Pfleiderer partnerem Przetworów 2012


Pfleiderer partnerem Przetworów 2012
2012-12-17
W dniach 8-9 grudnia odbyła się 7 edycja Przetworów – jednej z największych polskich imprez związanych z projektowaniem, recyklingiem i ekologią. Pfleiderer był partnerem wydarzenia oraz fundatorem jednej z 2 głównych nagród konkursowych, która przypadła w udziale Katarzynie Kędzior.


Siódma już edycja Przetworów zgromadziła rekordową liczbę 300 uczestników, a pomimo mrozu odwiedziło ja 5000 zwiedzających. Tematem przewodnim imprezy było „MaMY dzieci”. Stąd wśród „przetwórców” znalazło się wielu projektantów, którzy w swoich działaniach koncentrują się na projektowaniu dla najmłodszych. Hala Soho Factory przypominała ogromny plac zabaw, gdzie dzieci mogły natychmiast przetestować prace projektantów. Duża w tym zasługa zagranicznych gości Przetworów. Wśród nich byli m. in. 2012 Architecten (Holandia), Joel Degermark (Szwecja), kolektyw Karkatag (Serbia), multidyscyplinarna grupa Isebuki (Austria) oraz AnneMarie van Splutner (Holandia). Kolektyw Karkatag zbudował zabawny „pociąg”  ze starych bojlerów, który przez dwa dni woził najmłodszych pasażerów. Z kolei AnneMarie van Splutner skonstruowała gigantyczny łańcuch-hustawkę podwieszoną pod sufitem hali w Soho Factory. Gośćmi studentów z warszawskiej ASP byli studenci Vilnius College of Design – razem stworzyli konceptualny warsztat naprawczy … wszystkiego.


Dla dzieci, dla środowiska
Wśród nagrodzonych przez przetworowe jury znalazło się wiele prac adresowanych do najmłodszych, m. in. automobil z wanny, recyklingowa gra twister, maski zwierząt. Jedną z dwóch głównych nagród zdobył Michał Adjacki „Miszek”. Jego niezwykle starannie wykonane, filcowe zabawki ujęły swoją urodą nie tylko jurorów. Kolejna równorzędna pierwsza nagroda w wysokości 4 000 zł ufundowana przez Pfleiderer przypadła jednak projektowi, który ma znacznie bardziej złożony, wręcz techniczny charakter. Katarzyna Kędzior zaprezentowała na Przetworach projekt RE|DESIGN. Jego podstawą jest autorska metoda wytwarzania płyt ze zmielonych nakrętek oraz opakowań z tworzyw sztucznych. Zespolony pod wpływem temperatury i grawitacji recyklingowy surowiec daje w efekcie wytrzymały, odporny na wilgoć, łatwy w obróbce mechanicznej i nadający się do powtórnego przetworzenia materiał. Posłużył on projektantce do wykonania serii mebli: krzeseł, foteli i stolików. Katarzyna Kędzior, która jest tegoroczną absolwentką studiów licencjackich na ASP we Wrocławiu, chce kontynuować naukę i rozwijać dalej swój projekt – miejmy nadzieję, że zdobyta nagroda pomoże jej w realizacji tych planów.

MFP® jest eko
Przetwory 2012 były także dla firmy Pfleiderer okazją do zaprezentowania środowisku młodych projektantów i architektów gamy swoich materiałów, ze szczególnym uwzględnieniem płyt budowlanych MFP®. Ten drewnopochodny materiał jest produkowany m. in. przy wykorzystaniu drewna recyklingowego oraz przetworzonego surowca tartacznego. W pełni nadaje się też do powtórnego przetworzenia. To, plus jego doskonałe parametry wzbudziło zainteresowanie uczestników Przetworów:  oglądali nietypowy, zbudowany z MFP® ekspozytor oraz galerię zrealizowanych przy wykorzystaniu tego materiału projektów, takich jak Warsztat, Mediateka, Dolina Muminków, scenografia wystawy Ilustracje PL, wnętrze kawiarni Relaks czy scenografia Laboratorium Przyszłości w Centrum Sztuki współczesnej Zamek Ujazdowski.


Dodatkowych informacji udziela:

Wanda Modzelewska
Profundo PR
tel. 503 002 335
w.modzelewska@profundo.pl
profundo@profundo.pl

Nadesłał:

Profundo

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl