Sprzątanie zawodem profesjonalistów
Sprzątanie, podobnie jak wiele innych usług na rynku, zostało rozdzielone na wyspecjalizowane nisze. Spowodowało to rozrost i podział na segmenty istniejących już i liczących się firm z branży czystości, a także przyczyniło do pojawienia się wielu nowych, wąsko wyspecjalizowanych firm.
Pozornie wydawałoby się, że nie ma prostszej pracy niż sprzątanie. Z takiego przekonania wychodzi wiele osób starających się rozkręcić własny biznes. Jednak utrzymać go jest nie lada sztuką. Małe firmy, szczególnie te próbujące swoich sił nie tylko w sprzątaniu mieszkań, ale i powierzchni biurowych, a także większych obiektów, często nie wytrzymują konkurencji i upadają. Dlaczego? Sprzątanie to zawód dla profesjonalistów - nie każdy do tego się nadaje. Wysoki stopień specjalizacji, konieczność szkoleń i ciągłego nadążania za technologią i trendami sprawiają, że duże, długo istniejące na rynku firmy mające własny personel, zaplecze i warunki do rozwoju, są w stanie sprostać stawianym wymogom.
Utrzymanie czystości obiektów większych niż dom mieszkalny, w znacznym stopniu różni się od sprzątania zwykłego mieszkania. Biura, hotele, hale magazynowe czy obiekty sportowe wymagają odmiennego podejścia i specjalistycznych środków czyszczących. Wszystkie wytyczne są ujęte w normy i przepisy, których należy przestrzegać wykonując usługi porządkowe. Z tego właśnie względu biznes czystości wymaga profesjonalnego podejścia. Oczywiście podobnie jak w innych usługach, liczy się terminowość i jakość wykonanej pracy. Ważny jest również know how - lata doświadczeń, śledzenie zmian na rynku, nowinek technicznych i odpowiadanie na potrzeby klienta sprawiają, że wciąż trzeba być na bieżąco. To właśnie te cechy sprawiły, że stereotyp pani sprzątającej odchodzi do lamusa, a miotła i wiadro stają się reliktami przeszłości. - W branży liczą się firmy stawiające na rozwój i indywidualne podejście do klienta - mówi Prezes Zarządu Ever Grupy, Paweł Łossowski.
Sektor czystości uległ znacznym zmianom na przestrzeni ostatnich lat. Wymógł to rozwój technologii, a wraz z nim branże pokrewne, np. budowlana, za którymi trzeba nadążyć. Stosowanie nowych rozwiązań i materiałów wymagało zmian w sposobie i technikach czyszczenia. Co jeszcze się zmieniło? Poczucie estetyki. Większy rygor w tym zakresie każe również wysoko postawić poprzeczkę firmom sprzątającym.
Odpowiedzią na potrzeby rynku było zaproponowanie kompleksowych usług typu facility services. Nierzadko firmy sprzątające odpowiedzialne są za czystość całego budynku, a niektóre, tak jak Ever Grupa, poszły o krok dalej i świadczą również usługi pielęgnacji zieleni czy ochrony obiektów. Dużym firmom stosunkowo łatwo dostosować się do potrzeb klienta ze względu na posiadane materiały eksploatacyjne i wyspecjalizowany personel. Firma taka jest w stanie szybko wymienić sprzęt czy wysłać odpowiedniego specjalistę.
Zatrudniając dzisiaj firmę sprzątającą, zapewniamy sobie komfort i wygodę. Powierzamy pracę specjalistom w swojej dziedzinie, dzięki czemu zyskujemy na czasie i jakości. Również pod względem finansowym takie rozwiązanie jest korzystniejsze niż szukanie ludzi na własną rękę. Mamy również pewność, że użyty sprzęt i środki czystości odpowiadają ściśle określonym normom. Opłacalne jest oczywiście pakietowe zamówienie usług - to nie tylko oszczędność kosztów, ale także usprawnienie załatwianych formalności. Wiemy przecież w końcu, że pracujemy z godnym partnerem do interesu.
Nadesłał:
adStone
|
Wasze komentarze (1):
-
~Kiseil, 2016-05-13 19:59:32
Ważne, by znaleźć dobrą firmę świadczącą usługi wysokiej jakości. Ja mogę polecić www.damart-sprzatanie.pl z Łodzi.