Świat Książki - książki wydane w sierpniu


Świat Książki - książki wydane w sierpniu
2010-08-24
Spośród sierpniowych propozycji wydawnictwa Świat Książki do zapowiedzi wybraliśmy siedem tytułów, naszym zdaniem godnych polecenia.



Angela Becerra, „Przeminęło z czasem"

Mazarine, młoda studentka malarstwa, mieszka samotnie w Dzielnicy Łacińskiej w Paryżu. W jej domu od pokoleń przechowywany jest wielki sekret, który może zmienić rozwój sztuki. Pewnego dnia w życiu dziewczyny pojawia się Cadiz, twórca rewolucyjnego kierunku w malarstwie, mężczyzna, którego Mazarine obdarza bezgraniczną miłością.

Premiera 4 sierpnia 2010 r.

Valery Giscard d'Estaing, „Księżna i prezydent"

Czy ten romans wydarzył się naprawdę? On, prezydent Francji, jest wdowcem i ojcem dwóch dorosłych synów. Ona - księżna Cardiff Patricia - jest młodą, piękną matką synka i córeczki, rozczarowaną małżeństwem z następcą tronu i skłóconą z rodziną królewską. Oboje czują się samotni i pragną głębokiego uczucia. Ale jak spotykać się w tajemnicy, gdy wokół ochroniarze i paparazzi? Gdy mąż Patricii oficjalnie ogłasza separację, księżna postanawia zamieszkać w Paryżu...

Premiera 11 sierpnia 2010 r.

Guillermo Martinez, „Powolna śmierć Luciany B."

Luciana, maszynistka znanego autora kryminałów, Klostera, oskarża swojego chlebodawcę o molestowanie seksualne. Dziesięć lat później ta sama kobieta, zrozpaczona i przerażona, zwraca się do przyjaciela z prośbą o pomoc. Opowiada mu o serii tragicznych śmierci swoich najbliższych: rodziców, brata i narzeczonego. Uważa, że jest to precyzyjnie obmyślona zemsta Klostera. Przyjaciel stara się rozwiązać zagadkę.

Premiera 11 sierpnia 2010 r.

Romain Sardou, „Ale nas zbaw ode złego"

Jest rok 1288. Na małą wioskę Cantimpre, sławną z nagłych ozdrowień i innych cudów, napada banda mężczyzn w czerni i porywa kilkuletniego chłopca. W tym samy czasie w odległym Rzymie znika zaufany współpracownik możnego kardynała Rasmussena, członka Świętego Zgromadzenia. Obie sprawy łączy obłąkańcza idea, w imię której ktoś nie zawaha się przed zbrodnią... Mistrzowska intryga na tle surowego średniowiecza, w którym nauka mieszała się z przesądami, a w imię religii okrutnie walczono o władzę.

Premiera 11 sierpnia 2010 r.

Andrzej K. Wróblewski, „200 uczonych w anegdocie. Księga druga"

W felietonowej formie autor - znany popularyzator nauki, fizyk i były rektor UW - barwnie opowiada o słynnych uczonych, którzy byli ludźmi z krwi i kości, pełnymi słabostek i śmiesznostek. Kartezjusz uwielbiał wylegiwać się w łóżku, a współtwórca tranzystora, Shockley, tresował... mrówki. Przy okazji dowiadujemy się też, jak i nad czym pracowali, i w jaki sposób ich odkrycia zmieniły nasz świat i jego postrzeganie. Od Janssena do Zeldowicza.

Premiera 18 sierpnia 2010 r.

Anna Gavalda, „Ostatni raz"

Ciepła, optymistyczna powieść psychologiczno-obyczajowa: wielka pochwała radości życia i siły, jaką może dawać miłość i oparcie w rodzeństwie. Powściągliwy Simon, mądra Lola i szalona Garance uciekają z wesela kuzyna, by spotkać się z Vincentem, czwartym z rodzeństwa. Po raz pierwszy od dawna są sami, bez dzieci i akuratnej, irytującej bratowej. Te chwile, pełne wspomnień i beztroskich przekomarzań, wyrwane dorosłej codzienności, dadzą im siłę, by stawić czoło własnym kłopotom... Lekki humor i doskonałe dialogi.

Premiera 25 sierpnia 2010 r.

Mathias Malzieu, „Mechanizm serca"

W najzimniejszy dzień w dziejach świata, 17 kwietnia 1874 r., w Edynburgu rodzi się Jack. Chłopiec ma zamarznięte serce. By przeżył, ekscentryczna doktor Madeleine wszczepia mu mechanizm zegara z kukułką. Jackowi nie wolno się tylko zakochać, bo wówczas jego serce pęknie na zawsze. Ale nie da się żyć bez miłości... Delikatnie zabawna, imponująca wyobraźnią, mądra i czuła bajka - nie bajka o wielkich uczuciach, nietolerancji, zazdrości i psikusach losu, na które czasem pomaga... koktajl z łez.

Premiera 25 sierpnia 2010 r.

SK

Nadesłał:

puella

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl