Pfleiderer uruchamia nową prasę KT 10


Pfleiderer uruchamia nową prasę KT 10
2013-05-28
W czerwcu 2013 ruszy w zakładzie Grupy Pfleiderer Grajewo S.A. w Wieruszowie nowa prasa do produkcji płyt laminowanych. Niezwykle wydajna maszyna pozwala na produkcję płyt o maksymalnym formacie 5630x2200mm oraz elastyczność produkowanych formatów stosownie do wymagań odbiorców.

Decyzja o zakupie nowej maszyny do zakładu w Wieruszowie była podyktowana przede wszystkim zmieniającymi się wymaganiami odbiorców z branży meblarskiej odnośnie formatów płyt. Zdecydowanie odchodzą oni od standardowego do niedawna formatu 2500x1830mm na rzecz znacznie większego 5600x2070 mm.
Kontrakt na zakup urządzenia  firmy Wemhöner został podpisany pod koniec sierpnia ubiegłego roku, od października zaś ruszyły prace projektowo-budowlane przystosowujące halę w Wieruszowie do montażu, który rozpoczął się 1 marca tego roku. Będzie to już trzecia prasa firmy Wemhöner pracująca w zakładach Grupy Pfleiderer Grajewo.
Nowa prasa umożliwi  laminowanie płyt wiórowych o maksymalnym formacie 5630x2200mm oraz o grubościach w zakresie od 6 do 40 mm. Warto też podkreślić, że konstrukcja prasy pozwala także na elastyczne ustawienie długości produkowanych płyt w zakresie od 3660mm do 5630mm, podczas gdy wcześniej stosowane prasy laminowały jeden format. Dodatkowo urządzenie  wyposażone jest w piłę , która może na bieżąco dzielić zalaminowane płyty na dwie części.
Przeznaczona do laminowania płyta wiórowa podawana jest do urządzenia przy pomocy wózków widłowych gdzie jest ona obustronnie pokryta filmem melaminowym. Tak przygotowany wsad wprowadzany jest do prasy gdzie pod wpływem wysokiego ciśnienia
(ok.300N/cm2) oraz wysokiej temperatury w czasie ok. 8-10sek. następuje proces zalaminowania. Po wyjściu z prasy krawędzie płyty czyszczone są z naddatków filmów i w razie potrzeby cięte  na dwie części. Kolejne etapy procesu to kontrola jakości, sztaplowanie i pakowanie.

Nowa prasa jest najszybszym tego rodzaju urządzeniem pracującym w Polsce. Jeden pełny cykl laminowania trwa ok. 15 sekund , co daje 240 cykli na godzinę. Ponadto system szybkiej zmiany matryc pozwala na elastyczną zmianę produkowanego asortymentu podczas realizacji kolejnych zamówień. Duża wydajność urządzenia (większa o ok. 20% w stosunku do poprzednio wykorzystywanej w Wieruszowie prasy) oraz jego niskie zużycie energii elektrycznej i cieplnej pozwoli zredukować znacząco koszty produkcji płyt.
Zainstalowana w zakładzie w Wieruszowie prasa docelowo umożliwi też uruchomienie tzw. laminowania synchronicznego czyli uwzględniającego idealną zgodność wytłaczanej na płycie struktury z wzorem jej dekoru. Ta technologia, stosowana dotychczas głównie przez producentów laminowanych paneli podłogowych, w produkcji płyt laminowanych dla branży meblarskiej jest nowym rozwiązaniem. Należy się jednak spodziewać, że popyt na materiały o harmonijnej haptyce i wzorze będzie wzrastał, o czym świadczą sukcesy takich produktów grupy Pfleiderer Grajewo S.A. płyty laminowane w dekorach drewnopodobnych o strukturze Linea oraz kolekcja blatów Unico.

Kontakt dla mediów:

Wanda Modzelewska
Profundo PR
tel. 503 002 335
w.modzelewska@profundo.pl
profundo@profundo.pl

Nadesłał:

Profundo

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl