Pierwszy na świecie VRHouse – firma i3D otwiera swoje biuro w MMC Brainville
Wirtualna operacja serca na ekranie komputera, spacer po niewybudowanej fabryce, naprawa silnika odrzutowego przy pomocy interaktywnych instrukcji producenta – to tylko niektóre przykłady na to, w jaki sposób firma i3D – pierwszy na świecie VRHouse, pomaga firmom i ich klientom.
W parku technologicznym MMC Brainville trwa intensywny proces wynajmu powierzchni biurowej. Decyzję o zlokalizowaniu swojego oddziału w parku podjęła firma i3D, której działalność idealnie wpisuje się w ideę parku technologicznego MMC Brainville, zakładającą zgromadzenie w jednym miejscu pasjonatów nowoczesnych technologii, tworzących przełomowe projekty z dziedziny szeroko pojętego IT.
– Spółka i3D do idealny model klienta naszego parku: świadczy usługi oparte na najnowocześniejszych technologiach, z sukcesem weszła na światowy rynek, stale szuka nowych dróg rozwoju i zna siłę partnerskiej współpracy. Wejście takiej firmy do parku z pewnością przyciągnie innych klientów z branży, co pozwoli budować synergię przy tworzeniu nowych projektów – mówi Krzysztof Wnęk z MMC Brainville
Firma i3D oferuje najnowocześniejsze, kompleksowe rozwiązania aplikacyjne i sprzętowe, które dają szansę pełnego odwzorowania świata realnego w wirtualnej rzeczywistości. Wśród jej klientów są światowi giganci.
– Od samego początku staramy się działać globalnie, z ofertą wychodzimy do największych firm na świecie. Staliśmy się już dosyć dobrze rozpoznawalni w branży petrochemicznej, która jako jedna z pierwszych zainteresowała się właśnie wykorzystaniem tej gadżeciarskiej technologii w konkretnych rozwiązaniach biznesowych. Wśród naszych klientów jest BP, Exxon Mobil, Saudi Aramco, a także Boeing, Bombardier – mówi Arkadiusz Patryas, wiceprezes Grupy i3D.
Największy projekt innowacyjny i3D w Polsce jest realizowany na wydziale mechaniczno-technologicznym Politechniki Śląskiej.
– Tworzymy interaktywną bibliotekę aplikacji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Cały proces nauczania na największym wydziale Politechniki Mechanicznym Technologicznym zostanie wprzęgnięty w wirtualną rzeczywistość, czyli zamiast skryptów, podręczników studenci będą korzystali z symulacji pracy maszyn, urządzeń, ćwiczeń w czasie rzeczywistym, jak w grach komputerowych. Jest to projekt rewolucyjny i będziemy chcieli wykorzystywać go jako referencję nie tylko w Polsce, ale również za granicą, żeby wypromować ten produkt na świecie, na uczelniach technicznych, medycznych – mówi Arkadiusz Patryas.
Firma i3D rozwija się bardzo dynamicznie. W 2011 roku jej twórcy otrzymali tytuł Przedsiębiorcy Roku przyznawany przez firmę Ernst & Young oraz byli laureatem Konkursu Deloitte Fast 50. I3D jest też spółką notowaną na New Connect.
Główna siedziba i3D znajduje się w Gliwicach, ale jej dynamiczny rozwój wymagał podjęcia decyzji o dalszej strategii rozwoju, stąd plan otwarcia nowej lokalizacji firmy w MMC Brainville w Nowym Sączu.
– Nie poszukujemy tylko powierzchni biurowej, ale okazji i inicjatyw do tego, żeby współpracować z osobami, które chciałyby pomyśleć, jak stworzyć klaster firm, które się zajmują podobną działalnością albo uzupełniają nasza ofertę. Zachęcił nas cały pakiet, jaki otrzymujemy, wynajmując powierzchnię w MMC Brainville: kontakty, konferencje, spotkania, networking, pomoc w pozyskaniu środków i dotacji unijnych, a także doradztwo strategiczne HR i marketingowe – dodaje Arkadiusz Patryas.
MMC Brainville to innowacyjny park technologiczny IT budowany w Nowym Sączu. Jego celem jest ułatwianie i usprawnianie rozwoju firm, których działalność oparta jest na nowych technologiach. MMC Brainville to 12000 m2 powierzchni biurowej ze specjalistycznym zapleczem IT (laboratoria, serwerownie), ale także miejsce, gdzie każdy przedsiębiorca ma szansę otrzymać kompleksowe wsparcie działalności własnego przedsiębiorstwa. Budynek MMC Brainville zostanie oficjalnie otwarty we wrześniu 2012 roku.
Pośród firm, które podjęły już decyzję o zlokalizowaniu swojego biura MMC Brainville, są przedstawiciele zarówno dużych i działających od lat na rynku przedsiębiorstw (m.in. BCS Polska, Fritz Group), jak również, młode innowacyjne startupy.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Działanie 5.3 PO IG – Wspieranie ośrodków innowacyjności. „Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”. Wartość dofinansowania wynosi 94,9 mln zł.
Szczegółowe informacje na temat MMC Brainville znajdują się na www.brainville.pl oraz w podcaście dostępnym pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=m0GMVvQE5rA&noredirect=1
Nadesłał:
mmc
|