Testery akumulatorów i profesjonalne ładowarki akumulatorów firmy Bosch


Testery akumulatorów i profesjonalne ładowarki akumulatorów firmy Bosch
2009-12-31
Na sezon jesienno-zimowy firma Bosch przygotowała specjalną ofertę na wybrane urządzenia do obsługi akumulatorów. Ceny promocyjne dotyczą sześciu urządzeń, które cieszą się największym zainteresowaniem warsztatów.

Wśród urządzeń objętych promocją znalazły się dwa typy testerów akumulatorów: BAT 121 z drukarką oraz BAT 110 (bez drukarki). BAT 121 to urządzenie przenośne, przeznaczone do badania akumulatorów rozruchowych 12 V. Test trwa tylko 10 sekund i nie obciąża akumulatora.

Zimny prąd rozruchu może być ustawiany zgodnie z normami IEC, DIN, SAE, EN lub JIS. Podczas testu na 8-znakowym wyświetlaczu LCD z podświetlaczem odczytamy wskazania napięcia i stanu akumulatora oraz mocy rozruchowej. Dodatkowo przy pomocy BAT 121 można wykonać test alternatora 12 V, w czasie którego zmierzone zostanie napięcie regulatora oraz stan diod. Tester zasilany jest z badanego akumulatora, a wyniki dokonanych przez niego pomiarów możemy wydrukować na drukarce termicznej.

BAT 110 służy do sprawdzania nie tylko stanu naładowania badanego akumulatora oraz napięcia, ale także do zdiagnozowania akumulatorów oraz testowania układów rozruchowych i ładowania. Obsługa urządzenia jest czytelna i prosta, ponieważ odbywa się za pomocą przycisków kursorowych i przycisków w kształcie symboli. Wyniki badania widoczne są zarówno na wskaźniku diodowym, jak i na wyświetlaczu numerycznym, jednak BAT 110 nie daje możliwości ich wydruku.

W ofercie specjalnej Boscha znalazły się także trzy typy elektronicznych ładowarek warsztatowych: BML 2415, BAT 415 oraz BAT 430. Wszystkie urządzenia to kompaktowe, solidnie wykonane prostowniki elektroniczne nadające się do ładowania akumulatorów obsługowych, standardowych, żelowych oraz żelowo-ołowiowych. Posiadają wiele zabezpieczeń, co umożliwia ładowanie akumulatorów bez wyjmowania ich z pojazdu i obawy o uszkodzenie wrażliwej elektroniki samochodowej.

BML 2415 posiada elektroniczny system nadzoru napięcia i jest sterowany analogowo, a BAT 415 i 430 to ładowarki sterowane przy pomocy procesora. Prąd ładowania sterowany jest w oparciu o przyrost napięcia. BAT 415 przeznaczony jest do akumulatorów 12 V, a BAT 430 zarówno do 12 V jak i 24 V. Urządzenia te różnią się między sobą maksymalnym prądem ładowania, który wynosi odpowiednio 10A (BAT 415) lub 15A (BAT 430).

W promocyjnej cenie oferowane jest także urządzenie BSL 2470, przeznaczone do ładowania akumulatorów (również głęboko rozładowanych) z dodatkową funkcją rozruchu. BSL 2470 może być stosowane nawet do badania pojazdów o bardzo wrażliwej elektronice. Prawie trzydziestokilogramową ładowarkę daje się łatwo przemieszczać na wbudowanych dwóch kółkach, gdyż ma bardzo nisko umieszczony środek ciężkości. Zgodnie z DIN 40839 urządzenie gwarantuje, że podczas rozruchu bądź ładowania akumulatora wszystkie komponenty w samochodzie są chronione przed zniszczeniem.BSL2470 posiada przełącznik dla 12 i 24 V, możliwość płynnej regulacji prądu ładowania, przełącznik dla akumulatorów głęboko rozładowanych oraz przełącznik kompensacji temperaturowej, co zapewnia efektywny i nieniszczący akumulatora proces ładowania w efekcie zmniejszenia intensywności przebiegu procesów gazowych.

Akcja specjalna Boscha potrwa do końca lutego 2010. Wszelkich dodatkowych informacji na jej temat udzielają specjaliści firmy Bosch pod numerem telefonu 22-715-4001. Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl