Podnosimy jakość kształcenia w Wyższej Szkole Logistyki
116 stron złożonego wniosku, 3 miesiące intensywnej pracy zespołu oraz zewnętrznych specjalistów merytorycznych przyniosło doskonały efekt! Wyższa Szkoła Logistyki znalazła się wśród 33 uczelni z ponad dwustu, którym udało się otrzymać środki unijne.
. Konkurs ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dotyczy podnoszenia jakości kształcenia na uczelni. Nad wszystkimi działaniami czuwali koordynatorzy projektu: Bartosz Osmola oraz Mateusz Michalski – specjaliści ds. funduszy europejskich, pracownicy WSL.
Do udziału w konkursie przystąpiło ze swoimi projektami 206 uczelni. Spośród wszystkich do dofinansowania zakwalifikowały się tylko 33 wnioski. Wśród nich z punktacją: 124,5 pkt. na dwunastym miejscu w rankingu znalazła się Wyższa Szkoła Logistyki. Tym samym uczelnia będzie mogła jeszcze podwyższyć jakość kształcenia, a dzięki temu umocni swoją pozycję lidera wśród szkół kształcących w logistyce.
10 listopada 2011 Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Dział Wdrażania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki poinformowała, że został ogłoszony konkurs zamknięty na dofinansowanie projektów dotyczących wzmocnienia potencjału dydaktycznego uczelni. W ramach konkursu ogłoszony został nabór na realizację dwóch elementów: podnoszenie kompetencji kadry kierowniczej w zakresie zarządzania uczelnią (w tym zarządzania finansowego i pozyskiwania funduszy na cele rozwojowe), oraz wdrożenie modeli zarządzania jakością w uczelni. Nabór wniosków trwał od 10 listopada 2011 r. do 31 stycznia 2012 r. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosi 150 000 000 PLN.
„Orientacja na jakość, kurs na przyszłość – wdrożenie w Wyższej Szkole Logistyki Modelu Zarządzania Jakością i Kontroli Jakości” – to tytuł projektu rozpisanego na 116 stronach wniosku złożonego przez WSL. Głównym jego celem jest podniesienie jakości funkcjonowania uczelni w obszarze kształcenia oraz zarządzania uczelnią. Poprzez wdrożenie projektu oraz systemu zarządzania ERP usprawnią się procesy oceny, kontroli oraz efektywności i bezpieczeństwa w obszarach zarządzania kadrami, finansami, majątkiem z wykorzystaniem narzędzi informatycznych. Tym samym wzmocni się współpraca z potencjalnymi pracodawcami, z którymi uczelnia od początku swojego istnienia działa we wszystkich inicjatywach, od wsparcia dydaktycznego po organizację olimpiady logistycznej.
„Obecnie rozpoczęliśmy proces przygotowania się do realizacji projektu. Z racji tego, że wdrożenie programu obejmuje bardzo szeroki zakres działań uczelni będzie to wymagało współpracy wszystkich działów WSL. Przed nami jeszcze negocjacje ostatecznego kształtu projektu z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz podpisanie umowy o dofinansowanie. Od października tego roku rozpocznie się wdrożenie przedsięwzięcia.” – mówił Bartosz Osmola, specjalista ds. funduszy europejskich.
Ten kolejny sukces niewątpliwie zawdzięczamy wszystkim osobom biorącym udział w pisaniu projektu. Wspólna praca w kolejnych 90 dniach pisania wniosku przyniosła zasłużone efekty. Największe zasługi jednak trzeba oddać dwóm pracownikom Działu Badań i Rozwoju z Wyższej Szkoły Logistyki. Bartosz Osmola oraz Mateusz Michalski, oboje zajmują się od lat wszystkimi sprawami dotyczącymi pozyskiwania środków z funduszy europejskich.
DODATKOWE INFORMACJE: | |
Wojciech Zalewski Rzecznik Prasowy WSL tel. 61 850 47 88 wojciech.zalewski@wsl.com.pl | Beata Strabel Specjalista ds. PR tel. 61 850 47 82 beata.strabel@wsl.com.pl |
Nadesłał:
Wyższa Szkoła Logistyki
|