Szkolne festyny na zdrowie
– Wśród młodzieży, która jest najbardziej podatna na współczesne trendy należy kreować modę na zdrowie. To jedno z najpilniejszych zadań współczesnej edukacji – przekonuje Fundacja BOŚ Banku, która w trzy kolejne soboty tj. 19, 26 maja i 2 czerwca organizuje w szkołach w całej Polsce
Wydarzenie to jest częścią edukacyjnego projektu „Czas na zdrowie” promującego prawidłową dietę.
Organizacja Festynów Zdrowia to drugi etap ogólnopolskiego konkursu „Czas na zdrowie”, w którym już od lutego bierze udział ponad 300 szkół z całej Polski. Ideą organizacji festynów jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia. Dlatego jednym z zadań konkursowych jest zorganizowanie promocji planowanego wydarzenia w środowisku szkolnym, jak również wśród rodziców, uczniów i lokalnej społeczności. Wszyscy, którzy w najbliższą sobotę odwiedzą festyn, będą mieli okazję wziąć udział w pokazie serii niezwykle interesujących filmów pt. „Śmietnik w mojej głowie”, mówiących o stereotypach dotyczących żywienia funkcjonujących w społeczeństwie i sposobach ich przełamywania. Uczestnicy będą mogli również posmakować przygotowanych specjalnie na tę okazję regionalnych i ekologicznych produktów, a także wziąć udział we wspólnych zabawach i ćwiczeniach ruchowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
– Głównym celem organizacji całego projektu oraz festynów jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród nauczycieli, uczniów oraz ich rodzin – mówi Barbara Lewicka-Kłoszewska, Wiceprezes Fundacji BOŚ. – Cieszy nas to, że z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie pedagogów tematem zdrowia i odżywiania. Dowodem na zapotrzebowanie na tego typu działania jest fakt, że udział w projekcie „Czas na zdrowe” zadeklarowało ponad 3 tys. uczestników. Przewidujemy, że w festynach weźmie udział ponad 2 mln osób. Nasza akcja to kolejna szansa na wykorzystanie pomysłowości i energii młodzieży do popularyzacji świadomości zdrowego odżywiania – dodaje.
Konkurs „Czas na zdrowie” ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i składa się z dwóch etapów, podczas których uczniowie znajdują sposoby i metody rozreklamowania zdrowej diety wśród swoich koleżanek i kolegów. Adresatami projektu są uczniowie szkół wszystkich poziomów od podstawowego do ponadgimnazjalnego. Głównym celem tego projektu jest pomoc placówkom edukacyjnym w propagowaniu prozdrowotnych i proekologicznych idei poprzez upowszechnienie wiedzy dotyczącej zdrowego życia w jak najszerszym kręgu odbiorców. Ostateczne rozwiązanie konkursu nastąpi 17 sierpnia 2012 r. Łączna pula nagród wynosi prawie 40 tys. zł.
Nadesłał:
malwi_ak
|