W Krasiejowie o e-podręczniku
Jak wykorzystać nowe technologie w skutecznej edukacji? W jaki sposób e-podręcznik może zrewolucjonizować polski system edukacyjny? O tym we wtorek 10 listopada będą rozmawiać eksperci w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
Jeden z najważniejszych w Europie kompleksów edukacyjnych i turystycznych jest gospodarzem specjalistycznego spotkania dla ekspertów z zakresu edukacji i nowoczesnych technologii. W najbliższy wtorek stanie się także sercem debaty na temat możliwości, jakie daje wykorzystanie e-podręcznika w procesie dydaktycznym. Całe spotkanie rozpocznie Urszula Siembieda, kierownik projektu „E-podręczniki do kształcenia ogólnego” z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz dr Andrzej Boczarowski, współautor e-podręcznika, a także ekspert i jeden z twórców Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie będzie odbywała się konferencja. W dalszej części konferencji zostaną przekazane informacje na temat liczby, struktury i sposobów wykorzystywania e-podręczników do przedmiotów ścisłych. Z kolei Elżbieta Szendzianis z Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprezentuje koncepcję wykorzystania e-publikacji w nauczaniu biologii na przykładzie lekcji o ewolucji człowieka. Nie zabraknie także okazji do wymiany inspiracji przez samych pedagogów, którzy będą dzielić się doświadczeniami dotyczącymi pracy z e-podręcznikiem na swoich lekcjach.
Równolegle z sesją konferencyjną odbędzie się pokazowa lekcja biologii z wykorzystaniem e-podręcznika. Jej tematem będzie pochodzenie i ewolucja człowieka. W ramach wizyty w Krasiejowie zaplanowano także cyfrową prezentację doktora Andrzeja Boczarowskiego w specjalnej Sali kinowej Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Zaproszeni specjaliści, edukatorzy, a także uczniowie, wysłuchają multimedialnej prelekcji na temat rekonstrukcji przyszłości metodami naukowymi. Goście będą mieć także okazję do zwiedzenia kompleksu w Krasiejowie. Poznają nie tylko ultranowoczesny Park Nauki i Ewolucji Człowieka, ale także odbędą podróż w czasie na terenie JuraParku, odkrywając fascynujące losy dinozaurów na naszej planecie.
Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to jeden z niewielu obiektów w Europie stawiający przede wszystkim na tzw. turystykę edukacyjną. W oparciu o najświeższe naukowe informacje, eksperci z różnych dziedzin – od biologii, przez geologię, paleontologię, nauki informatyczne, dziejów przeszłości, sztuk plastycznych po turystykę, komunikację i marketing – pracują wspólnie, aby za pomocą przyjaznych rozwiązań w ciekawy sposób opowiadać niezwykłe dzieje naszej planety – od jej narodzin po współczesność. Zawsze dbając o przyjazność przekazu i najwyższe naukowe standardy. W uznaniu prac obiektowi przyznano Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.
Nadesłał:
a.piwek
|