Protokół WPA2 nie jest bezpieczny. Jak zadbać o bezpieczeństwo WiFi?


Protokół WPA2 nie jest bezpieczny. Jak zadbać o bezpieczeństwo WiFi?
2017-10-20
Najpopularniejszy standard szyfrowania WiFi - WPA2, nie może być traktowany jako bezpieczny. Nowa metoda ataku KRACK jest w stanie złamać szyfrowanie WPA2, umożliwiając przestępcom odczytywanie informacji przesyłanych między urządzeniem a jego bezprzewodowym punktem dostępu.

Podatność odkryli belgijscy badacze zajmujący się cyberbezpieczeństwem na uniwersytecie w Leuven pod kierunkiem Mathy’ego Vanhoefa i poinformowali o niej w poniedziałek rano. KRACK łamie protokół WPA2 poprzez wymuszenie ponownego użycia nonce w algorytmach szyfrowania używanych przez WiFi. W kryptografii nonce jest dowolną liczbą, którą można użyć tylko raz. Często jest to losowa lub pseudolosowa liczba generowana w publicznym kluczu protokołu uwierzytelniania. Jak się okazuje, losowe liczby wykorzystywane w WPA2 nie są całkowicie przypadkowe, co pozwala na złamanie protokołu.

Jeśli operacja przestępcy zakończy się sukcesem, zdobędzie on dostęp do danych ofiary oraz do niezabezpieczonych urządzeń mających dostęp do tej samej sieci WiFi.

Jak zła jest to wiadomość?


Czytaj całość artykułu tutaj:  https://erp-view.pl/business_intelligence/business_intelligence_za_4_tysiace_zl_jak_najbardziej.html

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl