Sztuka kodowania już w najbliższą sobotę we Wrocławiu! Art of Code Hackathon
Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca, Centrum Sztuk Użytkowych – Centrum Innowacyjności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu stanie się areną walki programistów, grafików i pasjonatów nowych technologii.
Lubisz programować, interesujesz się nowymi technologiami? Bardziej od długich godzin pisania kodów i skryptów interesuje Cię tworzenie grafiki? A może masz pomysł na własny start-up i poszukujesz inwestora? Jeśli na jedno z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to Art of Code Hackathon jest eventem dla Ciebie.
Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca, Centrum Sztuk Użytkowych – Centrum Innowacyjności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu stanie się areną walki programistów, grafików i pasjonatów nowych technologii. Let’s make some software together to hasło, które przyświeca pierwszej wrocławskiej edycji maratonu programistycznego Art of Code Hackathon, którego celem jest połączenie kodowania i sztuki. To wyjątkowe wydarzenie będzie nie tylko miejscem spotkań, ale także platformą wymiany doświadczeń oraz idealną okazją do kreatywnego współzawodnictwa.
Głównym tematem Hackathonu jest połączenie sztuki i programowania, ale to od uczestników będzie zależeć, co zostanie motywem przewodnim ich pracy. Projekty nie muszą być dziełami samymi w sobie. Mogą pomóc w tworzeniu, odbieraniu, prezentowaniu lub rozwijaniu sztuki. Wydarzenie jest dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z programistycznym wyzwaniem, a jednocześnie rozwinąć swoje umiejętności i popisać się kreatywnością. Najlepsze projekty i zespoły mogą liczyć na wyjątkowe nagrody: zestawy Kano Computer, kamery GoPro Hero 4 Silver oraz klawiatury Logitech K480.
Organizator Hackathonu – SMT Software Services – zadbał także o wyjątkową oprawę merytoryczną w postaci mentorów i ekspertów, których zadaniem będzie nie tylko pomaganie, ale także podpowiadanie i motywowanie. Efekty pracy zespołów oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą m.in.: Szymon Hanczar – architekt wnętrz, projektant, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoim portfolio ma szereg wnętrz zarówno użyteczności publicznej, jak i mieszkalnych. Jego minimalne mieszkanie "13m2" w 2011 r. zdobyło I nagrodę w konkursie "Wnętrze Design" dolnośląskiego Stowarzyszenia Architektów RP.
Konrad Czernik – Lead Artist w firmie Techland, współtwórca projektu Hellraid i autor rysunków koncepcyjnych takich tytułów jak Dead Island, seria Call of Juarez, Dead Stop czy Heal Them All. W branży gier video – jako storyboardzista i projektant – pracuje od ośmiu lat.
Grzegorz Rozwadowski – projektuje przedmioty codziennego użytku, obudowy maszyn i gry komputerowe. Projektował pojazdy do gry Nail’d (Techland), jest również autorem miasta w grze mobilnej Kapsel Run (MAMF).
Jakub Nadolny – CIO w Pixers. Wcześniej wiceprezes, COO i Software Development Manager w NetTeam Solutions oraz Carrywater Group, Information Security Officer w Paymax. Absolwent Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej, podyplomowej Akademii Cisco w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania "Copernicus" oraz trzech pierwszych w historii Uniwersytetu Stanforda kursów on-line (Artificial Intelligence, Machine Learning oraz Databases).
Michał Czerwiński – CTO w SMT Software Services. Wcześniej LSDE w Microsoft Bing i główny architekt systemu TETA Constellation. Specjalizuje się w systemach rozproszonych klasy ERP i procesach wytwarzania oprogramowania w oparciu o metodyki Agile.
Udział w hackathonie jest bezpłatny – wystarczy wcześniejsza rejestracja.
Więcej informacji:
www.artofcode.it
https://www.facebook.com/artofcodeit
https://www.facebook.com/artofcodeit#!/events/424276237745920/
Nadesłał:
BrandVoice
|