Projektanci na wybiegu
Jesienny Fashion Show w Galerii Krakowskiej był nie tylko prezentacją najnowszych kolekcji i nadchodzących trendów, ale również pokazem kreacji stworzonych przez młodych, krakowskich projektantów.
Wydarzenie poprowadził Damian Urbańczyk. W roli prowadzącej wystąpił również gość specjalny - Joanna Horodyńska.
W tym roku w ramach konkursu „Projektanci na wybiegu” można było zobaczyć projekty wykonane przez Annę Kodłubańską, Małgorzatę Salamon, Michała Wojewodzica, Sebastiana Gąsienicę-Łuszczek, Annę Gawor, Paulinę Bżdzikot i Olgę Idzik. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie sukienki koktajlowej z ustalonego przez organizatora materiału. Zwycięzcą konkursu wyborem jury w składzie: Joanna Horodyńska – modelka i stylistka, GOShA Kusper – stylistka Galerii oraz Aneta Pondo – redaktor naczelna magazynu Miasto Kobiet, została Anna Gawor, projektantka i nauczycielka szycia w Slow Fashion Cafe. Laureatka otrzymała 2 tysiące złotych oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas ostatniego dnia Fashion Show.
Krakowscy projektanci biorący udział w konkursie organizowanym w ramach Jesiennego Fashion Show:
1. Anna Kodłubańska
Przez trzy lata mieszkałam w Krakowie, jestem tegoroczną absolwentką SAPU. Przez dwa lata pracowałam w IDEI FIX, promując polską modę oraz w międzyczasie w Portobello Vintage Butik, La Perle (butik z polskimi projektantami) oraz Forum Mody. Moje ubrania dostępne są w butiku IdeaFix. Obecnie mieszkam w Warszawie, zajmuje się projektowaniem i stylizacją.
2. Małgorzata Salamon
Pochodzi z Bielska-Białej, do Krakowa przeprowadziła się na studia. W 2012 roku skończyła Szkołę Artystycznego Projektowania, dodatkowo kończy studiować prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od dwóch lat prowadzi swoją markę - Małgorzata Salamon. Od początku jej istnienia sprzedaje swoje projekty w krakowskim butiku Idea Fix. Aktualnie kolekcje Małgorzaty można zobaczyć w sklepach w Warszawie, Wrocławiu oraz Berlinie oraz w Internecie.
Na jej markę składają się dwie linie. Pierwszą stanowią sezonowe kolekcje. Ostatnią
z nich jest kolekcja #kratka. Flagowym produktem drugiej linii - CASUALOVE są bluzy
z haftowanymi, polskimi zwierzętami.
3. Michał Wojewodzic
Michał urodził się i studiował w Krakowie, tu również ma swoją pracownie. Zajmuje się projektowaniem głównie sukni wieczorowych. Kolekcje rozbudowuje również o płaszcze, kurtki i spódnice. Prowadzi dwie marki. Jedną specjalizującą się w okazjonalnych kreacjach i drugą skierowaną do młodszych odbiorców lubiących uliczne klimaty.
4. Sebastian Gąsienica –Łuszczek
Młody projektant mody i stylista pochodzący z Zakopanego. Absolwent krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. W modzie zwraca uwagę na oryginalność i świeżość, a w swoich pracach stawia na minimalizm. Inspiracją do projektowania są dla niego ludzie i muzyka. Lubi kreatywność i wizjonerstwo. Jego marzeniem jest tworzenie ubrań, poprzez, które będzie w stanie pokazać swoją wizję świata mody. Finalista konkursów: MUUSE x VOGUE Talents - Young Vision Award 2014, Cracow Fashion Awards 2014, OFF FASHION Kielce 2014 i Radom Fashion Show 2014. Laureat wielu nagród, m.in: nagroda SAPU podczas CFA 2014 (wyjazd na konkurs Habitus Baltija 2014 w Rydze), czy bon stypendialny 15 000 zł od Foso Fashion Diamonds Discovery. Wyróżniony za kreatywność i wizjonerstwo od Neo Fashion Jamboree.
5. Anna Gawor
Krakowianka, z wykształcenia technolog odzieży, obecnie studentka kierunku Konstrukcja Ubioru. Inspiracje czerpie z architektury, zgiełku miasta, preferując w swojej twórczości minimalizm i szlachetną prostotę formy. Poszukując nowych środków wyrazu na nowo interpretuje kolor i faktury materiałów, z których projektuje eleganckie, nowoczesne kolekcje ubrań.
6. Paulina Bżdzikot
Młoda projektantka z Krakowa . Tegoroczna absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych - Projektowanie Ubioru Sapu. Finalistka Cracow Fashion Awards 2014, półfinalista konkursu Off Fashion Kielce 2014. Reprezentantka Krakowa podczas festiwalu w Mińsku, Fashion Mill 2014.Paulina Stefania ceni sobie prostotę i minimalizm. Ciekawe formy i zestawienia materiałów, to właśnie to do czego dąży projektantka. Kolekcja Warszawskie Tempo wyklucza podziały ,przekracza granice i bariery . Zabawa sylwetką pozwala ukryć mankamenty ciała, a stonowane monochromatyczne kolory nadają tajemniczości kolekcji. Każdy z modeli został zaprojektowany tak, aby odbiorca czuł się komfortowo i wygodnie podczas codziennej gonitwy życiowej. Wykorzystane zostały materiały najlepszej jakości połączone w nietypowy sposób. Każdą sylwetkę dopełniają autorskie torby. Warszawskie Tempo jest protestem przeciwko utartym stereotypom.
7. Olga Idzik
Ambasadorka marki Whirlpool z Technologią 6 zmysł Kolory 2014. Laureatka Konkursu Fashion Designer Awards 2013. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie i Politechniki Łódzkiej. Od 2011 roku prowadzi własną firmę, tworząc
i rozwijając swoją markę odzieżową COCHO i projektując autorskie kolekcje pod swoim nazwiskiem. Projektuje dla polskich i zagranicznych koncernów odzieżowych. Współpracuje w zakresie produkcji i wdrażania kolekcji na rynki wschodniej Europy. Regularnie obecna na Fashion Week Poland i The Gallery Berlin. Jej ubrania można kupić między innymi w butikach w: Mediolanie, Berlinie, Heidelbergu oraz w showroomach
w całej Polsce.
Nadesłał:
PRinspiration
|