Osoby i firmy, które zmieniają Śląsk – Top Pracodawcy Woj. Śląskiego


Osoby i firmy, które zmieniają Śląsk – Top Pracodawcy Woj. Śląskiego
2015-10-08
Wilk Elektronik, 3S, Kopex, Rosa, ROSOMAK, GM Manufacturing, TRW Steering Systems Poland, Future Processing, Marco, TAURON Polska Energia – tworzą grono Top 10 Pracodawców Województwa Śląskiego. Prestiżowe wyróżnienia zostały wręczone podczas konferencji Silesia HR Trends, 7 października br.

Konkurs Top Pracodawcy Województwa Śląskiego to unikalny projekt w skali regionu, w którym samorządowcy wskazują liderów wśród pracodawców. Podczas konferencji Silesia HR Trends (7 października br.) uhonorowani zostali najlepsi z najlepszych – firmy i osoby, które wyznaczają trendy na rynku pracy w regionie i łączą wpływ na rozwój gospodarczy z ważną rolą rynku pracy.

– Celem konferencji Silesia HR Trends 2015 jest stworzenie poważnej debaty o przyszłości regionu. By móc odpowiedzialnie rozmawiać o nowym Śląsku, musieliśmy podjąć temat perspektyw dla ludzi młodych, sytuacji na regionalnym rynku pracy oraz możliwości podniesienia jakości życia – powiedział podczas gali wręczenia nagród Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator wydarzenia. – Te wszystkie wartości kreują przede wszystkim pracodawcy. Dlatego uznaliśmy, że dobrym zwieńczeniem konferencji będzie uhonorowanie tych osób i firm, które zmieniają obraz Śląska, sprawiają, że staje się on lepszym miejscem do pracy i życia – dodał.

Nominacji i wskazań w konkursie dokonały władze samorządowe województwa śląskiego, a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości – łącznie prawie 70. instytucji. Laureaci zostali wybrani w oparciu o kryteria: wpływu działalności pracodawcy na rozwój gospodarczy regionu, wkładu w rozwój rynku pracy, innowacyjności, relacji z pracownikami oraz współpracy z lokalną społecznością.

Laureaci konkursu Top Pracodawcy Województwa Śląskiego to:

Wilk Elektronik – polski producent pamięci komputerowych stosowanych w komputerach, drukarkach oraz innych komputerowych urządzeniach z siedzibą w Łaziskach Górnych. Dzięki wąskiej specjalizacji oraz długoletniemu doświadczeniu firma zyskała miano eksperta w swojej dziedzinie, stając się już w 1996 roku największym w Polsce dystrybutorem pamięci RAM. Wilk Elektronik oferuje pracownikom liczne szkolenia. Dba także nie tylko o ich rozwój zawodowy, ale i osobisty. Zatrudnia 130 osób.

3S to grupa przedsiębiorstw telekomunikacyjnych z siedzibą w Katowicach. W spółkę w 2015 roku zainwestował fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors. 3S buduje infrastrukturę światłowodową i świadczy szeroki wachlarz usług elekomunikacyjnych dla klientów biznesowych, w tym operatorów telekomunikacyjnych. W strukturze Grupy znajduje się 3S Data Center – spełniające najwyższe standardy centrum przetwarzania danych. W firmie pracuje 170 osób. Pracownicy firmy biorą udział w specjalistycznych szkoleniach w kraju i za granicą. Mogą również liczyć na dofinansowanie przez pracodawcę nauki języków obcych. Od czterech lat grupa prowadzi program praktyk letnich dla studentów III, IV i V roku śląskich uczelni wyższych.

Kopex to działający na globalnym rynku producent i eksporter maszyn i urządzeń oraz technologii i usług dla górnictwa. Firma z siedzibą w Katowicach inwestuje w zaplecze badawczo-rozwojowe oraz w kompetencje swoich kadr – cała Grupa zatrudnia cztery tysiące osiemset osób (4,8 tys.). Blisko połowa zatrudnionych w niej osób ma poniżej 30 lat, a średni staż pracy w firmie wynosi 20 lat. Firma współpracuje z urzędami pracy i biurami karier na uczelniach. Oferuje programy stażowe studentom ostatnich lat w oparciu o umowę o pracę.

Rosa to rodzinne przedsiębiorstwo oparte o prywatny polski kapitał i autorską wizję biznesową założyciela. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji kompletnych systemów oświetlenia zewnętrznego. W trzech zakładach produkcyjnych w Tychach pracuje 250 osób. Pracownicy mają tu realny wpływ na działania zarządu. W Rosie liczy się pasja, dbałość o jakość, kreatywność, innowacyjność oraz pozytywne nastawienie.

ROSOMAK dostarcza kołowe transportery opancerzone Rosomak i w Siemianowicach Śląskich daje zatrudnienie 450 pracownikom. Jednocześnie jest jedną z wiodących spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej, skupiającej 60 podmiotów działających w branży zbrojeniowej i kolejnych 45, które są w portfelu kapitałowym spółki. Rosomak zasłynął skuteczną komercjalizacją nowoczesnej, polskiej technologii wyrosłej na bazie licencji – polonizacja fińskiego patentu oparta została o myśl siemianowickich inżynierów. Rosomak na co dzień wspiera załogę poprzez działania socjalne, a także wspiera lokalną społeczność. Drzwi do zakładu są otwarte dla studentów, dla których firma cyklicznie organizuje wizyty studyjne.

GM Manufacturing to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych pracodawców na Śląsku. W swoich trzech zakładach: fabryce samochodów w Gliwicach, silników w Tychach, a także w Centrum Usług Wspólnych, zatrudnia 3900 osób. Zatrudnienie znacząco wzrosło po tym jak GM w Polsce został wybrany do produkcji nowego modelu Opla – Astry IV generacji. Firma prowadzi politykę otwartych drzwi, oferując liczne programy zwiedzania zakładów, a także programy stażowe, z których skorzystały już setki młodych inżynierów.

TRW Steering Systems Poland, producent systemów bezpieczeństwa dla branży automotive, zatrudnia w Polsce ponad 4500 osób w trzech lokalizacjach w woj. śląskim – w Częstochowie (samochodowe systemy bezpieczeństwa), Gliwicach (systemy hamulcowe) i Czechowicach-Dziedzicach (systemy kierownicze).Koncern TRW Automotive inwestuje w Polsce od prawie 20 lat – przede wszystkim z uwagi na wysoko wykwalifikowanych pracowników. Od roku 2006 w Częstochowie działa Europejskie Centrum Obsługi Finansowej, w ramach którego 130 osób zarządza operacjami finansowymi i księgowością europejskich zakładów TRW. Spora część z obecnie zatrudnionych pracowników TRW dołączyła do firmy w czasie studiów lub jako świeżo upieczeni absolwenci.

Future Processing to gliwicka firma informatyczna, która od początku istnienia czyli od 2000 r., w swojej działalności kieruje się zasadą Happy Team, w myśl której dobro pracowników jest nadrzędną wartością przy wszystkich podejmowanych decyzjach. Oprócz wyjątkowej atmosfery oraz komfortowych warunków pracy, pracownicy mogą rozwijać swoje kompetencje i kreatywność, która jest podstawową wartością i siłą firmy. Obecnie zespół Future Processing stanowi blisko 700 osób.

Marco, producent etykiet z unikalną kulturą organizacyjną, w której człowiek i jego rozwój jest najważniejszy. W gliwickiej firmie pracuje 60 osób. Pracownicy mogą liczyć na dofinansowanie studiów i szkoleń, a 98 proc. załogi bierze udział w programie nauki języków obcych. Firma wyróżnia się niestandardowymi technikami rekrutacyjnymi oraz ogromnym zaangażowaniem w działalność charytatywną i społecznie odpowiedzialną.

Tauron Polska Energia z 25 000 pracowników to jeden z największych pracodawców w Polsce. Ponad 98 proc. pracowników zatrudnionych jest tu na umowę o pracę na czas nieokreślony. Koncern, który zaopatruje w prąd ponad 5 mln klientów oferuje pracownikom szeroką gamę działań rozwojowych. M.in. w ramach Uniwersytetu Otwartego Grupy Tauron organizowane są cykliczne wykłady dla pracowników, umożliwiające spotkania z ekspertami specjalizującymi się w różnych dziedzinach: nauce, biznesie, polityce czy też rozwoju osobistym. Tauron oferuje pracownikom szeroki program kształcenia podyplomowego i regularnie współpracuje
z renomowanymi uczelniami w regionie i w Polsce.

Podczas gali Top Pracodawcy Województwa Śląskiego na konferencji Silesia HR Trends 2015, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w ramach projektu K2 zainaugurowała kolejny jego etap – projekt Deneb, którego celem jest dopasowywanie kompetencji uczniów do wymagań pracodawcy. Inicjatywa będzie realizowana na potrzeby sektora ICT we współpracy z Jastrzębiem-Zdrojem oraz Zespołem Szkół nr 6. Udział w nim weźmie III klasa technikum o profilu informatycznym. Ta szkoła ze względu m.in. na własne osiągnięcia została wybrana przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną do współpracy i jej uczniowie otrzymają stypendia w roku szkolnym 2015/2016.

Wyróżnienia dla Top Pracodawców Województwa Śląskiego wręczone zostały 7 października 2015 r, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas gali wieńczącej konferencję Silesia HR Trends 2015.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP, wydawca Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, portali m.in.: wnp.pl, PulsHR.pl oraz Portalsamorzadowy.pl i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

###

Silesia HR Trends w Katowicach to największe spotkanie branży human resources w województwie śląskim. W konferencji wzięło udział blisko 500 gości, przedstawicieli samorządów województwa śląskiego, pracodawców, organizacji przedsiębiorców, środowisko akademickie, reprezentanci firm doradczych, branży HR i niezależni eksperci.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji Silesia HR Trends 2015 jest gala wręczenia nagród TOP Pracodawców Województwa Śląskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP SA, inicjator i od 2009 roku organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej, uznanej za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy.

Zapraszamy na stronę: http://www.pulshr.pl/zarzadzanie/pulshr-pl-zaprasza-na-silesia-hr-trends-2015,27044.html

Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP SA – www.ptwp.pl

Dodatkowe informacje dla mediów:

Marta Stach, Imago Public Relations

M. 609 808 119, E. m.stach@imagopr.pl

Nadesłał:

ImagoPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl