O czym pamiętać przy odpowiadaniu na ofertę pracy


2015-02-04
Dziesiątki CV wysłane, a żaden potencjalny pracodawca nie odpowiedział? Sprawdźmy zatem, czy przy odpowiadaniu na oferty o pracę na pewno zadbaliśmy o wszystkie szczegóły.

 


  • Numer telefonu - najlepiej komórkowego, który zawsze mamy przy sobie. Jeżeli już zamieściliśmy w życiorysie swój numer, powinniśmy trzymać rękę na pulsie i odbierać połączenia nawet od numerów nieznanych czy zastrzeżonych.

  • Adres e-mail - koniecznie profesjonalny, zawierający imię (lub jego pierwszą literę) i nazwisko. E-mail z przezwiskiem, dziwnym lub śmiesznym zwrotem może być źle odebrany przez pracodawcę.

  • CV i list motywacyjny - dobrze przygotowane dokumenty powinny zawierać w nazwie imię i nazwisko ubiegającego się o pracę.

  • Zapisywanie plików - najlepiej w starszych wersjach programów, koniecznie w formacie PDF. Z prostego powodu - pracodawcy mogą nie mieć jeszcze zaktualizowanych wersji biurowego oprogramowania i ryzykujemy, że nasze CV nie zostanie przeczytane.

  • Profesjonalna treść e-maila aplikacyjnego - przedstawienie się, nawiązanie do oferty o pracę i stanowiska, o jakie się ubiegamy, wzmianka o załączonych dokumentach oraz uprzejme zakończenie.

  • Częste sprawdzanie poczty - chociaż pracodawcy przeważnie dzwonią do potencjalnych kandydatów, lepiej jednak obserwować na bieżąco swoje konto e-mail. Nigdy nie wiadomo, czy akurat firma, na której nam zależy, nie wysyła maili z zaproszeniami na rozmowy.

  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych - konieczne do rozpatrzenia kandydatury.


Czasami firmy wymagają od kandydatów wypełniania specjalnych formularzy, zamiast wysyłania CV. Co prawda jest to bardziej czasochłonne, ale jeśli firma naszych marzeń stawia taki warunek, lepiej się do niego dostosować. Wtedy mamy dużo większe szanse na pozytywne rozpatrzenie naszej kandydatury.

Nadesłał:

Ogłoszenia pracy
http://gowork.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl