Przebieg procesu inwestycyjnego po nowelizacji prawa budowlanego
Celem warsztatów jest omówienie przepisów i procedur wymaganych przez przepisy ustawy Prawo budowlane oraz innych przepisów regulujących problematykę prawidłowego przygotowania procesu budowlanego.
PRZEBIEG PROCESU INWESTYCYJNEGO
PO NOWELIZACJI PRAWA BUDOWLANEGO
Celem warsztatów, które odbędą się w dniach 14-15 września 2015 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie, jest omówienie przepisów i procedur wymaganych przez przepisy ustawy Prawo budowlane oraz innych przepisów regulujących problematykę prawidłowego przygotowania procesu budowlanego. Na spotkaniu biznesowym zostaną przekazane informacje i praktyczne porady dotyczące m.in. przygotowania odpowiednich dokumentów wymaganych do zgłoszenia, wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz terminów obowiązujących w ww. procedurach. Dodatkowo omówimy nowe określenia obiektów i robót budowlanych, co do których będą miały odpowiednie zastosowanie ww. procedury. Na spotkaniu objaśnimy cały proces budowlany, dowiecie się Państwo jak rozpocząć budowę, kto jest osobą z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi, pokażemy problemy, z jakimi może spotkać się inwestor w trakcie budowy, co do których organy nadzoru budowlanego mają obowiązek podejmować stosowne działania. Odpowiemy jak wygląda formalne zakończenie budowy, a także wskażemy zmiany sposobu użytkowania, konsekwencji w przypadku samowolnej zmiany sposobu użytkowania oraz samowoli budowlanych. Poinformujemy na czym polegają okresowe kontrole po oddaniu do użytkowania oraz omówimy konsekwencje naruszenia prawa przez uczestników procesu budowlanego. Dodatkowo na spotkaniu nasi eksperci opowiedzą o najnowszym orzecznictwie w sprawach budowlanych i odniosą się do nowelizacji w praktyce. W przeciągu dwóch dni pokażemy, jak wygląda proces budowlany od pomysłu po końcowa realizację projektu.
Główne zagadnienia:
Istotne zmiany w procesie rozpoczęcia robót budowlanych w świetlne najnowszej nowelizacji prawa budowlanego.
Zmiany w projekcie budowlanym w czasie budowy - istotne i nieistotne odstąpienia od projektu budowlanego – charakterystyka i konsekwencje prawne.
Projekt nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Nowe obowiązki inwestora oraz pozostałych uczestników procesu budowlanego wynikające z prawa budowlanego i innych przepisów regulujących problematykę procesu inwestycyjnego.
Omówienie procedury oraz najczęściej pojawiających się uchybień ze strony inwestora i ich wpływ na uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
Najnowsze orzecznictwo sądowe w procesach budowlanych oraz specyfika postępowań legalizacyjnych przed organami nadzoru budowlanego.
Podczas warsztatu swoje prelekcje zaprezentują:
Małgorzata Lesiak-Ćwikowska, Radca Prawny, Senior Associate, K&L Gates, Rafał Dybka, Kancelaria Prawna Nieruchomości & Proces Budowlany, Grzegorz Filipowicz, Senior Associate/Adwokat, Norton Rose Fulbright Piotr Strawa i Wspólnicy, sp. k., Sławomir Kozłowski, Radca Prawny, kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Krakowie, Piotr Tuzinek, Kancelaria BKTC, Piotr Woźniak, Radca Prawny, Ernst & Young Law Tałasiewicz i Wspólnicy sp. k.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://mmcpolska.pl/event/przebieg-procesu-inwestycyjnego-po-nowelizacji-prawa-budowlanego
Kontakt:
Monika Jargieło,
Kierownik Projektu
tel.: 22 379 29 37
email: m.jargielo@mmcpolska.pl
Nadesłał:
MMC
|