Road Studio S.A. nawiązuje współpracę z Wielton S.A.
Road Studio S.A., notowany na NewConnect developer oczekiwanej gry Alaskan Truck Simulator, podpisał list intencyjny z Wielton S.A., jednym z największych na świecie producentów naczep i przyczep.
Road Studio S.A., notowany na NewConnect developer oczekiwanej gry Alaskan Truck Simulator, podpisał list intencyjny z Wielton S.A., jednym z największych na świecie producentów naczep i przyczep. Koncern motoryzacyjny użyczy licencji do modeli 3D swojego sprzętu developerowi gry. Wydawcą tytułu jest Movie Games S.A.
Road Studio S.A. to studio wyspecjalizowane w produkcji symulatorów pojazdów. Nadchodzący Alaskan Truck Simulator pozwoli graczom wcielić się w kierowcę ciężarówki w pięknych bezdrożach Alaski. Gra nie będzie oznaczała jednak tylko jazdy ciężarówką. Gracz będzie organizował całe swoje życie na Alasce, opuszczał ciężarówkę, dbał o nią, robił zakupy i rozwijał całą bazę operacyjną.
Autorzy gry podpisali list intencyjny z Wielton S.A. Spółka należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży na świecie. W rezultacie współpracy w Alaskan Truck Simulator pojawią się realistycznie odwzorowane modele naczep znanej marki Wielton.
- Użytkownicy gier wideo przenoszą się w wirtualny świat, a celem twórców gier jest to, by ten świat przypominał rzeczywisty, by iluzja była coraz bardziej przekonująca. Zastosowanie modeli 3D naczep Wielton w naszej grze będzie gwarancją realizmu na najwyższym poziomie. Wykorzystanie licencji na wykorzystanie modeli od prestiżowego partnera z branży motoryzacyjnej mówi też wiele o skali naszego projektu – światowej superprodukcji w sektorze gier AAA. To legitymizuje nasz projekt w oczach graczy, ale i ma pozytywne skutki dla designu gry. Mając wgląd w dokumentację naczep i ich parametry, możemy zadbać o maksymalny realizm jazdy – komentuje Maciej Nowak, Prezes Zarządu Road Studio S.A.
- Gry symulacyjne, a szczególnie te dla fanów pojazdów ciężarowych, cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Stanowią bardzo szeroki kanał komunikacji, którym możemy dotrzeć do zupełnie nowego grona odbiorców i wśród nich budować globalną świadomość marki Wielton. Będzie to uzupełnienie standardowych metod informowania o naszej działalności, które prowadzimy w mediach branżowych oraz Internecie – przekonuje Błażej Marcinkowski, Marketing Manager Wielton S.A.
Alaskan Truck Simulator ukaże się w najpierw w wersji na PC, a następnie na konsolach. Demo gry w wersji PC będzie miało swoją premierę na targach E3 2022, jednej z największych imprez branży gamingowej na świecie.
Road Studio S.A. to notowany na NewConnect developer symulacyjnych gier wideo o tematyce motoryzacyjno-survivalowej, opartych jednocześnie na motywie podróży. Pracując z Warszawy, nie tylko pozwolimy graczom z całego świata wcielić się w kierowców najrozmaitszych pojazdów, ale też zwiedzić wiernie odzwierciedlone, egzotyczne zakątki tego świata. Wszystko dzięki nowoczesnym narzędziom developerskim z silnikiem Unreal Engine na czele, cyfrowej dystrybucji, doświadczonym członkom naszego zespołu produkcyjnego, a także unikalnym relacjom biznesowym.
Wielton S.A.
Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona dziesięciu największych producentów w swojej branży na świecie. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Grupa Wielton posiada pięć centrów produkcyjnych: w Polsce, Niemczech, we Francji, Wielkiej Brytanii oraz w Hiszpanii, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Pod koniec 2016 r. Wielton uruchomił spółkę zależną na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
W ramach całej Grupy zatrudnienie znajduje obecnie ok. 3,3 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo aż 1,9 tys. w Wieluniu. Swoim klientom producent zapewnia również wsparcie serwisowe. Kierowcy mogą skorzystać
z jednego z ponad 550 punktów zlokalizowanych w 29 krajach Europy. W 2016 r. w Wieluniu Wielton otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe. Inwestycje w badania i rozwój to dla spółki istotny element strategii. Już dziś firma współpracuje z instytutami i uczelniami w Polsce i za granicą, a Dział Badań i Rozwoju posiada jedyną
w Polsce, a drugą w Europie stację do całopojazdowego badania naczep, która umożliwia wykrywanie ewentualnych usterek już na etapie testów produkowanych pojazdów. Oferta Grupy Wielton z roku na rok się poszerza i zostaje wzbogacona o nowe produkty. Klienci mogą wybierać spośród 12 grup pojazdów, dostępnych w 800 konfiguracjach. Siłą Grupy jest konsekwentnie realizowana strategia, oparta na rozwoju organicznym
i akwizycjach. W 2015 r. Grupa nabyła wiodące włoskie marki Viberti i Cardi. W maju 2017 r. Grupa Wielton przejęła niemiecką spółkę Langendorf, dzięki czemu poszerzyła swoją ofertę m.in. o specjalistyczne pojazdy do przewozu szkła i prefabrykatów betonowych, a w ostatnim kwartale 2017 roku sfinalizowała akwizycję 100% udziałów we francuskiej spółce Fruehauf. Przejęcie spółki Lawrence David we wrześniu 2018 r. pozwoliło wzbogacić ofertę Grupy o kolejne unikalne pojazdy. Na szczególną uwagę zasługują produkty z linii last mile delivery oraz bezsłupkowe naczepy kurtynowe, które pozwalają na bardziej efektywne ładowanie i szybszy transport. Z kolei przejęcie spółki Guillén Desarrollos Industriales umożliwiło rozszerzenie działalności Grupy o kolejny ważny rynek – Hiszpanię.
Nadesłał:
Franciszek Szukała
|