Podmokłe tereny


2013-01-04
Przy budowie na terenie podmokłym jest duże prawdopodobieństwo szybszego psucia się murów oraz pojawiania się wilgoci. Bardzo często również niepoprawne zabezpieczenie gruntu przy budowie na terenie niepodmokłym. Niestety jest to bardzo duży problem również budynków, które są stare. Bardzo często zwyczajne odchodzenie farby ze ścian możemy odczytać błędnie, jako źle wykonaną pracę malarzy jednak szybko okazuje się, że potrzebna jest iniekcja, czyli metoda uszczelniania, która zabezpiecza przed wilgocią. Możemy wykonywać iniekcję wzmacniającą, czyli sklejanie konstrukcji żelbetonowych, betonowych oraz murowych. Mamy także możliwość wykonywania iniekcji uszczelniającej lub kurtynowej.

 

Każda z tych dwóch ostatnich metod ma za zadanie wypełnienie pęknięć konstrukcji lub wykonanie hydroizolacji. Wykorzystywane są one przede wszystkim w starym budownictwie, piwnicach, garażach podziemnych, a także w miejscach trudno dostępnych takich jak tunele lub kanały. W wykonywaniu uszczelnień i hydroizolacji bardzo ważne jest odpowiednie zdiagnozowanie problemów, osadzenie pakerów iniekcyjnych, a przede wszystkim dobór odpowiedniego środka do hydroizolacji, który wtłaczany jest w rysę.

Iniekcja to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie budynków przed wilgocią. Jest to sposób tani, dość prosty, jednak wymaga dobrego zbadania powierzchni, która ma zostać poddana temu zabiegowi. Należy również przeprowadzić dokładną analizę pęknięć, rys, itp. Jest to o tyle ważne, aby dobrać środek o odpowiedniej lepkości, tak, aby rozwiązał dobrze powstały problem.

Zabiegi, które wymagają od nas znajomości technik, materiałów oraz środków, dlatego też warto zlecić taką pracę osobom, które dobrze się na tym znają. Ważne jest, aby dobrze to było zrobione i służyło na długie lata.

Nadesłał:

l.nowak1815

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl