Pakiet baramundi Management Suite 2016 rozszerzony o nowe funkcje MAM i MDM


2016-05-24
Nowa wersja oprogramowania do zarządzania urządzeniami końcowymi pozwala na tworzenie „czarnych” i „białych” list aplikacji zakazanych i dozwolonych, dokonywanie konfiguracji APN oraz szybsze rozpoznawanie ingerencji w system iOS typu jailbreak.

Wydana dziś wersja pakietu baramundi Management Suite 2016 zawiera liczne nowości i rozszerzenia w zakresie dotychczasowych modułów. Oprócz nowych funkcji MAM i MDM, oprogramowanie pozwala na obsługę systemu Windows 10 Mobile oraz na jeszcze szybsze i efektywniejsze rozpoznawanie jailbreaków. Ponadto narzędzie baramundi Management Suite 2016 wyposażone jest w nowy moduł baramundi Virtual do zarządzania środowiskami wirtualnymi. Kolejnym nowym rozwiązaniem dla administratorów jest możliwość korzystania z rozszerzonego zbioru reguł w zakresie zarządzania słabymi punktami, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa w obrębie sieci IT.

Nowa wersja oprogramowania baramundi Management Suite w jeszcze większym stopniu ułatwia administratorom IT wykonywanie czynności związanych z zarządzaniem i zabezpieczaniem urządzeń mobilnych w sieci przedsiębiorstwa. Po raz pierwszy dzięki „czarnej“ liście zakazanych aplikacji administrator może zapobiec instalacji lub korzystaniu z niepożądanych programów na urządzeniach kompatybilnych. Opcjonalnie za pośrednictwem „białej” listy może zdefiniować, które z nich są dozwolone dla pracowników i w ten sposób wstrzymać instalację oraz korzystanie z niewymienionych na liście aplikacji. Inne nowości w pakiecie to obsługa systemu Windows 10 Mobile oraz możliwość dystrybuowania konfiguracji APN (Access Point Name) na wszystkich platformach mobilnych. Ponadto narzędzie pozwala na jeszcze szybsze i efektywniejsze rozpoznawanie ingerencji w system typu jailbreak.


Zarządzanie środowiskami wirtualnymi

Nowy moduł baramundi Virtual zapewnia przejrzystość środowisk VMware vSphere w pakiecie baramundi Management Suite oraz pozwala ocenić, które stacje robocze są wirtualne, a które fizyczne. Administratorzy mogą inwentaryzować istniejące środowiska VMware i w ten sposób otrzymać istotne dane o urządzeniach wirtualnych i zasobach hipernadzorcy. Poza uzyskaniem przeglądu wszystkich wirtualnych maszyn typu host, informacje dotyczą również hostów, pamięci danych, klastrów i puli zasobów. Dodatkowo maszyny wirtualne mogą być sterowane z poziomu baramundi Management Suite i tak na przykład włączane lub od nowa uruchamiane. Następnie w sposób zautomatyzowany można przeprowadzić takie rutynowe zadania, jak inwentaryzacja, instalacja systemów operacyjnych oraz dystrybucja programów lub patchy. Na bazie wzorów zachowanych w VMware vCenter można łatwo i efektywnie udostępnić nowe środowiska VMs bezpośrednio z poziomu baramundi Virtual. Pozwala to zaoszczędzić czas i jednocześnie zmniejsza liczbę błędów podczas konfiguracji ustawień.

 

 Zwiększenie bezpieczeństwa środowisk IT

Nieodzownym elementem skutecznej strategii bezpieczeństwa, mającej na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w obrębie infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa, jest profesjonalne zarządzanie słabymi punktami. W nowej wersji oprogramowania, za podstawę do przeprowadzania regularnego skanowania sieci IT pod kątem wyszukiwania luk w zabezpieczeniach służy zbiór składający się z ponad 10.000 reguł. Wyraźnie rozszerzona baza danych umożliwia rozpoznawanie i eliminowanie potencjalnych słabych punktów w sposób jeszcze bardziej kompleksowy.

– Wydając nową wersję pakietu, mogliśmy po raz kolejny odpowiedzieć na potrzeby i wymagania zarówno naszych klientów, jak i całego rynku. Właśnie w obszarze Enterprise Mobility Management nowe funkcje oprogramowania pozwalają administratorom na bezpieczniejsze zarządzanie i ulepszoną konfigurację urządzeń mobilnych – wyjaśnia Uwe Beikirch, Członek Zarządu firmy baramundi software AG. – Dzięki nowemu modułowi baramundi Virtual rozszerzyliśmy pakiet baramundi Management Suite w ten sposób, że osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo IT mogą teraz zarządzać całą infrastrukturą informatyczną za pomocą jednego rozwiązania.

Nadesłał:

pierwsza

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl