Tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł” za 2014 rok nadane


Tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł” za 2014 rok nadane
2015-02-10
Tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”, prestiżowe nagrody Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl, otrzymali zmieniający rzeczywistość gospodarczy liderzy oraz wyróżniające się firmy przemysłowe i logistyczne. W Gali wieńczącej coroczne Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

Ideą projektu „Tego, który zmienia polski przemysł” jest wyróżnienie osób, firm, instytucji lub wydarzeń, które w istotny sposób wpłynęły na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce. Uroczystość nadania tytułu odbyła się w tym roku po raz 15.

– Te 15 lat to miara naszej konsekwencji – przez cały ten czas, typując laureatów, poprzez ich przykłady, promujemy wartości, bez których nie ma mowy o zdrowej, rozwijającej się gospodarce: wolny rynek i konkurencję, odpowiedzialną prywatną własność, dobre, przejrzyste prawo, sprawną, świadomą swej roli administrację – powiedział podczas Gali Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, wydawca Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl.

Laureaci tytułów „Tego, który zmienia polski przemysł” za rok 2014:

1. Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź, za konsekwencję, umiejętności organizacyjne i biznesową dalekowzroczność, które stworzyły polskiemu potentatowi przemysłu miedziowego nowe możliwości globalnej ekspansji.

– Dziękuję za wyrazy uznania, ale trzeba powiedzieć, że dzisiaj jeden człowiek mało może. Warto patrzeć daleko poza granice. Poszukaliśmy swojego miejsca. Obiecuję, że za KGHM pójdą też inne polskie firmy. Pierwsze kroki zostały już zrobione. W tej chwili potrzebna jest tylko wola i determinacja tych, którzy chcą razem z KGHM powędrować w świat. Chcemy być firmą, która w pierwszej 10-tce na świecie wyróżni się przede wszystkim tym, że potrafi zarządzać innowacjami – powiedział Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź.

2. Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu w latach 2008-2014, za pozytywny wpływ na przekształcenia w polskiej gospodarce, szczególnie na procesy naprawcze realizowane w czasie kierowania Agencją Rozwoju Przemysłu.

– Mam nadzieję, że to wyróżnienie będzie zobowiązaniem dla nas na przyszłość – powiedział Michał Świtalski, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, odbierając nagrodę w imieniu Wojciecha Dąbrowskiego – Dotychczasowe sukcesy prezesa Dąbrowskiego związane z wieloma projektami prywatyzacyjnymi dają nam nadzieję na to, że Polska Grupa Zbrojeniowa będzie jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Naszą ambicją jest doprowadzenie do tego, żeby transfer wiedzy z nauki do gospodarki przebiegał w sposób harmonijny, nie tylko do gospodarki zbrojeniowej, ale i sektora cywilnego.

3. Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej Vox, wyróżnienie dla prywatnego przedsiębiorcy z misją, który zaangażował się w ciekawe i potrzebne ze społecznego punktu widzenie przedsięwzięcia łączące edukację, sztukę i biznes.

– Jestem mile zaskoczony, wzruszony i tym, w jakim gronie się znalazłem i przed jakim audytorium przyszło mi tę nagrodę otrzymać. Jestem dumny z tego, co osiągają polscy przedsiębiorcy i w jakim tempie się zmieniają i jak szybko idziemy do przodu, zwłaszcza w obszarze technologicznym. Teraz przed nami nowe wyzwania zwłaszcza, jeśli chcemy zdobywać globalne rynki. Produkty, które zadziwią świat. Dlatego uznałem kiedyś – również z myślą o państwa sukcesie – że należy stworzyć szkołę projektantów, która pomyśli także o kliencie, a nie tylko o efektach artystycznych – powiedział Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej Vox.

4. Głębokowodny Terminal Kontenerowy (DCT) Gdańsk za bezprecedensowy skok jakościowy w polskiej logistyce i za stymulujący wpływ na inwestycje w innych sektorach i branżach, na możliwości rozwoju wymiany handlowej i perspektywy całej polskiej gospodarki.

– Jeśli Polak z Australii, taki jak ja, prowadzący inwestycję australijską w Porcie Gdańskim i wspaniały zespół polskich specjalistów jest w stanie zmienić polski przemysł i pozwolić Polakom myśleć lepiej o przyszłości, skoncentrować się bardziej na szansach i możliwościach niż na narzekaniu, to jestem niesamowicie zadowolony i bardzo dziękuję za nagrodę – powiedział Maciek Kwiatkowski, prezes DCT Gdańsk.

5. Wielkie inwestycje energetyczne:

- Enea

- Tauron Polska Energia

- PGE Polska Grupa Energetyczna

- PKN Orlen

za biznesową odwagę i odpowiedzialność prowadzące do decyzji inwestycyjnych kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego i perspektyw rozwoju polskiej gospodarki.

– Jako powiernik tego, co dano mi w zarządzanie, nie byłbym w stanie zmieniać polskiego przemysłu, gdyby nie moja drużyna. Dlatego chcę podziękować wszystkim współpracownikom za to, co robimy. Jest to duże wyróżnienie. Dziękuję akcjonariuszom, którzy nam zaufali. Gdyby nie instytucje finansowe, które nam pomogły i sfinansowały te inwestycje, to tej nagrody byśmy nie otrzymali – powiedział Krzysztof Zamasz, prezes Enei.

– Jesteśmy w grupie firm energetycznych a przecież PKN Orlen to nie tylko energetyka, to wspaniała petrochemia i wspaniałe produkty rafineryjne, z których wszyscy korzystamy na co dzień. Dzięki zespołowi, który pracował nad projektem Włocławek i projektem, który rusza w Płocku mam okazję tutaj być dzisiaj z państwem – ocenił Piotr Chełmiński, członek zarządu ds. rozwoju i energetyki, PKN Orlen.

– W imieniu prezesa naszej grupy, Dariusza Lubery, chciałem podziękować za to wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że Tauron został wyróżniony. Inwestycja w Jaworznie jest potrzebna naszej firmie, naszym klientom, naszej gospodarce i została podjęta w heroicznych warunkach patrząc z punktu widzenia europejskiej polityki klimatycznej. Ale na pewno nowe technologie, które będą zastosowane w blokach węglowych pomogą spełnić wszystkie warunki i parametry wspólnej polityki klimatycznej – powiedział Aleksander Grad, wiceprezes ds. korporacji Tauron Polska Energia.

– Chciałem przy tej okazji podziękować wszystkim firmom, z którymi współpracujemy przy projektach. Trzymajcie państwo kciuki, aby inwestycje zostały oddane zgodnie z harmonogramem, bo dobra energia do dobry polski przemysł – powiedział Marek Woszczyk, prezes PGE Polska Grupa Energetyczna.

6. Rosomak za innowacyjne rozwinięcie produkcji transportera opancerzonego Rosomak będące przykładem tego, w jaki sposób modernizacja polskiej armii może stać się impulsem rozwoju w polskim przemyśle.

– Jest mi niezmiernie miło że dzisiaj mogę znaleźć się w tym miejscu, że sukces, jaki odnieśliśmy w Siemianowicach Śląskich, został zauważony. Myślę, że to, co udało nam się osiągnąć, jest wzorem do naśladowania w innych spółkach. Ostatnio powierzono mi misję w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej do realizacji w Gliwicach. Postaram się, żeby to, co nam się udało w Siemianowicach, zostało przeniesione do Gliwic – powiedział Adam Janik, prezes Rosomak.

7. Seco/Warwick Group za umiejętne budowanie silnej grupy przemysłowej o globalnym zasięgu. Za inwestowanie z myślą o przyszłości – w działalność badawczo-rozwojową i nowe technologie.

– Firma Seco/Warwick działa z sukcesem prowadząc swoje fabryki na czterech różnych kontynentach. Udało nam się dołączyć do grona liderów przemysłowych w zakresie rozwoju technologii grafenowych. Dziękuję za dostrzeżenie naszej działalności – powiedział Paweł Wyrzykowski, prezes Seco/Warwick Group w przesłaniu wideo skierowanym do uczestników gali.

8. Unibep za umiejętną realizację strategii zrównoważonego rozwoju opartego na ekspansji eksportowej, która zaowocowała dużą skalą działalności i dobrymi wynikami finansowymi.

– Polskie firmy muszą szerzej wychodzić w świat, zdobywać nowe rynki. Unibep jest właśnie taką firmą. Nasi inżynierowie świetnie radzą sobie na dalekiej Syberii, w Moskwie, Petersburgu czy Mińsku. Wybudowaliśmy już ponad 1000 mieszkań w Norwegii w budownictwie modułowym. Od półtora roku jesteśmy na rynku niemieckim. Chciałbym przekonać kolegów z branży budowlanej: rynki eksportowe nie są niczym strasznym a naprawdę mogą zmieniać polski przemysł – powiedział Leszek Marek Gołąbiecki, prezes Unibep.

9. PKP Cargo za umiejętność budowania efektywności i poprawiania wyników, mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych oraz realizację strategii akwizycyjnej na regionalnym rynku.

– Dziękuję, że zauważyliście zmiany, jakie realizujemy na polskiej kolei. Naszym celem jest stworzenie prawdziwie europejskiego przewoźnika. Pierwsze kroki zostały już poczynione. Bardzo proszę o wsparcie projektu. Jest to wielka rzecz, która na stałe zmieni mapę logistyczną Unii Europejskiej. Przed nami potężne środki, które zostaną zainwestowane w polska infrastrukturę. Chciałbym, aby nasza firma te inwestycje możliwie najlepiej wykorzystała – powiedział Adam Purwin, prezes PKP Cargo.

10. Tytuł specjalny „Tego, który zmienia polski przemysł” dla Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych za skuteczne działania wspierające polską ekspansję gospodarczą poza granicami kraju i Unii Europejskiej.

W ciągu ostatnich dwóch lat niemożliwe stało się możliwe. Dwa resorty pracują razem a nie przeciwko sobie. Sukcesem jest wasza satysfakcja, a nie nasza. Myślcie i róbcie jak najwięcej, z tego wyrasta polski sukces powiedział do przedsiębiorców zgromadzonych na Gali wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

W imieniu ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny i wiceminister Katarzyny Kasperczyk, która odpowiada w ministerstwie za dyplomację ekonomiczną chcę podziękować za uhonorowanie polskiej dyplomacji tą nagrodą. Jest to potwierdzenie nie tylko zasadności naszych działań, ale również motywuje to nas na przyszłość. Interesy polskich przedsiębiorstw działających zagranicą to interesy polskiej dyplomacji powiedział Konrad Pawlik z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł" przyznawane są od 2000 roku. W gronie laureatów znajdują się zarówno polskie firmy, jak i obecni na naszym rynku zagraniczni inwestorzy, czerpiący satysfakcję z faktu, że zmieniają polski przemysł. Wśród wyróżnionych w minionych kilkunastu latach były największe postaci polskiej polityki, liderzy gospodarki, największe polskie firmy, osoby i przedsiębiorstwa.

Prestiżowe wyróżnienia Redakcji Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl zostały wręczone 9 lutego, w warszawskim hotelu Sheraton, podczas uroczystej gali wieńczącej Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”.

Forum jest platformą wymiany myśli i poglądów między praktykami, teoretykami, politykami i osobami zaangażowanymi lub obserwującymi zmiany w przemyśle. Celem konferencji jest wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskiej gospodarce, promocja tego, co sprzyja jej rozwojowi oraz zwrócenie uwagi na elementy krępujące swobodę wolnorynkowych działań.

Więcej informacji o Forum „Zmieniamy Polski Przemysł” można znaleźć pod adresem: http://www.wnp.pl/konferencje/2267.html

###

Informacje o Grupie PTWP SA:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

 

Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl, serwis gieldarolna.pl.

 

Posiada 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publiaktor.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl.

 

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.

Zapraszamy na stronę www.ptwp.pl.

 

Dodatkowe informacje:

Marta Stach, Imago Public Relations

T. 32 608 29 85, M. 609 808 119

m.stach@imagopr.pl

 

 

Nadesłał:

ImagoPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl