Pierwszy we Wrocławiu prywatny szpital położniczy


2015-11-02
Dziś rozpoczyna działalność pierwszy we Wrocławiu niepubliczny szpital ginekologiczno-położniczy. Placówka mieści się przy ul. Borowskiej 262.


W pierwszych tygodniach działalności w szpitalu będą odbywać się przede wszystkim zaplanowane zabiegi i operacje ginekologiczne oraz planowe cięcia cesarskie. Prowadzone będą także konsultacje dla kobiet w ciąży, które chciałyby urodzić w Medfeminie – podobnie jak większość prywatnych szpitali położniczych Medfemina wymaga przed porodem minimum jednej konsultacji kwalifikacyjnej. Po okresie rozruchowym szpital rozpocznie przyjmowanie porodów naturalnych.

 

Bezpieczeństwo

Szpital Medfemina dysponuje komfortową i nowocześnie wyposażoną salą porodową dostosowaną do porodów rodzinnych oraz dwoma salami operacyjnymi, w tym salą cięć cesarskich. Sale operacyjne spełniają najwyższe standardy sterylności – ściany pokryte zostały specjalną farbą bakteriobójczą, dochodzące do sal powietrze jest sterylizowane przez specjalistyczne urządzenia wentylacyjne, funkcjonuje również zaawansowany system kontroli sterylności narzędzi.

W szpitalu jest także dwuosobowa sala intensywnego nadzoru pooperacyjnego oraz sala dla noworodków wymagających intensywnego wsparcia poporodowego, wyposażona w najnowocześniejsze inkubatory oraz urządzenia resuscytacyjne. Inteligentny system przywoływania lekarzy i położnych będzie skracał czas reakcji w sytuacjach wymagających natychmiastowej mobilizacji zespołu.

 

 - Postawiliśmy na najwyższą jakość sprzętu i wyposażenia. Sprzęt tego typu najczęśniej spotyka się w placówkach o najwyższym stopniu referencyjności – głównie w ośrodkach akademickich. Mamy też doświadczoną, zaangażowaną kadrę. Dołożymy starań, by usługi przez nas oferowane były perfekcyjne – deklaruje dr n. med. Agnieszka Konieczna, dyrektor Szpitala Medfemina.

 

Komfort

Dla pacjentek przewidziano 11 miejsc w przytulnych jedno i dwuosobowych pokojach z kącikami do pielęgnacji noworodka, elektrycznie regulowanymi łóżkami zaścielonymi adamaszkiem, eleganckimi łazienkami, multimedialnymi wyświetlaczami i dostępem do wi-fi. Wyszukane menu (np. kurczak z czarnym ryżem, risotto z zielonymi warzywami, pudding z nasion chia) zostało opracowane przez dietetyka.

 

Położne z Medfeminy będą układać z każdą pacjentką plan porodu, omawiając z nią kluczowe dla niej kwestie. Kobiety będą mogły zaznaczyć w nim m.in. czy chcą rodzić aktywnie, czy zależy im na obecności bliskiej osoby, kontakcie skóra do skóry z nowonarodzonym dzieckiem oraz wyznaczą moment przecięcia pępowiny.

 

- Chcemy, żeby naszym atutem były nie tylko nowoczesny sprzęt i komfortowe wnętrza, ale przede wszystkim pełna dostępność lekarzy i położnych, troska o pacjentkę, kameralność porodu i  pierwszych dni z dzieckiem. Zależy nam na zachowywaniu najwyższych standardów opieki okołoporodowej. Ta powinna obejmować nie tylko wszelkie aspekty medyczne, lecz być pozytywnym przeżyciem z czysto ludzkiego punktu widzenia. Z doświadczenia wiem, że kobieta rodząca potrzebuje ciepła i empatii,  poszanowania godności oraz pełnej informacji o czynnościach jakie wykonujemy, a także co planujemy na najbliższy czas – zapewnia  mgr położnictwa Magdalena Dryhusz, kierownik bloku porodowego ze Szpitala Medfemina.

 

W trakcie porodu kobiety będą mogły przyjąć dogodną dla siebie pozycję, a także skorzystać z piłki, worka sako, masażu oraz prysznica w celu złagodzenia bólu. Dostępna będzie też możliwość przezskórnej stymulacji TENS, znieczulenia zewnątrzoponowego lub Entonoxu.

- Tętno dziecka będzie pod nieustanną obserwacją personelu medycznego – mówi Magdalena Dryhusz. – Dysponujemy najnowocześniejszym, telemetrycznym systemem monitorowania tętna płodu (KTG), które daje rodzącej kobiecie możliwość swobodnego poruszania się, przyjmowania dogodnych pozycji, a nawet korzystania z hydromasażu. Posiadamy specjalistyczny sprzęt pozwalający na jednoczesne monitorowanie wszystkich naszych pacjentek, nie tylko tych na sali porodowej. Każda dyżurka pielęgniarska i lekarska ma zainstalowany kompletny podgląd online zapisów KTG. To wszystko po to, aby w razie potrzeby natychmiast zareagować i podjąć optymalną decyzję o sposobie rozwiązania ciąży.

 

Nowonarodzone dziecko otrzyma wymagane szczepienia oraz przejdzie badania przesiewowe, takie same, jak w publicznych szpitalach. W karmieniu piersią młodym mamom pomoże doradca laktacyjny.

 

Ceny
Priorytetem Medfeminy jest zapewnienie pacjentkom optymalnej opieki medycznej od początku ciąży do końca połogu na najwyższym europejskim poziomie, dlatego wszystkie procedury lecznicze będą odpłatne, a szpital nie planuje wystąpienia o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. W cenniku położniczym szpitala przewidziano trzy pakiety usług. Podstawowy pakiet porodowy kosztuje 5,9 tys. zł. Obejmuje m.in.: poród naturalny lub przez cesarskie cięcie i wszystkie usługi związane z porodem (KTG, znieczulenie, leki, opieka położnej itp.), pobyt w szpitalu w pokoju dwuosobowym przez dwie doby od momentu porodu, wyżywienie, podstawową wyprawkę dla noworodka. Wyższy pakiet to koszt 8,9 tys. zł i  ten sam zestaw usług, ale z pobytem w pokoju jednoosobowym.

Nadesłał:

proudvoice

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl