Stolica debatuje o sukcesach polskich startupów
Nasza pomysłowość i przedsiębiorczość mogą robić wrażenie.
13 stycznia przedstawiciele środowisk akademickich i biznesowych spotkali się centrum Warszawy, by porozmawiać o postępach w realizacji projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Organizatorem wydarzenia były Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP).
Konferencja miała miejsce w Studiu 4 Piętro (ul. Żelazna 54) oddalonym o kilka minut jazdy od Pałacu Kultury i Nauki. W roli gości specjalnych pojawili się członkowie Zarządu AIP – Jacek Aleksandrowicz, Dariusz Żuk i Mariusz Turski. Na widowni zasiadło ponad 130osób z całej Polski, głównie przedstawiciele wyższych uczelni i organizacji pozarządowych zaangażowanych w kształtowanie postaw pro-przedsiębiorczych. Nie zabrakło oczywiście przedsiębiorców i samych startupowców.
Podczas spotkania zaprezentowano dotychczasowe wyniki projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Jest to inicjatywa skupiona na wspieraniu mikro-, małych i średnich firm. Dzięki projektowi powstało już kilka tysięcy inicjatyw startupowych, które z powodzeniem działają zarówno w Polsce, jak i zagranicą. – Na ekosystem stworzony przez AIP docelowo będzie się składać pięćdziesiąt inkubatorów przedsiębiorczości oraz dziesięć akceleratorów biznesu Business Link. To unikatowe przedsięwzięcie w skali całej Europy. Dzięki jego istnieniu polska przedsiębiorczość nabiera rozpędu, a tysiące osób mogą otrzymać wsparcie niezbędne do rozwijania biznesowych skrzydeł – komentowali przedstawiciele AIP.
Konferencja trwała 4,5 godziny, a jej końcową częścią był networking. Obecni na wydarzeniu goście mieli wtedy możliwość opowiedzieć o swoich sukcesach i nawiązać nowe kontakty biznesowe. Wspólna pasja do startupów zaowocowała żywiołowymi rozmowami, w które zaangażowali się zarówno doświadczeni przedsiębiorcy, jak i osoby będące dopiero na początku swej kariery w biznesie.
Oferta ogólnopolskiej sieci Inkubatorów AIP i akceleratorów Business Link oparta jest na innowacyjnych programach składających się z trzech filarów:
· Firma, czyli narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności, w tym m.in. możliwość skorzystania z powierzchni biurowej;
· Wiedza, czyli system wspomagania biznesu i wzrostu innowacyjności realizowany przez najlepszych praktyków w formie spotkań Kick-off, Training, Mentoring;
· Społeczność, czyli budowanie sieci kontaktów biznesowych poprzez uczestnictwo w spotkaniach networkingowych, w których biorą udział znane i cenione autorytety ze świata biznesu oraz liczne grono startupów.
Konferencja ogólnopolska jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Nadesłał:
magdaqwerty
|