Negatywny wpływ wilgoci na otoczenie


2013-01-04
Coraz częściej specjaliści rozpisują się na temat negatywnego wpływu zjawiska wilgoci, które występuje w budynkach niepodpiwniczonych lub takich, które podczas budowy nie zostały odpowiednio przed tym zabezpieczone.

Niestety wilgoć to również zjawisko, które może wystąpić wewnątrz pomieszczeń, a wówczas ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie.

Wilgoć pochodząca z gruntu może pojawić się na wysokości do dwóch metrów nad poziomem gruntu, czasami nawet do sześciu metrów. Powoduje to nie tylko osłabienie murów budynku, ale niszczy nam strukturę ścian wewnątrz, co jest kłopotliwe. Mamy jednak iniekcje, które pozwalają nam na zabezpieczenie gruntu tak, aby problem ten już nie wrócił.

Technologia iniekcji to przede wszystkim najtańsza stosowana w naszym kraju metoda osuszania budynków. Jej zaletą jest również to, że nie stanowi ona żadnego zagrożenia dla środowiska i jest przyjazna człowiekowi. Zastosowanie iniekcji opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu preparatów mineralnych, które w całości produkowane są z naturalnych składników w całości w Polsce. Bardzo ważne jest również to, że metoda sprawdza się tym lepiej, im większa jest wilgotność w danym pomieszczeniu.

Iniekcje można stosować do tworzenia bariery wilgotności zarówno warstwą poziomą, jak i pionową. Są różne sposoby osuszania budynków, ta jednak jest bardzo trwała i tania. W skład preparatów iniekcyjnych wchodzi przede wszystkim cement portlandzki, aktywator krzemieniowy oraz woda w odpowiednich proporcjach. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować mury do wprowadzenia środka, od tego zależy skuteczność metody.

Dodatkową zaletą tej metody jest również to, że przy jej zastosowaniu nie jesteśmy zmuszeni do zamawiania kosztownych i specjalistycznych firm, a możemy ze spokojem wykonać wszystko sami, oczywiście po uprzednim zapoznaniu się z instruktarzem, dla lepszego efektu.

Nadesłał:

l.nowak1815

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl