Solarny wymiar architektury – Schüco BIPV


Solarny wymiar architektury – Schüco BIPV
2014-06-05
Energia słoneczna to jedno z najbardziej obiecujących źródeł energii odnawialnej. Systemy Schüco otwierają nowe horyzonty planowania nowoczesnych i zrównoważonych powłok, które nie tylko pozwalają pozyskiwać darmową energię, lecz również w pełni oddają indywidualny zamysł architektoniczny.

Ekologia to najprężniej rozwijający się obecnie nurt w architekturze. W nowo projektowanych budynkach stosuje się nie tylko energooszczędne technologie, lecz również materiały przyjazne środowisku i systemy pozwalające na darmowe pozyskiwanie części energii potrzebnej do zasilania instalacji grzewczych czy oświetleniowych. Jednym z najbardziej przyszłościowych źródeł energii odnawialnej jest słońce, dlatego na popularności zyskują systemy fotowoltaiczne. Często jednak ich zastosowanie bywa okupione ograniczeniami w planowaniu zewnętrznego wyglądu budynku. Dzięki elastycznym rozwiązaniom Schüco BIPV architektura nie jest ograniczana specyficznymi wymaganiami montażowymi, jakie stawiają standardowe instalacje. Ponadto oferują szereg funkcji związanych między innymi z ochroną cieplną, akustyczną czy przeciwsłoneczną. 

Nie tylko na dachu

Systemowe rozwiązania Schüco BIPV pozwalają na pełną integrację instalacji fotowoltaicznej z powłoką budynku. W procesie planowania powłoki moduły mogą być traktowane jak standardowe wypełnienia konstrukcji okiennych i fasadowych. Rozwiązania Schüco BIPV są w pełni kompatybilne z fasadami wentylowanymi i niewentylowanymi, oknami, przeszklonymi przekryciami dachowymi, elementami ochrony przeciwsłonecznej i zadaszeniami elewacyjnymi realizowanymi w systemach Schüco. W ten sposób powłoka budynku zyskuje harmonijny wygląd, a moduły fotowoltaiczne stają się widocznym sygnałem zrównoważonego charakteru inwestycji. W modułach zastosowano laminowane szkło bezpieczne, co znacznie podnosi ich funkcjonalność i chroni ogniwa fotowoltaiczne z obu stron przed czynnikami zewnętrznymi. W celu podniesienia bezpieczeństwa tafla stosowana od wewnątrz może być wykonana z bezpiecznego szkła laminowanego VSG. Moduły posiadają odporną na wodę, szczelną konstrukcję, dlatego znajdują doskonałe zastosowanie nie tylko w konstrukcjach wentylowanych fasad, lecz również jako element podwójnych lub potrójnych zestawów szybowych stosowanych w termoizolowanych fasadach niewentylowanych wystawionych na ekstremalne warunki pogodowe.

Indywidualny akcent architektoniczny

Moduły fotowoltaiczne Schüco mogą być każdorazowo dopasowywane do indywidualnego zamysłu architekta pod względem struktury, wymiarów, formatu i koloru. Dostępne są dwa warianty modułów z ogniwami monokrystalicznymi i jeden z ogniwami polikrystalicznymi. W wersji standardowej można wybrać kolorystykę czarną lub niebieską. Ponadto istnieje dodatkowa możliwość indywidualnego doboru liczby i położenia ogniw w poszczególnych modułach. W zależności od funkcji i miejsca zastosowania moduły mogą posiadać różne stopnie przezierności od 30 do 90%. Dzięki warstwie antyrefleksyjnej komórki krystaliczne są niemal niewidoczne, a moduły zyskują homogeniczny wygląd. Dzięki temu pola fasad z nich złożone przypominają jednolitą taflę barwionego szkła. Systemy fotowoltaiczne Schüco są zawsze „skrojone na miarę”, gdyż oferują szeroką paletę wymiarów modułów, od 300x200 mm do aż 5000x2200 mm, a także są dostępne w kształtach specjalnych. Wszystkie moduły Schüco BIPV systemu posiadają certyfikaty IEC i dziesiecioletenią gwarancję uzysku solarnego, co potwierdza pełne bezpieczeństwo ich stosowania.

Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią. Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej dywizje - metalowa i PVC-U dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 4 800 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2013 roku osiągnęła roczny obrót w wysokości 1,5 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl 

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl