Nauka w świetle lasera: University of Bath modernizuje swoje projektory
Niezwykle wyraźny obraz z projektorów laserowych pomaga wykładowcom Uniwersytetu Bath wzbudzić zainteresowanie studentów i przyciągnąć ich uwagę. Projektory laserowe 3LCD — sześć VPL-FHZ55 oraz cztery VPL-FHZ700L — gwarantują wyraźny, jasny obraz i całkowite zmniejszają koszty eksploatacji.
University of Bath należy do dziesięciu najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Jest ceniony w kraju i za granicą za jakość nauczania i prowadzonych badań. W kampusie uczelni, znajdującym się w południowo-zachodniej Anglii, kształci się ponad 15 000 osób — studentów kursów licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Placówka modernizuje obecnie swoje pomieszczenia dydaktyczne, tak aby poprawić warunki nauki i ułatwić studentom rozwój.
Priorytety i wyzwania
Tworzenie zachęt do nauki stanowi priorytet każdej placówki oświatowej. Wyzwaniem jest podnoszenie atrakcyjności zajęć. Młodzi ludzie są w coraz większym stopniu nastawieni na przekaz wizualny, dlatego szkoły muszą wprowadzać do programów kształcenia więcej elementów interaktywnych i multimediów. Władze University of Bath uznały, że wprowadzenie do sal wykładowych zaawansowanej technologii pozwoli wzbudzić zainteresowanie studentów, przyciągnąć ich uwagę i stworzyć autentycznie wciągające programy nauki.
Uczelnia korzysta już z innowacyjnych technologii audiowizualnych: w ubiegłym roku w jej pomieszczeniach dydaktycznych zainstalowanych zostało sześć projektorów 3LCD VPL-FH500L i aż 51 VPL-FH31. Obecnie, w ramach stopniowo realizowanego programu modernizacji całego kampusu, uniwersytet umożliwia korzystanie z zalet interaktywnych metod nauczania jeszcze szerszemu gronu studentów.
Jednym z priorytetów było znalezienie wydajnego, łatwego i taniego w utrzymaniu rozwiązania do projekcji. Konwencjonalne projektory z lampami zużywały więcej energii niż modele oparte na technologii laserowej i dlatego nie spełniały oczekiwań uczelni. Projekcja laserowa wyróżniała się dodatkowo niezawodnością oraz perspektywą doskonałej jakości obrazu i wieloletniego, bezproblemowego (bezobsługowego) użytkowania.
Laserowe rozwiązanie Sony
VPL-FHZ55 i czterech VPL-FHZ700L. Oba te modele są oparte na technologii 3LCD i wyposażone w energooszczędne, laserowe źródło światła, które nie wymaga praktycznie żadnej obsługi i konserwacji w całym nominalnym, okresie eksploatacji wynoszącym 20 000 godzin.
Wyniki
Instalacja projektorów laserowych pozwoliła stworzyć wciągające środowisko kształcenia i prowadzenia prezentacji. Nowe rozwiązanie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem studentów, wykładowców i personelu.
Dodatkową zaletą dla uniwersytety jest niezawodność i niski koszt użytkowania połączony z niezmienną jakością obrazu w całym okresie eksploatacji projektora. Każdy z projektorów pracuje nawet 10 godzin dziennie, a obsługa techniczna kampusu była pod wrażeniem wydajności lasera i niskiego zużycia energii.
Dlaczego wybrano Sony
University of Bath chciał wprowadzić do miejsc nauki najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Rekomendacji projektorów dokonała firma Reflex Limited, specjalizująca się w integracji rozwiązań audiowizualnych. Za ich wyborem przemawiały między innymi rozdzielczość i jasność zapewniane przez technologię 3LCD. Duży wpływ na decyzję uniwersytetu miał także fakt, że projektory z laserowym źródłem światła mogą pracować praktycznie bez żadnej konserwacji nawet przez 20 000 godzin.
Modele VPL-FHZ55 i VPL-FHZ700L doskonale sprawdzają się w każdym środowisku prezentacji. Wyróżnia je szeroki zakres powiększenia, współczynnika projekcji i zmiany osi obiektywu. Duża jasność oznacza lepsze działanie w mocnym świetle zewnętrznym, które byłoby wyzwaniem dla innych projektorów.
„Uniwersytetowi zależało na rozwiązaniu, które zapewniałoby duże możliwości, świetny obraz oraz zgodność z obecnie wykorzystywanymi technologiami” — mówi Rob Hyde, kierownik ds. obsługi systemów audiowizualnych University of Bath. „Firma Reflex, będąca integratorem systemu, poleciła projektory Sony i rzeczywiście spełniły one nasze potrzeby. Wobec pomyślnego przebiegu najnowszej instalacji planujemy dalszy rozwój w kolejnych latach”.
stronie internetowej na stronie internetowej Sony.
Obserwuj nas w serwisie Twitter na @SonySecurityEU i w serwisie LinkedIn.
Kontakt dla prasy: malgorzata.blachnio@indalo.pl, tel. +48 509 047 721
Nadesłał:
INDALO
|