Taśma malarska - jak jej używać?


2015-07-03
Taśma malarska bywa naprawdę przydatna przy remoncie. Za jej pomocą możemy zabezpieczyć listwy przy suficie i podłodze, ramy drzwi i okien, a także przykleić szablony malarskie na ścianie.

 Jednak jeśli nie wiemy, jak jej poprawnie używać, może nam spłatać niejednego figla - najczęściej w postaci odklejonej farby. Jak temu zapobiec?


Po pierwsze - czytać opakowania. Zazwyczaj jest tam podana informacja, kiedy można odklejać taśmę od podłoża. Jeśli zastosujemy się do wskazówek, wszystko powinno pójść gładko. Sprawdźmy również, kiedy daną taśmę należy naklejać. Niektóre nadają się na mokrą jeszcze farbę, inne na suchą.

Jeśli na opakowaniu nie ma żadnej informacji na ten temat, zerwijmy taśmę od razu po malowaniu. W przypadku taśmy impregnowanej zabieg możemy przeprowadzić, zanim jeszcze farba zacznie na dobre zasychać. Jeżeli mamy taśmę papierową - czekamy, aż farba nieco podeschnie, jeśli z tworzywa PCV - należy najpierw pozwolić ścianie całkowicie wyschnąć.

Już podczas zakupów w dziale z narzędziami budowlanymi zastanówmy się, jakiego rodzaju taśmy potrzebujemy. Papierowa nadaje się do malowania ścian, na których znajduje się sucha farba. Impregnowana za to będzie dobrym wyborem przy oddzielaniu intensywnych barw. Do szablonów malarskich najlepsza jest taśma elastyczna.
Zobacz również: profesjonalne narzędzia budowlane do użytku domowego i specjalistycznego

Podczas odseparowywania kolorów doklejmy do ściany tylko końcówki taśmy. Jeśli przymocujemy ją na całej długości, możemy zyskać mało estetyczne ślady na ścianie albo oderwane płaty farby.

Tuż przed malowaniem ściany użyjmy podkładu, który zwiększy przyczepność nakładanej farby do podłoża. Dzięki temu będzie się ona dobrze trzymać i nie zerwiemy jej razem z taśmą malarską.
Autor: Sklep budowlany online

Nadesłał:

Kasiamer

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl