„Tarka do sera“ i inne osiągnięcia


2013-01-15
Roto na „BAU“ 2013: kompetencje Roto w aluminium / spektakularny obiekt referencyjny / ukryta strona zawiasowa „Designo“ / „T 540“ także do ciężkich skrzydeł do 150 kg / rozwiązania indywidualne (prawie) regułą / bliski kontakt z klientem przynosi korzyści.

Leinfelden-Echterdingen – (rp) Podczas targów "BAU" 2013 Roto chce zademonstrować, w jaki sposób przy pomocy indywidualnych systemów aluminiowych do okien, drzwi i fasad można „realizować wizje”. Jak donosi przegląd targowy, goście z kraju i z zagranicy będą mogli obejrzeć nowy, spektakularny przykład zastosowania okuć Roto w praktyce. Jeden z eksponatów na 240 m2 stoisku w hali C1 pokazuje mianowicie rozwiązanie specjalne, zastosowane w budynku o nazwie „Leadenhall Building“, wynoszonym obecnie w centrum Londynu. Charakterystyczną cechą tego 225 metrowego biurowca jest fasada nachylona o 10 stopni do wewnątrz. Spowodowała ona, że budynek został przez Londyńczyków spontanicznie nazwany „tarką do sera”. Roto jest dostawcą 560 okien fasadowych do tego obiektu, wyposażonych w specjalną wersję okucia „AluVision T 540”.

 

Na najważniejszych targach branżowych 2013 roku Roto prezentuje kilka nowości. Należy do nich „AluVision Designo“ – całkowicie ukryta strona zawiasowa do dużych okien i drzwi balkonowych z aluminium o masie do 150 kg. Tylko jeden dodatkowy element, również niewidoczny od zewnątrz, zapewnia stabilność całego okna. Warto podkreślić, że strona zawiasowa Designo jest certyfikowana wg QM 328 i że można ją stosować do prawie wszystkich systemów profili z komorą Euro. Ponadto jest to strona z połączeniem zaciskowym, z możliwością dozbrojenia do klasy antywyważeniowej RC 3, łatwa w montażu i z dużą ilością elementów wyposażenia, które umożliwiają realizację indywidualnych rozwiązań architektonicznych.

 

Dzięki specjalnym stronom zawiasowym system okuć AluVision T 540 można stosować do skrzydeł rozwiernych o masie do 300 kg i skrzydeł rozwierno-uchylnych do 200 kg. Do zalet produktu należy także np. elegancki wygląd (dzięki zlicowanym wspornikom, niewidocznym śrubom), łatwy i racjonalny montaż, elastyczność zastosowań dzięki połączeniom 6- lub 10-milimetrowym, a także ogranicznik rozwarcia z hamulcem i amortyzator otwarcia. Obszerna wiedza doświadczonych ekspertów umożliwia praktyczne zastosowanie zasady „odpowiednie okucie do każdego projektu”. Bliskie relacje z klientami przynoszą korzyści – raz jeszcze chcą tego dowieść na targach BAU specjaliści ds. technologii okien i drzwi z firmy Roto.

 

 

Nadesłał:

flypr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl