SunGuard - szkło z filtrem nie tylko na lata
Według najnowszych badań nadmierny poziom promieniowania UV może prowadzić do nowotworów, starzenia się skóry, a także chorób oczu. Ultrafiolet pochodzący ze światła słonecznego ma również degradujący wpływ na tworzywa sztuczne i prowadzi do niszczenia i blaknięcia przedmiotów codziennego użytku.
Odpowiedzią na te zagrożenia wewnątrz budynków może być gama produktów przeciwsłonecznych Guardian Częstochowa wraz z najnowszym szkłem SunGuard High Selective SN 70/37, które zmniejsza przepuszczalność promieni UV TUV o prawie 70% w porównaniu do tradycyjnej szyby.
Gdy wyjeżdżamy na egzotyczne wakacje lub po prostu lubimy spacery w pełnym słońcu, skórę chronimy kosmetykami z filtrami UV. Ale czy myślimy podobnie znajdując się wewnątrz budynku? Tradycyjna szyba niskoemisyjna o współczynniku Ug=1,1 W/(m2K) (o budowie 4-16-4) przepuszcza około 35% szkodliwego promieniowania UV – to dużo w porównaniu z dostępnymi współcześnie rozwiązaniami technologicznymi. Aby również zaradzić problemowi nadmiernej przepuszczalności promieniowania ultrafioletowego Guardian Częstochowa stworzył szkło przeciwsłoneczne SunGuard High Selective SN, które – w najnowszej wersji 70/37 (dostępnej również w unikalnej opcji do hartowania) - nie tylko ogranicza przenikanie tego niebezpiecznego promieniowania o ponad dwie trzecie, ale także obniża współczynnik Ug do 1,0 W/m2K. Dzięki zastosowaniu szyb z tym wyjątkowym szkłem dbamy więc nie tylko o własne zdrowie, ale również o portfele poprzez zmniejszanie kosztów energii, zużywanej zarówno na ogrzewanie jak i chłodzenie pomieszczeń.
Najbardziej wymagającym Guardian Częstochowa proponuje dodatkowe zabezpieczenie w postaci szkła laminowanego LamiGlass 44.4 w klasie bezpieczeństwa P4A oparte na szkle powlekanym SunGuard High Selective SN 70/37. Efektem jest całkowite zatrzymanie promieniowania UV, a także – z wyjątkową folią Sound Reduction – zwiększona izolacyjność akustyczna.
SunGuard High Selective: myślenie wielowymiarowe
Promieniowanie ultrafioletowe to nie jedyne zagrożenie płynące ze słońca. Elewacje budynków podatne są również na przegrzewanie się: od strony wschodniej w godzinach porannych, od zachodniej – po południu. Z kolei elewacje zwrócone w kierunku południowym przyjmują duże dawki energii słonecznej przez cały dzień. Dlatego, aby obniżyć stopień nagrzewania się budynków, warto zastosować szkła przeciwsłoneczne.
Przykładem dbałości o komfort użytkowników budynków są rozwiązania zastosowane w warszawskim apartamentowcu Złota 44 – jednym z najnowocześniejszych budynków powstających obecnie w Europie. Elewacja budynku jest pokrywana zestawami trzyszybowymi ze szkłem SunGuard High Selective z trzech stron (od wschodu, południa i zachodu). Dzięki temu udaje się zredukować ilość energii przenikającej do budynku w porach gorących i zmniejszyć ryzyko nadmiernego lśnienia słonecznego. Minimalna emisyjność szkła SunGuard High Selective jest doskonałym sposobem na ograniczenie kosztów ogrzewania, kiedy słońce nie operuje: rano od strony zachodniej i po południu od strony wschodniej. Warto dodać, że szkło SunGuard High Selective znalazło zastosowanie również na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, który z pewnością budzi emocje wśród wielu polskich kibiców, śledzących przebieg EURO 2012.
Odpowiednio dobrane szkło SunGuard High Selective, dostępne również wersji laminowanej bezpiecznej i dźwiękoizolacyjnej , a także w wersji przeznaczonej do hartowania, łączy ochronę przed nadmiernym przegrzewaniem z wysoką izolacją termiczną i redukcją lśnienia przy zachowaniu naturalnego światła dziennego. To dosko.tnały wybór pozwalający na obniżenie kosztów klimatyzacji i zwiększenie komfortu w budynkach oraz ograniczenie przenikania szkodliwego promieniowania UV.
_____________________________________________________________________________________________________
Firma Guardian Częstochowa powstała w 2002 r. i jest jedną z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia ponad 330 osób i jest częścią Guardian Industries Corp. z siedzibą w USA.
FlyPR to wrocławska agencja public relations założona przez Annę Szeflińską. Agencja specjalizuje się w działaniach media relations, jak również w doradztwie w zakresie komunikacji oraz przeprowadzaniu szkoleń z autoprezentacji, kreowania wizerunku oraz kontaktu z mediami.
Nadesłał:
flypr
|