Podnieś swoje kwalifikacje z normami ISO
Bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Jakość w motoryzacji” to szansa na podniesienie umiejętności z zakresu zarządzania jakością oraz zarządzania środowiskiem.
Projekt „Jakość w motoryzacji” powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw oraz ich pracowników z woj. wielkopolskiego na szkolenia z zakresu zarządzania jakością (ISO 9001), zarządzania środowiskiem (ISO 14001) i systemu zarządzania według normy ISO/TS 16949.
„Jakość w motoryzacji” to cykl bezpłatnych szkoleń organizowanych w Poznaniu podczas których uczestnicy na praktycznych przykładach (m.in. audytowanie, wykorzystanie narzędzi) dowiedzą się jak zbudować i skutecznie zarządzać Zintegrowanym Systemem Zarządzania.
Inne tematy szkoleń w ramach projektu to: pełnomocnik ISO/TS 16949; metoda QFD; zaawansowane techniki planowania jakością, analiza PFMEA oraz audytor Zintegrowanego Systemu Zarządzania.
Głównym założeniem projektu jest dostarczenie, zwiększenie lub uzupełnienie wiedzy i umiejętności uczestników szkoleń. Ma on również na celu zniwelowanie skutków kryzysu, który dotknął branżę motoryzacyjną w wyniku międzynarodowego kryzysu finansowego pod koniec 2008 r. Zastój w branży doprowadził do zmniejszenia produkcji oraz wpłynął na zredukowanie liczby osób wysyłanych przez firmy na szkolenia. Pogorszenie się sytuacji w branży doprowadziło również do mniejszej konkurencyjności wśród firm. Duża liczba przedsiębiorstw nie jest zainteresowana, głównie ze względów finansowych, na wdrażanie niezbędnych systemów zarządzania jakością oraz środowiskiem – tylko 15% mikro i małych firm dysponuje normą ISO dla motoryzacji.
Rekrutacja do projektu prowadzona jest w sposób ciągły. Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.paip.pl/jwm. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (61) 840 23 43 lub kontaktując się drogą mailową: jakosc@paip.pl.
Projekt „Jakość w motoryzacji” realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 8.1 „ Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie”, Podziałanie 8.1.1 PO KL „Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwa dla przedsiębiorstw”.
Nadesłał:
PAIP
|