Rower z pokolenia na pokolenie


Rower z pokolenia na pokolenie
2014-05-26
Tylko idealnie dopasowany rower jest gwarancją komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Dobrej jakości sprzęt to także opłacalna ekonomicznie inwestycja – rośne razem z dzieckiem i może mieć drugie życie. Dlaczego więc wciąż tak wielu rodziców kupuje najmłodszym rower na wyrost?

Szybko dorośnie?

W wieku kilkunastu lat dzieciaki zaczynają bardzo szybko rosnąć. W ogromnym tempie wyrastają z butów, ubrań, także i sprzętów. Wielu rodziców kupuje więc rower „na wyrost" - przystosowany do większego wzrostu albo nawet wysokości dorosłego człowieka. Dziecko z pewnością poradzi sobie z jazdą na takim rowerze, ale czy jest to bezpieczne? Przy zbyt dużej ramie maluch nie będzie miał pełnej kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do upadków. Za duży model to także trudność w dosięgnięciu do hamulców. Lepiej, żeby problem nie wyszedł na jaw w sytuacji nagłej potrzeby hamowania!

Po młodszym bracie

Rośnie jak na drożdżach? „Nie ma po co kupować nowego sprzętu - lepiej poczekać i w niedługim czasie kupić prawdziwy, dorosły rower!" Rodzice często zwlekają z zakupem nowego sprzętu w okresie najszybszego wzrostu dziecka. Mały cyklista jeździ więc na za małym rowerze - narażając się na drwiny kolegów, ale przede wszystkim niebezpieczeństwo. Podczas jazdy dziecko może łatwo uderzyć kolanem o kierownicę. Dodatkowo siodełko umieszczone zbyt blisko kierownicy powoduje złą postawę małego cyklisty. To z kolei może prowadzić do wystąpienia zwyrodnień kolanowych, na które dzieci są szczególnie podatne, bo ciągle rosną! Z drugiej strony jazda na za małym rowerze jest zbyt wolna i niekomfortowa, zniechęcając młodego człowieka do uprawiania sportu.

Do wzrostu, nie do wieku

Dzieci w tym samym wieku potrafią znacznie różnić się wzrostem. Wyjątkowo niski 8-latek może jeździć na rowerze z ramą 11", podczas gdy jego bardzo wysoki rówieśnik nawet na modelu z ramą 13". Rozmiar ramy i koła dopasowujemy więc wyłącznie na podstawie wysokości młodego cyklisty, obowiązkowo wypróbowując sprzęt w sklepie. Zazwyczaj dziecku w wieku 4-6 lat pasować będzie model na kołach 16", a przeciętnego wzrostu maluch pomiędzy 6 a 9 rokiem życia z powodzeniem będzie jeździć na rowerze z kołami 20". Rodzice dzieci między 9 a 12 rokiem życia decydują się z kolei najczęściej na sprzęty z kołami 24". Wyrośniętym nastolatkom, które jeszcze jednak nie mają wzrostu dorosłego, dobrze jest kupić rower z ramą 15" na kołach 26". Nie kieruj się jednak na ślepo tabelami rozmiarów! Dopasuj rower do swojego dziecka, przymierzając go w sklepie.

W górę razem z dzieckiem

Kupno roweru dla 12-latka nie musi oznaczać konieczności wymiany sprzętu za 2 lata. Dobrej jakości sprzęt, tak jak biurko czy krzesło, dopasowuje się do wzrostu dziecka. Produkty renomowanych producentów posiadają regulowane siodełko i mostek kierownicy. Dzięki temu można modyfikować ustawienia, dopasowując tym samym rower do rosnącego nastolatka. To, jak długo posłuży sprzęt zależy oczywiście od intensywności wzrostu dziecka. Średnio możemy zakładać, że zakupiony rower sprawdzi się przez 3-4 lata.

Jakość = trwałość

Sprzęt wysokiej jakości to rower z najwyższej klasy elementów, wykonany z należytą starannością. Będzie bardzo wytrzymały, bo jego elementy w mniejszym stopniu się zużywają. Mamy także możliwość wymiany poszczególnych komponentów, w razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii. Rower spokojnie posłuży więc 5, 10 czy nawet 15 lat. Może więc z niego korzystać młodsze, a także kolejne dziecko.

Aaa rower sprzedam

Wysoka jakość roweru idzie w parze z jego długowiecznością. Po kilku latach używania roweru przez Twoje dziecko, możesz więc sprzęt odsprzedać. Teraz, dzięki Internetowi, jest to wyjątkowo łatwe. W sieci działa wiele portali, które umożliwiają sprzedaż produktów także lokalnie, bez konieczności wysyłki sprzętu pocztą. Sprzedając używany, dobrej jakości, zadbany sprzęt, możesz spodziewać się zwrotu 30-50% zainwestowanej przed kilkoma laty kwoty.

Rowery Kellys można znaleźć na www.kellysbike.com.

Nadesłał:

Kellys
http://www.kellysbike.com/PL/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl