologia laserowa 3LCD firmy Sony zapewnia żywe, atrakcyjne obrazy w różnych zastosowaniach. Model VPL-FHZ700L jest wyposażony w system szybkiego włączania i wyłączania, technologię łączenia obrazów z wielu projektorów oraz system przemieszczania osi obiektywu w pionie i w poziomie. Wyróżnia się ponadto uniwersalnością przy instalacji, wynikającą z rozbudowanego zestawu złączy, konstrukcji przystosowanej do pracy przy dowolnym kącie nachylenia oraz możliwości użycia siedmiu sprzedawanych oddzielnie obiektywów.
Vision Presenter
W ubiegłym roku firma Sony wprowadziła na rynek intuicyjne rozwiązanie do prowadzenia prezentacji: Vision Presenter PWA-VP100. Podczas targów ISE 2015 można zobaczyć w działaniu jego zmodernizowaną wersję, bardziej uniwersalną i funkcjonalną. Vision Presenter 2.0 pozwala łączyć na jednym ekranie różnorodne materiały i tworzyć dynamiczne prezentacje, które obsługuje się jednym palcem. Dzięki zgodności z HDCP, funkcji kopiowania zawartości ekranów innych urządzeń, możliwości podłączania dodatkowych produktów oraz obsłudze różnych konfiguracji ekranów nowy Vision Presenter doskonale nadaje się dla użytkowników, którzy pragną dotrzeć z przekazem nie tylko do odbiorców znajdujących się w tym samym pomieszczeniu, lecz i zdalnych uczestników pokazu. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
W systemie Vision Presenter demonstrowanym na targach ISE wykorzystywane są sygnały z różnych wejść, w tym ze zdalnych lokalizacji. Do wyświetlania obrazu użyto trzech projektorów WUXGA i WXGA oraz trzech ekranów.
Profesjonalne monitory BRAVIA
Sony jest liderem w innowacyjnej technologii 4K. Potwierdzają to między innymi nowe monitory profesjonalne BRAVIA. Przeznaczone dla firm monitory profesjonalne BRAVIA 4K LED są dostępne w wersjach z ekranami 55", 65" i 85". Do ich zalet należy jaśniejszy, lepiej wyglądający obraz, inteligentne funkcje oraz przystępne koszty użytkowania. Urządzenia te mogą pracować bez dodatkowych odtwarzaczy i innego osprzętu: wszystkie obsługują materiały HTML5 tworzone w prostym w użyciu oprogramowaniu firmy TDM i pozwalają korzystać z rozbudowanego zestawu funkcji sterujących. Większa niż kiedykolwiek atrakcyjność modeli 4K wynika ponadto z ich przystępnych cen. Obecnie każda firma znajdzie więc zaawansowany, uniwersalny i prosty w użyciu monitor BRAVIA B2B dostosowany do własnych potrzeb.
Sony zawsze stara się otwierać przed klientami nowe możliwości. Zgodnie z tą filozofią firma oferuje nie tylko monitory do prezentacji i rozwiązań Digital Signage, lecz także nakładki BRAVIA U-Touch, które pozwalają na tworzenie interaktywnych systemów oznakowania i komunikacji z klientami w sklepach, na uczelniach, w muzeach, przedsiębiorstwach, bibliotekach, instytucjach finansowych itp.
Wideokonferencje
Tegoroczne targi ISE są także okazją do poznania nowego, przenośnego systemu wideokonferencyjnego PCS-XC1, który umożliwia użytkownikom komunikację bez tradycyjnych ograniczeń. Urządzenie to gwarantuje doskonałą jakość obrazu i dźwięku. Jest wyposażone w technologię łączności bezprzewodowej, przetwornik obrazu Exmor CMOS i technologię View-DR. Pozwala na uzyskanie rozdzielczości do 1080p przy transmisji obrazu w tempie 60 klatek na sekundę. Kompaktowy, zintegrowany model PCS-XC1 idealnie sprawdza się w salach konferencyjnych, pokojach narad i pomieszczeniach biurowych różnych rozmiarów. Dzięki niemu w spotkaniu mogą uczestniczyć osoby znajdujące się w różnych lokalizacjach. Systemu PCS-XC1 można ponadto używać w połączeniu z aplikacją IPELA Communication Mobile (PCS-MEP) przeznaczoną na smartfony i tablety. Powstaje wówczas przenośne i opłacalne rozwiązanie dla małych, średnich i dużych firm, a także szkół i placówek medycznych.
Prosta integracja z monitorami BRAVIA 4K i kamerami SRG pozwala na wykorzystanie systemów wideokonferencyjnych PCS-XG77H i PCS-XG100H w każdej salce konferencyjnej, sali posiedzeń zarządu itp. oraz na tworzenie rozwiązań w całości opartych na sprzęcie Sony.
Nowy odtwarzacz multimedialny PMW-PZ1
Kolejną nowością na rynku europejskim będzie odtwarzacz multimedialny 4K PMW-PZ1. To proste, wygodne w transporcie urządzenie obsługuje szereg kodeków i odtwarza różne pliki zapisywane przez profesjonalny sprzęt audiowizualny Sony — między innymi w formatach XAVC i MPEG422. Pokazany na wystawie model jest połączony przewodem HDMI z monitorem BRAVIA 4K i wykorzystywany do odtwarzania plików z obrazem 4K. Odtwarzacz PMW-PZ1 będzie można nabyć od czerwca 2015 r.
