2022-03-22
Z bogatej oferty mieszkań oraz domów z Gdańska, Gdyni oraz Sopotu, i to w jednym miejscu, skorzystać będą mogli uczestnicy Targów Mieszkań i Domów w Gdańsku.
To kolejna impreza, która wraca na targową mapę Polski, promując jednocześnie tak ważne dla gospodarki sektory: deweloperski, budowlany i związany z najmem mieszkań. Dotyczy ona jednego z najbardziej atrakcyjnych i najdynamiczniej rozwijających się rejonów Polski – Wybrzeża. Stanowi ona również odpowiedź na obecne wyzwania, związane chociażby ze zwiększoną znacznie potrzebą korzystania z różnego rodzaju lokali, w tym - mieszkalnych. To także kolejny krok w powrocie do normalności podczas wychodzenia z pandemii. Organizatorem imprezy jest należąca do Grupy MTP spółka Nowy Adres, a jego partnerem – Międzynarodowe Targi Gdańskie – największy organizator imprez targowych na Wybrzeżu.
Na Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku szykuje się już około 40 wystawców. Z ich bogatej oferty, jaka dotyczy np. zakupu czy wynajmu domów, segmentów czy lokali mieszkalnych już 26 marca skorzystać będzie mógł każdy zainteresowany, który pojawi się w hali Ergo Areny.
Znaczna część wystawców to najwięksi i najbardziej doświadczeni deweloperzy z Trójmiasta i okolic – m.in. Siódme Niebo S.A., Rutkowski Development, JHM Development S.A.
- Udział w targach to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu dla inwestora, dzięki możliwości porównania ofert dostępnych na rynku mieszkań i domów w jednym miejscu, bez konieczności wertowania setek ogłoszeń, odwiedzania wielu biur sprzedaży, spędzania wielu godzin na przeszukiwaniu stron w internecie. To również doskonała okazja, by skorzystać z porad doradców finansowych czy architektów, a także możliwość udziału w bogatym programie merytorycznym – w ten sposób Bartosz Zeidler, prezes firmy Nowy Adres SA, organizatora Trójmiejskich Targów Mieszkań i Domów, zaprasza na imprezę.
Swoją obecnością na Targach Mieszkań i Domów przedstawiciele branż nieruchomościowej czy deweloperskiej odpowiadają na obecne wyzwania rynkowe i społeczne. Wynikają one m.in. z rosnącej - przez sytuację za naszą wschodnią granicą - liczby nowych mieszkańców Trójmiasta i związanego z nią zapotrzebowania na lokale mieszkalne, jak również z samej, tzw. „rzeczywistości covidowej”, co – zdaniem prezesa Bartosza Zeidlera – nadaje dziś obecności na targach inny niż poprzednio wymiar.
- Po latach pandemicznych obostrzeń, a obecnie także w obliczu konfliktu w Ukrainie, szczególnie ważna wydaje się możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmów, zarówno z przedstawicielami deweloperów, jak i ekspertami rynku nieruchomości. Ważny jest także wymiar stricte ludzki takich relacji – uścisk dłoni, uśmiech, poświęcenie uwagi „tu i teraz” - tego nie zastąpią nawet najbardziej wyrafinowane nowinki techniczne w zakresie zdalnej komunikacji – uważa Bartosz Zeidler, wskazując jednocześnie na znaczenie targów branżowych w promocji polskiej gospodarki, a przede wszystkim – w jej normalnym funkcjonowaniu.
- Obecność wystawców i zwiedzających na targach, to także szansa na dalsze istnienie i rozwój firm i branż, związanych z organizacją wydarzeń targowych i konferencyjnych, dla których ostatnie dwa lata były wyjątkowo trudne - przypomina Bartosz Zeidler.
Dodatkową korzyścią dla uczestników imprezy jest możliwość poznania oferty konkurencji na rynku nieruchomości. Dziś dobra passa trwa, zatem warto ją wykorzystać i już teraz przygotować się na każdą ewentualność.
- Poznając najnowsze propozycje swoich przeciwników, można szybko zareagować i zmodernizować swoją ofertę lub dostosować ją do oczekiwań przyszłych klientów. Najgorsze, to zostać w tyle - im dłużej trwa tego rodzaju "okres stagnacji", tym trudniej się z niego podźwignąć – radzą organizatorzy Targów.
Zwracają przy tym uwagę, że udział w imprezie to możliwość zweryfikowania swojej aktualnej pozycji w branży, a także doskonała okazja do zwiększenia rozpoznawalności oraz prestiżu swojej marki oraz do tego, by po raz pierwszy wystawić swoje nowe produkty (to po prostu świetna okazja do promocji nowości).
Uczestnicy targów mogą też wziąć udział w bezpłatnych seminariach (strefa najmu i zakupu oraz strefa finansów), skorzystać z porad ekspertów w strefie porad, a także wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce podczas różnego rodzaju zajęciach w strefie warsztatów.
Aby móc dokładniej zapoznać się z ofertą, zainteresowani odwiedzić mogą specjalną strefę – wirtualnych spacerów, stworzoną na potrzebę tych Targów.
- Wybrane mieszkania można obejrzeć na miejscu w wirtualnym wydaniu na dotykowym ekranie. 3D Estate zabiera zwiedzających w wirtualny spacer po mieszkaniach naszych wystawców. Strefa 3D na targach to połączenie tradycji z nowoczesnością. Na naszych targach można spotykać deweloperów, a wirtualny spacer pozwoli zobaczyć realistycznie wyglądające wnętrza mieszkań. Dzięki temu można zobaczyć mieszkanie tak, jak będzie wyglądało po wybudowaniu, wykończeniu i wyposażeniu. Wirtualny spacer pomaga w lepszej ocenie mieszkania i ułatwia podjęcie decyzji – zachęcają organizatorzy Targów Mieszkań i Domów.
Swoje, jak zwykle atrakcyjne, stoisko przygotowało Miasto Gdynia. Wszyscy zainteresowani dowiedzą się tam więcej o nieruchomościach przygotowywanych do sprzedaży przez Miasto. - Będzie można spotkać się oraz skonsultować się ze specjalistami i ekspertami bezpośrednio przygotowującymi grunty do sprzedaży. Pracownicy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z ofertą inwestycyjną Miasta, a także opowiedzą o szczegółach i formalnościach związanych z zakupem nieruchomości od gminy – zaznaczają przedstawiciele organizatora Targów.
Oferta przygotowana przez Miasto skierowana jest zarówno do odbiorców indywidualnych, którzy poszukują gruntu pod budowę domu, jak i do deweloperów oraz innych podmiotów szukających przestrzeni pod zabudowę mieszkaniową, usługową, przemysłową itp.
Przy organizacji Targów partnerem jest spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie, która wskazuje, że we współpracy z organizatorem Targów Mieszkań i Domów ustaliła, że tegoroczna edycja tego wydarzenia, którego naturalnym miejscem jest od lat AMBEREXPO, tym razem organizowana będzie w gdańskiej ERGO ARENIE, bowiem tradycyjne już miejsce organizacji tej imprezy czyli AMBEREXPO przeznaczone jest wciąż na szpital tymczasowy. Placówka ta, w ciągu dwóch miesięcy funkcjonowania, przyjęła prawie 560 pacjentów.
- Cała branża przemysłu spotkań i wydarzeń jest w sytuacji trudnej. Wracamy po pandemii i minie jeszcze trochę czasu zanim odrobimy straty, jakie poniosła branża przez ostatnie dwa lata. Aktualnie dużo podmiotów, ośrodków targowych zaangażowanych jest w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Punkty recepcyjne, zabudowy, transport pomocy na Ukrainę – między innymi tak pomagamy, ale niemniej ważny dla gospodarki jest powrót do normalności – podkreśla Paweł Orłowski, wiceprezes Międzynarodowe Targi Gdańskie SA. Dodaje, że dziś trzeba organizować imprezy targowe, bo napędzają one gospodarkę, dlatego, wspólnie z partnerami, apeluje o utrzymanie zaplanowanych wydarzeń, spotkań i wyjazdów, które w obecnym czasie mogą spełniać dodatkowo ważne cele pomocowe.
Dwa dni przed rozpoczęciem Targów Mieszkań i Domów w tym samym obiekcie czyli gdańskiej ERGO ARENIE kończą się Targi AMBERIF SPRING organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie. Zdaniem wiceprezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich, dobra współpraca jest kluczem do sukcesu dla obu imprez.
Również Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether apeluje o nieodwoływanie zaplanowanych wydarzeń, spotkań i wyjazdów, które w obecnym czasie mogą spełniać dodatkowo ważne cele pomocowe, w ramach firmowych planów działań CSR.
- Nasza branża tworzy strefy pomocy, zarówno dla naszych klientów, jak i uchodźców. Żeby jednak móc pomagać, musimy sami stanąć na nogi. Po dwóch latach pandemii spotkania są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, zarówno dla zdrowia psychicznego nas wszystkich, jak i odbudowy relacji biznesowych i transferu wiedzy. Teraz mogą one nabrać jeszcze dodatkowego wymiaru pomocowego – wyjaśnia Olga Krzemińska-Zasadzka, Prezes SOIT.
Nadesłał:
iwonamichalowska
|
|