Pierwsza wizyta u adwokata - co warto wiedzieć


2015-07-14
Wizyta w kancelarii adwokackiej dla wielu osób wiąże się ze stresem, zwłaszcza, jeśli znajdują się w sytuacji, gdy to oni są winni.
Warto jednak wiedzieć, iż samo odwiedzenie adwokata nie wpływa na sądowy bieg naszej sprawy, a wizyta ma nam jedynie pomóc we właściwym określeniu naszej sytuacji. Co zatem powinniśmy wiedzieć, zanim udamy się do adwokata?

1. Określ swój problem

to niezwykle istotne i ma ogromny wpływ zarówno na przebieg naszego spotkania w kancelarii, jak i na dalszy bieg sprawy.Staraj się jak najbardziej konkretnie określić swój problem wskazując, jakie są Twoje oczekiwania oraz na jakim rezultacie jego załatwienia Ci zależy. Zastanów się również, w czym konkretnie potrzebujesz pomocy adwokata. Ponadto niezwykle ważne jest, abyś zebrał wszelkie informacje dotyczące Twojej sprawy: daty, wydarzenia, nazwiska osób, które bezpośrednio lub pośrednio są zaangażowane w sprawę. to pozwoli adwokatowi  na sprawne zdiagnozowanie głównego problemu i nakreślenie dalszych kroków działania.

2. Skompletuj dokumenty oraz dowody
 
Bardzo ważne jest posiadanie wszelkich dokumentów potwierdzających  Twój opis przebiegu danej sprawy. Rachunki, umowy, dowody w postaci nagrań, bilingów etc. mogą okazać się niezwykle pomocne już na etapie konsultacji adwokackiej. Pamiętaj,aby wszystkie dowody skopiować, aby móc pozostawić do wglądu kopie w kancelarii, która będzie prowadziła Twoją sprawę. 

3. Bądź świadomy czasu oraz kosztów

Koniecznie ustal z adwokatem, jak długo będzie prowadzona Twoja sprawa, kiedy możesz oczekiwać efektów. Pamiętaj, że czas realizacji sprawy nie jest zależny jedynie od pracy adwokata, ale również od różnego rodzaju procedur administracyjno-sądowych. 
Ponadto ustal z kancelarią honorarium za prowadzenie Twojej sprawy. Warto to uczynić na wstępnym etapie rozmów i przygotować się finansowo, aby w późniejszym czasie uniknąć rozczarowania.

Pamiętaj, że zadaniem adwokata jest pomóc Tobie w pozytywnym załatwieniu sprawy.Nie obawiaj się zatem mówić o rzeczach, których się wstydzisz bądź które rzucają złe światło na Twoją osobę, jeśli informacje te mogą być istotne w trakcie prowadzenia sprawy. 
 
Zobacz również: Blog prawniczy - porady z dziedziny prawa rodzinnego, karnego, spadkowego i odszkodowań. 
  


Nadesłał:

easylife

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl