Niemcy i Norwegia czekają na polskich konstruktorów
To ostatni dzwonek dla młodych polskich inżynierów, aby wziąć udział w konkursie „Innovate with Kongsberg Automotive. Choose your automotive career path” i dołączyć do największego zespołu norweskiego holdingu w zakładzie w Pruszkowie.
Projekty, dotyczące innowacyjnych rozwiązań, jakie można wykorzystać w fotelach samochodowych przyszłości, przyjmowane będą już tylko do 30 czerwca br. Zwycięzca konkursu, zanim zacznie karierę w Polsce, będzie miał także okazję przyjrzeć się, jak pracują najlepsi projektanci, konstruktorzy oraz inżynierowie w fabrykach w Norwegii lub centrum R&D w Niemczech.
Kongsberg Automotive to marka globalna, z główną siedzibą w Norwegii. Posiada 40 lokalizacji, w 20 krajach. Polski oddział, na tle światowych, wypada imponująco. – Jest jednym z największych na świecie. Firma globalnie zatrudnia ok. 10 tysięcy pracowników, z czego w samym Pruszkowie pracuje ponad 1200 osób. Wszyscy oni tworzą najnowocześniejsze technologie.
Nasza firma to miejsce dla młodych inżynierów, którzy marzą, aby zrobić „coś” w świecie motoryzacji oraz mają na siebie ciekawy pomysł. Osoby ambitne i kreatywne znajdą tu miejsce dla siebie, a ich rozwiązania mogą wkrótce zostać zastosowane w samochodach najbardziej znanych marek samochodowych na całym świecie. To jest ogromna szansa i możliwość szerokiego rozwoju – wyjaśnia Natalia Kuszwara, specjalista HR. – Poszukujemy talentów. Dlatego też ogłosiliśmy konkurs „Innovate with Kongsberg Automotive. Choose your automotive career path”. Swoim patronatem objęło go m.in. 17 wyższych uczelni technicznych oraz biur karier, z całego kraju.
Zwycięzca ma wpływ na wybór jednej z części nagrody. Jest to, w zależności od zainteresowań, wyjazd do Norwegii lub Niemiec. Wycieczka do norweskiego Raufoss to okazja, aby przyjrzeć się produkcji w tamtejszej fabryce oraz temu, jak inżynierowie pracują nad optymalizacją procesów. W Hallbergmoos, pod Monachium, natomiast, zwycięzca będzie miał okazję pracować z zespołem R&D, który udoskonala produkty odpowiedzialne za najwyższy komfort podczas jazdy, także maty grzewcze czy systemy wsparcia odcinka krzyżowego i poduszki boczne.
– Zwycięzca sam zadecyduje, który z kierunków będzie dla niego bardziej ciekawy i pomocny w kształtowaniu kariery. Kierujemy się w szczególności zainteresowaniami i predyspozycjami młodego zwycięzcy konkursu. Na miejscu zaopiekuje się nim wyznaczony zespół. Jednym z elementów wycieczki będzie również uroczysta kolacja z kadrą zarządzającą i zespołem współpracowników – wyjaśnia Natalia Kuszwara, specjalista HR.
Prace konkursowe można nadsyłać do 30 czerwca 2016 r. przez stronę www.kainnovate.pl. Laureaci zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursową (kadra zarządzająca i inżynierowie firmy Kongsberg Automotive Pruszków) oraz Jury Honorowe, w skład którego wchodzą przedstawiciele polskich wyższych uczelni technicznych. Przypominamy, że nagradzana będzie przede wszystkim pomysłowość, a odpowiedzią na konkurs może być, np. prezentacja w PowerPoint, która przedstawi koncepcje wraz z wizualizacją i dołączonymi rysunkami, a także szkic pomysłu, rysunek techniczny, model styropianowy czy kartonowy, aż po gotowy prototyp. Zwycięzców poznamy już w lipcu br., a przewidziano dla nich następujące nagrody:
I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 5 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków i wizyta w jednym z zagranicznych plantów Kongsberg Automotive;
II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 4 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków;
III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 2 000 PLN oraz trzymiesięczne praktyki w Kongsberg Automotive Pruszków.
Konkurs „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path” został objęty patronatem medialnym przez: NewsAuto.pl, Forum Akademickie, Polubuda.info, Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej oraz Transportret.pl, a wspierają go również: Prezydent Miasta Pruszkowa – Jan Starzyński, Politechnika Warszawska oraz Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Akademia Leona Koźmińskiego, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej, Wydział Budowy Maszyni Informatyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie, Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej oraz Fabryka Inżynierów XXIw, Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej, Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej, Biuro Karier Politechniki Warszawskiej, Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej, Biuro Karier Politechniki Łódzkiej, Biuro Karier Politechniki Lubelskiej, Biuro Karier Politechniki Krakowskiej, WUT Racing Team, Stowarzyszenie ABK, Fundacja Młodej Nauki.
***
Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje się tu, m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego, a także masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Audi, Porche, Ferrari, GM, Renault, Citroen, Peugeot, FIAT, Toyota, Maserati czy Bentley. W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników. W swojej produkcji firma wykorzystuje najnowsze technologie, stąd część linii produkcyjnych jest wyposażona w roboty. Kongsberg Automotive jest zakładem wyjątkowym pod względem innowacyjności i wyróżnia się na tle innych produkcji w naszym kraju.
Nadesłał:
Nat
|