Produkcja na żywo podczas imprez i wydarzeń
Odwiedzając na targach ISE stoisko Sony, można również poznać najnowsze możliwości systemu Anycast Touch AWS-750. Ten przenośny system do produkcji na żywo nie wymaga skomplikowanego konfigurowania i jest prosty w obsłudze nawet dla niedoświadczonego użytkownika. Nowe funkcje transmisji strumieniowej i możliwość wykorzystania sieci IP do sterowania zdalnymi kamerami sieciowymi sprawiają, że Anycast Touch w jeszcze większym stopniu zasługuje na miano kompletnego, przenośnego systemu do produkcji audiowizualnych. Po podłączeniu zdalnych kamer z serii SRG/BRC możliwe jest automatyczne śledzenie prezentera telewizyjnego albo dowolnego ruchomego obiektu. System można uzupełnić wydajnymi kamerami XDCAM. Pozwoli to na odtwarzanie wcześniej nagranych materiałów, a także obsługę sygnałów na żywo.
System Optical Disc Archive
W wielu branżach coraz poważniejszym wyzwaniem staje się długoterminowa archiwizacja plików cyfrowych. Podczas targów ISE Sony prezentuje system Optical Disc Archive (ODA), który pozwala przechowywać ważne materiały o wiele dłużej niż na dyskach twardych czy taśmach LTO. Nośniki ODA są odporne na wodę, pył, pola magnetyczne i awarie mechaniczne, a więc czynniki, które najczęściej powodują problemy z taśmami i dyskami. Ich wysoka niezawodność gwarantuje bezpieczeństwo cennych treści. Co więcej, w długoterminowym ujęciu koszty utrzymania systemu ODA są znacznie mniejsze niż jakiegokolwiek innego dostępnego na rynku rozwiązania do archiwizacji.
Produkcja w standardzie wyższym niż 4K
Elementem ekspozycji jest także „strefa wrażeń”, w której Sony prezentuje zastosowanie swoich unikatowych technologii do tworzenia materiałów w standardzie wyższym niż 4K. Projekcję w rozdzielczości 12K x 2K zapewnia zestaw trzech projektorów 4K SRX-T615 wyposażonych w technologię łączenia obrazów. Sony demonstruje także, jak łatwo jest tworzyć niezwykły, intensywny obraz filmowy o ogromnej rozdzielczości i dowolnych proporcjach na potrzeby sal kinowych i koncertowych oraz parków rozrywki. Firma wykorzystuje do tego celu swoją najwyższej klasy kamerę filmową F65 z przetwornikiem obrazu CMOS 8K oraz specjalny system organizacji pracy oparty na technologii DSRM (Super Resolution Demosaicing Technology). Prezentowane rozwiązanie pozwala przekształcać surowe dane z kamery F65 w najwyższej jakości obraz filmowy o rozdzielczości 8K x 4K. W „strefie wrażeń” na targach ISE znajdują się również inne współpracujące między sobą produkty Sony. Pokonują one ograniczenia tradycyjnych urządzeń wyświetlających, a tym samym zapewniają zwiedzającym fascynujące przeżycia.
— Nasze zamiłowanie do technologii owocuje najlepszymi rozwiązaniami audiowizualnymi, jakie istnieją na rynku — mówi Damien Weissenburger kierujący działem prezentacji i komunikacji w Sony Europe. — Oferta Sony pomaga użytkownikom tworzyć efektowne, motywujące do działania treści. Nasza chęć pomocy klientom z całego świata nie ogranicza się do dbałości o jakość: mamy ambicję dostarczać najbardziej efektywne i innowacyjne rozwiązania. Cieszymy się z udziału w tegorocznych targach ISE. Prezentujemy na nich najnowsze produkty, dzięki którym nasi klienci będą mogli przyciągnąć i wzbudzić zainteresowanie widzów.
Wszystkich zainteresowanych innowacjami firmy Sony w sektorze audiowizualnym zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej poświęconej targom ISE lub stanowiska 1-H120.
*Według stanu na styczeń 2015 r.
Firma Sony Professional dostarcza produkty, systemy i aplikacje do tworzenia, edycji i dystrybucji cyfrowych materiałów audiowizualnych o zwiększonej wartości dla firm oraz ich klientów. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w zakresie dostarczania innowacyjnych i wiodących na rynku produktów firma Professional Solutions Europe osiągnęła idealną pozycję, która umożliwia oferowanie klientom rozwiązań o wyjątkowej jakości i wartości. Dział Professional Services, stanowiący sekcję integracji systemów firmy Sony, oferuje klientom dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych specjalistów z całej Europy. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi partnerami technologicznymi firma Professional Solutions Europe dostarcza całościowe rozwiązania, które zaspokajają potrzeby klientów oraz integrują oprogramowanie z systemami, umożliwiając osiągnięcie indywidualnych celów każdego przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.pro.sony.eu
Kontakt dla prasy: malgorzata.blachnio@indalo.pl
Tel. +48 509 047 721
Nadesłał:
INDALO
|