Prestiżowy LEED Gold dla Eurocentrum z SunGuard SN 62/34


Prestiżowy LEED Gold dla Eurocentrum z SunGuard SN 62/34
2014-11-05
Nowoczesny wieżowiec jest realizowany zgodnie z normami budownictwa zrównoważonego, a możliwe stało się to m.in. dzięki zastosowaniu zaawansowanego technologicznie, wysoko selektywnego szkła SunGuard SN 62/34.

Kilkanaście dni temu do użytku została oddana pierwsza faza budowy obiektu Eurocentrum Office Complex zlokalizowanego na warszawskiej Ochocie. To największy zielony biurowiec w Warszawie, który nagrodzony został renomowanym certyfikatem LEED na poziomie Gold. Nowoczesny wieżowiec jest realizowany zgodnie z normami budownictwa zrównoważonego, a możliwe stało się to m.in. dzięki zastosowaniu zaawansowanego technologicznie, wysoko selektywnego szkła SunGuard SN 62/34.

 Zielony biurowiec z ekologicznym znakiem LEED

Nowoczesny biurowiec Eurocentrum Office Complex powstający przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie to projekt renomowanej pracowni architektonicznej PRC Architekci, którego założeniem było stworzenie budynku przyjaznego zarówno użytkownikom, jak i środowisku. Ten 15-kondygnacyjny wieżowiec o planowanej powierzchni najmu ok. 70 000 m², z czego ok. 40 000 m² zostało oddanych niedawno do użytku, stanowi przykład, że połączenie ciekawej architektury, funkcjonalności oraz ekologicznego charakteru obiektu, pozwala wykonać interesujący budynek godny europejskich standardów. Budowany zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi normami zrównoważonego budownictwa, najwyższy zielony biurowiec klasy A+ posiada wiele rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych, które pozwoliły mu zdobyć certyfikat LEED Gold przyznawany przez niezależną organizację propagującą zielone budownictwo - U.S. Green Building Council. Inwestycja Grupy Capital Park, doświadczonego i aktywnego inwestora oraz dewelopera działającego na rynku nieruchomości w  Polsce od ponad dziesięciu lat, zawierać będzie kompleks biurowy oraz nowoczesny pasaż handlowo-usługowy, które połączone zostaną przestronnymi atriami z naturalną zielenią podkreślającą ekologiczny charakter obiektu. Zaletą projektu jest również centralna lokalizacja przy jednej z głównych ulic Warszawy, zapewniająca dogodny dostęp wszystkimi środkami komunikacji oraz szereg udogodnień dla ekologicznych środków transportu, jak punkty ładowania pojazdów elektrycznych, czy w przypadku rowerzystów – szatnie, prysznice, samoobsługowe stacje naprawy rowerów oraz stacja Veturilo. Wszystko to sprawia, że Eurocentrum Office Complex staje się funkcjonalnym miejscem ochrony przyrody.

 Fasady na poziomie Gold

Jednym w warunków przyznawania certyfikatu LEED jest osiągnięcie jak najniższych parametrów energochłonności związanej z eksploatacją budynku. W przypadku nowopowstającego biurowca Eurocentrum Office Complex, w którym zastosowano szereg wodo- i energooszczędnych rozwiązań, restrykcyjne wymogi pozwoliły spełnić m.in. duże przeszklenia zapewniające dobry dostęp do światła dziennego oraz termoizolacyjna fasada, na której zastosowano szkło selektywne SunGuard SN 62/34 z Częstochowy. W zestawie dwuszybowym pozwala ono uzyskać współczynniki przenikania ciepła Ug=1,0 W/(m2K) oraz wskaźnik całkowitej transmisji energii promieniowania słonecznego g na poziomie poniżej 0,35. Szkło SunGuard SN 62/34  zabezpiecza pomieszczenia przed przegrzaniem, ograniczając zużycie energii potrzebnej na dodatkowe chłodzenie, a jednocześnie chroni przed stratami ciepła w chłodniejsze dni i zapewnia odpowiednie naświetlenie wnętrz światłem naturalnym.  Rozwiązanie takie zostało zaprojektowane w Eurocentrum Office Complex zanim wartości te weszły w życie od 1 stycznia 2014. w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

 

Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float”, wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.

Nadesłał:

flypr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl